Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 25, 2024, 09:30:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: big buying 2008  (Przeczytany 18603 razy)
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« : Lipiec 07, 2008, 10:35:35 »

Witam dawno nie pisałem na forum (z rużnych przyczyn)
Ale teraz po prostu nie mogłem wytrzymać.
Chodzi mi o w/w w tytule turniej .
Turniej w którym podobnierz wszyscy mają wyrównane szanse w scenie Kursk(niemcy mają w tym scenarjuszu mniej pkt prestiżu do tego mniej doświadczenia ale za to ciut lepszy sprzęt który okazuje się nie na tyle lepszy by ruskich pokonać).
Otuż jest to nieprawda by szanse były równe (czy ktoś wygrał w nim grając niemcami?) przekonał się o tym kolega Romel gracz zdecydowanie lepszy niż ja  ,a który przegrał siłami niemieckimi .
JESILI JESZCZE KTOŚ MA PODOBNE ODCZUCIA TO PROSZE O ZABRANIE TU GŁOSU.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 07, 2008, 11:38:52 »

Cześć Janus, po pierwsze to że Rommel przegrał o niczym nie świadczy. Po drugie - napisałeś że scen nie jest wyrównany ale nie napisałeś dlaczego. Proszę żebyś napisał CO konkretnie uważasz za źle zbilansowane i swoja propozycję na rozwiązanie tego problemu.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #2 : Lipiec 08, 2008, 08:53:35 »

Nie pisałem bo zbyt długo by wymieniać dla czego nie jest wyrównany.(napisałem jednak co jest główną przyczyną braku jego zbalansowania a jest nim zbyt duze doświadczenie rosjan oraz to ze kupując jednostki maja po 2 pkt siły więcej).
przeprowadzić wystarczy prosty test -atak niemieckiego lotnictwa na rosyjskie lub na odwrut jak wolisz. Grin
co do gry z Romlem to powtużyliśmy ją 2 krotnie efekt był podobny.

być może że dodanie sił niemcom spowoduje sytuację odwrotną (czyli ruscy szans nie będą mieli)
Powiem tyle iż najprostrzym rozwiązaniem jest tzw duel .Ale czy formuła tego turnieju to przewiduje?
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #3 : Lipiec 10, 2008, 06:45:12 »

Tez uwazam ze ruscy maja wieksze szanse, niestety dane mi bylo grac Niemcami, wprawdzie nie sprostalem wymogom Janusa, ale tak w życiu bywa. Grin
 ???Dawanie jednak wiekszego doswiadczenia Ruskim i wiekszej sily to jest glupota!! Huh
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2008, 10:10:36 »

Humm wsumie ja nie powinienem sie wypowiadac bo poprostu wole grac ruskimi ale... 2 razy gralem niemcami i wygralem a w ostatniej grze gdzie darknoza gral niemcami : po 9 turach impas na polu bez wskazania na zadna strone.

Wg mnie gra niemcami jest o tyle trudniejsza ze trzeba miec dobry plan i troche pokombinowac. Parcie po prostej linii do jak najszybszej konfrontacji to nie najlepszy pomysl.  Ruscy to brutalna sila i kombinowac nie trzeba. Grunt to dobre zakupy Smiley

Od razu mowie ze nie bronie tu strony niemieckiej bo w nastepnej turze wylosowalem rosjan....
Wole grac ruskimi bo nie musze myslec (LOL)
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #5 : Lipiec 15, 2008, 09:59:12 »

tak w zasadzie masz rację ;brutalna siła;
do tego poparta  belkami doświadczenia - co do impasu o kturym piszesz zakoniczy sie pewnie po kolejnych zakupach Grin
dla mnie ten scen nadaje się tyko do gry typu duel a nie do singla.
i nie dlatego pisze o tym bo mam grać niemcami /walka bedzie do ostatniego knechta/ lecz po to by osoby tworzace nowy scenarjusz na nowym e-filu najpierw przetestował go lub dały do testów poczekały na opinie .
moim zdaniem zwiekszenie w nim o 1000 lub 1500 pkt prestiżu niemiaszkom wyrównały by siły .
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 15, 2008, 10:16:36 »

scenarjusz na nowym e-filu najpierw przetestował go lub dały do testów poczekały na opinie .

Sorry ale dałem info o scenie 24 stycznia > http://www.forum.generalsguild.com/panzer-general-2/scenariusz-open-kursk-v1-0/0/ Do połowy maja trwała dyskusja i testy - każdy mógł pisać co powinienem zmienić.

moim zdaniem zwiekszenie w nim o 1000 lub 1500 pkt prestiżu niemiaszkom wyrównały by siły .

Ooo i za tą opinię bardzo dziękuję - chodzi o prestiż startowy ? Jeśli gracze biorący jeszcze udział w turnieju wyrażają zgodę to mogę zmienić....
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #7 : Lipiec 16, 2008, 11:01:08 »

nie bywam na forum zbyt często po ostatnich zmianach
to po pierwsze.
po drugie nie wydaje mi sie by opinie innych miały jakieś znaczenie Wink
po trzecie chcę to przegrać lub wygrać Huh/to ostatnie raczej nie jest możliwe Smiley/ na tym prestiżu co jest bo innaczej cały turniej trzeba by było powtarzać ,a nie mam ochoty grać wiecej niż muszę na tym  e-filu.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 17, 2008, 12:52:57 »

nie bywam na forum zbyt często po ostatnich zmianach
to po pierwsze.

To już nie mój problem.

po drugie nie wydaje mi sie by opinie innych miały jakieś znaczenie Wink

Dla mnie znaczenie ma każda opinia - nie tylko Twoja.
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 17, 2008, 09:56:57 »

Generalnie nie wiem jaki przebieg mialy walki po ktorych Janus stwierdza ze wygrana niemcami nie moze miec miejsca , ale jestem pewien jednego: w grze sa tak potezne reupy i taki szmat drogi zeby strona atakujaca te reupy przerzucila w rejony najdalszych vhexow niemieckich ... i jezeli niemcy mimo to przegrali przed 15 tura to oznacza ze albo popelnili bledy takyczne albo zrobili zle zakupy. Wnioskuje po kilku grach i kilkunasto mailowej rozmowy z darknoza na temat tego scena.

Janus: Co do mojej gry z darknoza to nie jest to takie pewne. To bardzo dobry gracz a nasza roznica stylow sprawia ze dziwne zeczy dzieja sie na polu walki. Ja gram zeby zabijac , On gra zeby wygrac. Wink Co do stwierdzenia ze nie wygrasz na pewno niemcami w nastepnej rundzie to chyba to mocno przesadzone. Ja bym nie dramatyzowal - glowa do gory generale.

Ps. Z checia zagram niemcami na pkt ligowe tyle razy ile kto bedzie chcial (obiecuje). Mail me.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #10 : Lipiec 17, 2008, 11:44:40 »

hmm może teraz mi sie uda wysłac posta...
- ogolnie jako gracz grajacy w bigabujinga nie zgadzam sie na zmiany w trakcie turnieju - byl na to czas wczesniej
- fakt faktem, że rusami jakos tak latwiej sie gra (mam takie wrażenie że wystarczy nakupic t44 troche pelotek i artylerii i zrobić "huzia na józia..." ale moge sie mylić)
- ogolnei bardzo duzo zależy od zakupów...i jak zawsze od taktyki więc skazywanie niemców od razu na porazke jest lekka przesadą...
no i tyle...chyba nie ma co sie tak tym wszystkim ekscytowac/podniecać
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #11 : Lipiec 18, 2008, 08:03:32 »

witam
jak pisałem wcześniej też nie zgadzam sie na zmiany w trakcie turnieju,poruszyłem ten temat bo po prostu zagrałem to pierwszy raz bez specjalnego przygotowania ruskimi myśląc ,że jak zwykle Romel mnie zbęckuje ale chyba miał większego kaca Grin
co do zakupów to kolega Giess ma rację
ale bez wzgledu na to co sie kupi-- niemiaszki w starciu 1 na 1 nie maja szans jesili pantera 2 po ataku zjechana została przez t-44 na 2 pkt /sam w to nie mogłem uwierzyć/ lub gdy atakujesz słabszego mysiliwca rosyjskiego przez najsilniejszy  niemiecki i atakujacy traci 6 pkt a atakowany niewiele wiecej albo i mniej a do tego dostaje specjalność ?
plansza jest spora lecz zniszczenie w pierwszym etapie 1/2 sił niemieckich raczej uniemożliwia wygraną nimi.
co do Darkonozy było nie było jest to aktualny mistrz Polski i nie jest dziwne że masz z nim kłopot Grin sam sie o tym w finale przekonałem
Zapisane
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #12 : Lipiec 20, 2008, 10:51:13 »

- jeszcze a propos T44 - caly widz polega na tym, ze ma bardzo wysoka inicjatywe i stad jest taki...nieobliczalny (czytaj twardy)
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 01, 2008, 08:18:10 »

witam
ponieważ gra już sie toczy między mną a Giessem
to powiem tylko tyle
by ten scen był do grania w grze singlowej trzeba zmienić ustawienia prestiżu by zmusić rosjan do bardziej ofensywnej gry skoro maja atakować.
ja bym to zrobił w ten sposób by rosjanie dostali ten sam prestiż co obecnie na zakupy ale ustawił bym im mniejszy  od niemieckiego przychadzacy co ture.
wytłumacze to w prosty sposób ruscy by wygrać musza sie tylko bronić bo 2 niemieckie V-cheksy obojętnie czy z prawej czy z lewej strony i tak wpoadą w ich ręce .im dłużęj gra trwa tym ruscy są silniejsi a niemcy słabsi jak odbiją swoje V-cheksy? jesili rosyjski generał będzie bierny? a w przypadku gdyby byli słabsi z każdą turą czyż nie zmuszało by to ich do bardziej zdecydowanej gry?. zrezygnował bym z podziału zakupów na 3 etapy i wprowadził bym dwa a 3 potraktował jako wieksza ilość pkt. prestiżu na uzupełnienia (z 1000 pkt_) prestiż można by dostać do 5 tury  a  prestiż na uzupełnienie zakupów do 10 tury.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 06:42:38 wysłane przez Janus » Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 03, 2008, 12:51:20 »

Niestety bierność każdej ze stron wymuszają spore reupy w 7 i 13 turze.
Nawet rusek sie nie zapusci na frontalna bitwe w 9 turze bo zanim dogoni niemcow to przyjdzie mu walczyc z duzo mocniejszym przeciwnikiem. Sytuacja taka sama patrzac z drugiej strony. Co do zmuszenia rosjan do walki to niemcy maja do tego zabawki , lecz wg mnie zmiana zbalansowania przybywajacego prestiżu nie sprawi ze bierny rosyjski general poczuje dyskomfort bycia okopanym bo to za male roznice - chyba ze masz na mysli niemcom dac 200 a rosjanom 40 Wink

Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)