Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 07:04:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niesprawiedliwy Duel ?  (Przeczytany 10095 razy)
Depet
Gość
« : Lipiec 15, 2006, 03:20:25 »

Tą kwestie chciałem juz poruszyć kilka razy.....zawsze odkładałem na później bo udawało mi sie mimo przeciwności losu wygrać...ale teraz pora na mały bunt....Otóż: namówiłem kogoś do gry w duel, zarejestrowałem gre, wysyłałem do przeciwnika swoją pierwszą turę....czeakm...dostaje odpowiedź...odpalam tury - wpierw odpowiedź na moja - wszystko OK, następnie ture Jego otwarcia...i co widze? IDENTYCZNE RUCHY....dosłownie identyczne....każdy ruch!!! I nie ma to większego znaczenia jeśli są to duże scenariusze (Stalingrad, Prokhovka itp. )...ale w małych (Sedan, VOLOKOLAMSK !!! ) ma to kolosalne znaczenie. Własciwie w takich scenariuszach pierwsza tura nie rzadko decyduje o wygranej calego scenariusza....jakie więc rozwiązanie? Bardzo łatwe:

1. Rejestruje gre...
2. Rozgrywam swoja ture....
3. Pakuje ją ZIPem ALE !!! ZABEZPIECZAM TEŻ HASŁEM PAKERA
4. Wysyłam przeciwnikowi maila z tą turą...NIE PODAJE HASŁA DO PAKERA. W treści maila informuje go że podam je jak On mi wyśle swoja ture....już nie musi jej zabezpieczac bo swoja już wysłałem....
5. Przeciwnik wysyła swoja pierwsza ture
6. Informuje przeciwnika jakie jest hasło do mojej spakowanej tury.....
7. Przecinik wysyła mi odpowiedź na moja ture....
8. Ja majać tury 1a i 1b (ta jest moja) gram dalej w systemie normalnym....

Zastanawaim sie czy czegoś takiego już niedłuo nie stosować...czekam na Wasze opinie...

PS. Niech żaden z graczy nie poczuje się urażony Smiley Fakt ze kilku z nich spowodowało napisanie tego posta, ale sa tez tacy którzy grajac starym systemem w male scenariusze pokazali ze mozna grac inaczej a nie tylko "ściągać".

Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2006, 04:29:06 »

Rozwiązanie jest bardzo proste - rozgrywać gry tylko przez komunikator (nawet na raty).
Pierwsze tury przeciwnicy wysyłają jednocześnie ( w tej samej chwili ) nie ma możliwości sciągania - powielania ruchów przeciwnika.
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 19, 2006, 08:03:37 »

Nie ma to większego znaczenia, ponieważ przeciwnik widzi tylko jednostki w zasięgu swojego pola widzenia (jeśli gra fair). Przewaga tego który odpowiada wynika tylko z tego, że po pierwszym ruchu można próbować "czytać" strategię ataku i przygotować się do obrony, ale tu jest cała atrakcja związana z taktyką. Pozoruj kierunki, szykij pułapki, uzyskuj przewagę:-))). Gwarantuję, że drugi ruch już na 100% nie będzie odzwierciedleniem naszych zachowań.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #3 : Marzec 26, 2007, 08:41:50 »

tak popieram przedmówcę-
-a do tego jak trafisz na przeciwnika powtarzajacego ruchy, a wiesz o tym to go mozesz z pełną premedytacja doprowadzic do kleski .  Grin
po za tym wiesz gdzie sie pojawi przeciwnik i jak zagra a on niestety nie wie po co i dla czego tak gra  Tongue
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.003s, 1q)