Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 04:51:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gildia Panzer General - dokąd zmierzamy?  (Przeczytany 47079 razy)
Sir Daban
Gość
« : Wrzesień 10, 2009, 12:09:32 »

Zadam publicznie kilka pytań nad którymi od pewnego czasu się zastanawiam.

Dlaczego nie przybywa graczy ligowych, przecież nadal rejestrują się nowi?
Dlaczego tak wiele osób po pierwszym kontakcie z innymi graczami rezygnuje?
Dlaczego nowe osoby nie znaja regulaminu, ani podstaawowych zasad gry, choć materiały da sie wyszukać na stronach?
Dlaczego szkółka adeptów jest tak uboga i oprócz kilku ciekawych opisów niewiele sobą prezentuje?
Czy obecne zasady funkcjonowania mentorów się sprawdzają?

i najważniejsze

Czy uwazacie że warto coś zmieniać, czy "jest dobrze tak jak jest"?
Jeśli potrzeba zmian, to jakich?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 10, 2009, 02:41:03 »

Cytuj
Czy uwazacie że warto coś zmieniać, czy "jest dobrze tak jak jest"?

Wpadka z turniejem "Polskie Drogi", daje chyba aż nazbyt jasną odpowiedź na to pytanie. A analiza przyczyn tej wpadki powinna dac odpowiedź na inne.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Sir Daban
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 10, 2009, 03:42:03 »

Czy mógłbyś wyjaśnić? Akurat nie do końca wiem co z tą wpadką. Scenariusz został źle przygotowany?
Sądzę że znam odpowiedź w sensie bezpośrednim - to pierwsza edycja i scenariusze były przygotowywane w wielkim pospiechu, niestety nikt ich nie testował. Myślę, że za rok będzie lepiej:)
Pośrednio - nei ma rozkłądu turniejów, wszystkie organizowane są ad hoc - wówczas wyskakują tego typu rzeczy.  Jakby był terminarz na cały rok to pewnie przygotowanie turniejów byłoby znacząco lepsze. Na razie nie udało się oprócz MP zachować cykliczności turniejów by odbywały się co roku.
Co więcej - nie patrzmy na Szarika - to nasza liga i my musimy coś zrobić,  a nie oczekiwać czy żądać. Po konsultacjach z Szarikiem, choć jeszcze sporo pracy przed nami, to jest konsola, są ogólne zasady i każdy moze poprowadzić turniej, na zasadzie informować o terminach i rejestrować gry. Wymaga to tylko trochę czasu. Jesli byłyby cykliczne turnieje to w zasadzie regulaminy byłyby znane, a przygotowaniem - w tym, stworzeniem konsoli koordynatora, konta turniejowego itp. Szarik mógłby zając się wczesniej. Cżęść tej drogi jest już zrobiona - kwestia kontynuacji.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 10, 2009, 04:25:10 »

Cytuj
Czy mógłbyś wyjaśnić? Akurat nie do końca wiem co z tą wpadką.

http://www.forum.gildiageneralow.pl/panzer-general-2/scenariusze-z-turnieju-polskie-drogi/0/
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Sir Daban
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 10, 2009, 04:47:09 »

Czytałem tylko koncówkę na forum, o tym że poprawki mają być na szybko. Po przeczytaniu całości zastanawia mnie dlaczego az tyle błędów wyszło, ale to raczej sprawa do omówienia z autorem i to prywatnie, a nie na forum.

Czy należy z tego powodu anulować turniej? Hmmm, sądzę że jeśli już to po prostu przesunać terminy. Nie mamy zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o autorów scenariuszy, a nadal uważam ze pomysł był dobry. Zwłaszcza że 4 "nowych" graczy zdecydowała się wziąć udział w turnieju. Z doświadczenia uważam że prawie wszystko rodzi się w bólach i trzeba zastanowić się jak sobie poradzić, oraz jak zaplanować kolejne rozgrywki aby uniknąć podobnych problemów.

Stąd też ten watek, dopóki wszystko jest robione na wczoraj, a regulamin pisany na kolanie w dniu publikacji, to nei da się uzyskać wysokiej jakości "produktu" w postaci turnieju.
Zapisane
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 10, 2009, 06:12:19 »

... Dlaczego nie przybywa graczy ligowych, przecież nadal rejestrują się nowi?
Dlaczego tak wiele osób po pierwszym kontakcie z innymi graczami rezygnuje?...

No coz, badzmy szczerzy, nie ma za wielu pasjonatow klimatow starszych gier i militariow, itd.  Z dziesieciu nowych jak jeden zostanie na dluzej to jest dobrze.  Wiekszosc zaglada dla ciekawosci, zagra raz czy dwa i znika. Tak niestety jest wszedzie.  Obojetnie jakby nie wygladala strona www i co by sie dzialo na forum, trzeba wziac pod uwage ze PG to obecnie gra niszowa. Tlumow tu nie bedzie. Moze gdyby troche wiecej "reklamy" i wiecej "klimatu" w lidze to i by przybylo troche ludzikow.

... Dlaczego nowe osoby nie znaja regulaminu, ani podstaawowych zasad gry, choć materiały da sie wyszukać na stronach? ...

Lenistwo, lenistwo. Malo komu chce sie czytac regulamin i jakies tam zasady. Wiekszosc startuje na zasadzie skoku na gleboka wode i dalej jakos to bedzie.

... Dlaczego szkółka adeptów jest tak uboga i oprócz kilku ciekawych opisów niewiele sobą prezentuje? ...

Brak osoby ktora ktora by sie tylko tym zajmowala. Nie chodzi o Szarika, on i tak na duzo na glowie.  Mysle ze jednak najwazniejszym problemem dzisiejszych czasow jak pogon za tym czego i tak nie dogonimy ( praca i inne tam duperele ). Dlatego malo kto z nowych i obecnych graczy gra namietnie w PG, ma czas zeby duzo grac, itd.  Gra sie jak ma sie chwile wolnego, stad wrazenie, ze w lidze nic sie nie dzieje, malo kto gra, itd.

...Czy uwazacie że warto coś zmieniać, czy "jest dobrze tak jak jest"? ...

Zmiany zawsze sa i beda. Tego sie nie uniknie. Trzeba tylko pilnowac, by zmiany szly w dobrym kierunku.

Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 10, 2009, 07:15:17 »

A ja Wam cos opowiem. Otóż pochodzę z takiego małego miasta jak Jędrzejów (Świętokrzyskie).
Kiedyś Jędrzejów był centralnym węzłem sporej sieci kolei wąskotorowej, która od lat 90-tych
systematycznie podupadała, aż w końcu groziło jej całkowite zamknięcie. Znaleźli się ludzie,
którzy wzięli interes w swoje ręce i ciągną to do dziś. Wprawdzie ocalało tylko około 10%
niegdysiejszej sieci - ale ciuchcia jeździ i wozi turystów. Naprawdę imponują mi ci ludzie,
którzy za darmo, w ramach wolnego czasu, zapieprzają z sekatorami, smarownicami, kluczami i
Bóg wie czym jeszcze - utrzymując szlak, wycinając krzaki, remontując rozjazdy. Etatów tam jest
niewiele, gdyby nie ci, którzy po prostu lubią to co robią - to już dawno by wszystko szlag
trafił. A póki co, działa i z tego co wiem nawet przejmują tabor innych, likwidowanych sieci.

Da się? Jak widac - da. A w końcu tu nikt od nikogo nie wymaga, żeby w deszczu, z sekatorem,
po krzakach latał, bo następnego dnia jest zamówiony pociąg. Smiley

Oczywiście, że nie wszyscy to robią... Są ci, którzy robią i są ci, którzy chcą tylko z tego
korzystac. Ale ważne jest jaka jest relacja ilości jednych, do ilości drugich. Gdyby nagle
wszyscy powiedzieli: "ja tam chcę tylko pojeździc raz na miesiąc" - to po pół roku nie mieliby
czym, ani gdzie jeździc.

A przecież można powiedziec: "kogo dziś obchodzi wąskotorówka"  (PG2?), "ludzie chcą szybko i
nowocześnie jeździc" (Call Of Duty?). Otóż wyobraźcie sobie, że przyjeżdżają nawet grupy z
zagranicy - coś Wam to przypomina?

Tymczasem w relacji: GG - Reszta Świata, ruch jest tylko w jedną stronę: od nas - do nich,
a samo GG jest zależne od Raidersów, jak Polska od Ruskich z dostawami gazu.

Co do nowych graczy:

Tu przykład z forum JP's Panzers (tak wiem, znów te znienawidzone kampanie - ale trudno...)
Tam, kiedy pojawia się nowa osoba z jakimkolwiek pytaniem, natychmiast "obskakują" ją ze
trzej-czterej bywalcy, proponując każdą możliwą pomoc. U nas, juz dawno nie widziałem nikogo
nowego, z jakimkolwiek pytaniem, albo chocby z przywitaniem się. Nie wiedzą, że jest takie
forum? Nie mają problemów? A może PG2 ginie gdzieś w masie linków i obrazków na stronie
głównej?

Szumna nazwa: "Portal Ligowy Gier Strategicznych", obecnie sprowadza się do dwóch lig: PG2 i
HoMiM (przynajmniej tyle widac na stronie głównej - jeśli się mylę - przepraszam). Może zatem
trzeba go trochę "odchudzic", koncentrując się na działach, którymi jeszcze ktoś się interesuje?

Może tytuł forum: "Wspólna liga Generals SSI" (co - przyznam - nie jest najbardziej chwytliwym
tytułem), należy zmienic na "Panzer General 2"? Wiem, że było ambitnym zamiarem twórców zgrupowanie
tu wszystkich odmian "Generałów", ale skoro w orbicie zainteresowania pozostała tylko jedna,
to może trzeba się z tym pogodzic? Kto dziś kojarzy termin: "Generals SSI"? Skoro nawet samo SSI
już nie istnieje?

Z drugiej strony - portal: generalsguild, po wpisaniu w Google "Panzer General 2", nie wyświetlił
mi się nawet na szóstej stronie z wynikami (dalej mi się nie chciało sprawdzac).

cdn (nawet jeśli miałbym kogoś wkurzyc)
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Sir Daban
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 10, 2009, 08:11:02 »

Myślę że chcemy podyskutowac i dowiedzieć sieco in ni myśla, więc nei ma nmowy o wkurzaniu.

Co do nowych - ciężko wystartować bo dobre informacje są zagrzebane głęboko (np. kilka poradników, kóre nawzajem po sobei powtarzają i trzeba się anszukać aby cos  z nic hwydobyć), po drugie mentorzy - może czas zmienić im zadania i obowiązki. Nie każdy zawsze am czas, ale jak mówił Rozprza ktoś się rejestruje, pełen nadzieji cieszy z e-maila ze skontaktuje sie z nim mentor i potem czeka meisiac, albo dwa. Powinein byc jeden dyzurny aktywny, ktory odpowiedizalby w ciagu 2-3 dni. 
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 10, 2009, 09:33:22 »

Czy obecne zasady funkcjonowania mentorów się sprawdzają?
W sumie to zalezy od tego czego sie od nich oczekuje. Nie powiem zebym zostal zle potraktowany przez Szarika i Depeta jak przyszedlem do ligi.

Na reszte pytan idealnie odpowiedzial PitekWaleczny - trzeba pamietac ze jestesmy wymierającą populacją , nikt i nic tego nie zmieni. Nie szukajmy dziury w calym.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 10, 2009, 11:16:11 »

To nie tak być powinno, bo fakt, że skoro gra staje się coraz bardziej niszowa, ma tłumaczyć coraz większe "perełki"?
Nazwa powinna być zmieniona, bo jak reklamuje stronę, to muszę dopisywać, o co konkretnie chodzi... W pełni rozumiem Twój punkt widzenia Gustlik, ba popieram;) Myślę, że jest trochę nowych ludzi, ale po prostu ciężko tu wejść ze swoistą carte blanche. Sam pamiętam jak na forum- tym innym;) - trudno mi było zacząć wątek- bo czułem że się ośmieszę oczywistym pytaniem. I to Gustlik mnie holował, bym zainstalował Efile, a potem dokopiował brakujące mapy. Mam te rady- jak dla matoła ( czyli dla mnie na wtedy) podane, więc mogę tu je udostępnić, chociaż większość Gustlik już sam na forum opisał. Zatem powiem wprost- może to zabrzmi buńczucznie, ale to kampanie- ta "niższa" forma rozrywki tu kreatywny ton nadają... I jak tylko czas pozwoli, to zakosztuję ponownie frajdy grania z żywym przeciwnikiem, tymczasem oddalam sie na kolejne testy. Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza tych, co czytają ze zrozumieniem, a nie szukają w mych słowach personalnych wycieczek.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 10, 2009, 11:35:08 »

Witam wszystkich

Komp mi odpalił (kłopoty sprzętowe), więc napiszę coś póki mogę Wink

Nie zgadzam się że kampanie to niższa/gorsza forma rozgrywek - jest inna, za to komputer jako przeciwnik z pewnością jest słabszy niż człowiek ale gra pozostaje ta sama więc drodzy "kampaniowcy" nie macie czego się wstydzić i moim zdaniem dobrze się stało że ktoś z spoza Ligi wytyka błędy które tu się mnożą i narastają

To że PG2 jest grą niszową to wiadomo ale to nie tłumaczy wszystkiego, bo za granicami naszego pięknego w kółko golonego kraju, też jest parę lig które sobie działają, mają się dobrze a mało tego są "international" i nie tylko z nazwy ale Ci gracze rzeczywiście grają

Mało tego, czy to w Raidersach czy tez Panzerlidze jakoś potrafią zapanować nad rozgrywkami, turniejami a nawet samą listą zarejestrowanych graczy.
Gdy ktoś jest nieaktywny przez długi czas to kasują gościa z ligi i problem z głowy.
U nas niestety nie da rady... no tak, u nas wielu rzeczy nie da rady ...

Nowi ? Hm... fakt, trochę lenistwa jest w ich działaniach ale pamiętajmy: Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie
Od jakiegoś czasu twierdzę że obecny system "mentorowania" nie sprawdza się.
Nowi czekają na @ a jak juz ktos się odezwie to zazwyczaj kończy się na grach testowych.
System jest zły bo od początku powstania ligi nie był zmieniany, a że graczy przybywa i roboty jest co nie miara to wygląda to tak a nie inaczej
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 11, 2009, 12:11:42 »

często rejestrują się z ciekawości by grę ściągnąć
na mejla zapraszającego do gry odpowiada  średnio 1 z 10
a z tych 1 na dziesięciu ma chęć dograć grę do końca
mentor jego rola to wysłanie mejla -niestety nie ma dyżurów czyli czasem z opuznieniem mejle sa wysyłane
ja staram się to robić rególarnie ale mam też inne obowiązki a czasem brak dostępu do netu
rozegranie gry - i tu zależy wiele od niego w zasadzie najlepiej było by przegrać Grin by gość bakcyla załapał
nauczyć grania niestety nie można .
co bym ja zmienił w mentorstwie -wysyłał bym do wszystkich graczy z ligi info o nowym graczu z prożbą o wysłanie mejla z wyzwaniem do gry .
do nowego gracza info o mentorach ale tu zrobił bym podział na zajmujących się problemami technicznymi i wprowadzających do gry
oraz odsyłaczami do forum
zajmującymi się nauką gry przez internet-
 regulaminem-
ORAZ NAUKĄ GRY SPECJALNOŚCIAMI I TEGO TYPU RZECZAMI
by szło to z automatu gdy gość się zarejestruje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 12:35:08 wysłane przez Janus » Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 11, 2009, 12:20:15 »

ale bym je najpierw stworzył
(odsyłacze)
by  gość mejla sobie zachował i z nich kożystał
może też wprowadzić poprawkę do regulaminu iż ruchy można cofać po sprawdzeniu wyniku ataku jak na warzone
ale być może zbyt daleko wybiegam?
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 11, 2009, 12:26:20 »

a i jeszcze jedno
forum jest nieczytelne
bo pisze się nie na temat w wątkach (o bzdurach bez znaczenia oraz by komuś dokopać lub szpilkę wsadzić)
być może to też powoduje iż nikt nie czyta regulaminu nie może czegoś istotnego znaleść
tu bym wprowadził spore zmiany
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #14 : Wrzesień 11, 2009, 12:28:48 »

I ta atmosfera podejrzliwości, wzajemnych oskarżeń, wytykania błędów. Jedno słowo źle zrozumiane i od razu "obraza majestatu". Wątek "zasady turnieju, wysyłanie tur coś tam coś tam" rozbawił mnie do łez (szczególnie jeden post Laughing).
Chyba Sir Daban wspomniał, że grał z nowym (to moja skromna osoba), który po grze z mentorem nie wiedział o specjalnych właściwościach jednostek. (To akurat normalne bo gram tylko na e-filu Gustlika (Dzięki za odpowiedzi na najgłupsze pytania)) i tylko kampanie. Mam jeszcze inne braki, ale się nauczę.
Prawie półtora tysiąca ściągnięć "polskiego" e-filu Gustlika może napawać optymizmem jeśli chodzi o potencjalnych graczy Ligii.
Po wielu latach bez kontaktu z PG2 postanowiłem poszukać jakiegoś patcha. Znalazłem Forum, coś tam ściągnąłem i musiałem poprosić o pomoc. Gdyby nie problemy z grą, to na Forum nigdy bym już więcej nie zajrzał.
I tu brakuje kontaktu z nowym graczem. Już o tym pisałem, więc tylko zadam pytanie retoryczne: ilu graczy w PG2 się rejestruje, a z iloma jest nawiązany kontakt? Może trzeba wyznaczyć specjalne miejsce, bardzo dobrze widoczne, gdzie nowy gracz zamieści swój adres e-mail i każdy nie tylko mentor, będzie mógł wprowadzić/zachęcić do gry w lidze?
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)