Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 03:29:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gildia Panzer General - dokąd zmierzamy?  (Przeczytany 47337 razy)
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 11, 2009, 12:31:47 »

często rejestrują się z ciekawości by grę ściągnąć
na mejla zapraszającego do gry odpowiada  średnio 1 z 10
a z tych 1 na dziesięciu ma chęć dograć grę do końca
mentor jego rola to wysłanie mejla -niestety nie ma dyżurów czyli czasem z opuznieniem mejle sa wysyłane
ja staram się to robić rególarnie ale mam też inne obowiązki a czasem brak dostępu do netu
rozegranie gry - i tu zależy wiele od niego w zasadzie najlepiej było by przegrać Grin by gość bakcyla załapał
nauczyć grania niestety nie można .
co bym ja zmienił w mentorstwie -wysyłał bym do wszystkich graczy z ligi info o nowym graczu z prożbą o wysłanie mejla z wyzwaniem do gry .
do nowego gracza info o mentorach ale tu zrobił bym podział na zajmujących się problemami technicznymi i wprowadzających do gry
oraz odsyłaczami do forum
zajmującymi się nauką gry przez internet-
 regulaminem-
ORAZ NAUKĄ GRY SPECJALNOŚCIAMI I TEGO TYPU RZECZAMI
by szło to z automatu gdy gość się zarejestruje.
Szkoda że ja nie dostałem od nikogo propozycji gry. Przypominam, że dopiero po zapisaniu się do TDS i mojej prośbie, otrzymałem propozycje gry.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
przemek
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 11, 2009, 12:33:46 »

witam
to jamoze dopisze kilka odpowiedzi z punktu widzenia osoby z zewnatrz:
Cytuj
Dlaczego nie przybywa graczy ligowych, przecież nadal rejestrują się nowi?
moze chca sobie sciagnac pg2 (a do tego potrzebne jest zalogowanie sie, wiec sie loguja sciagaja i juz). albo nie dostali odpowiedzi od mentora i olali sprawe. choc w sumie Janus sie sam do mnie odezwal, wiec jesli sie odzywa to ten powod odpada. ale poza Janusem w mailu powitalnym jest jeszcze kempczol, Kris_13 i Depet. jesli ktos jest malo aktywny albo wogole to go moze lepiej usunac z tego maila, a dodac w ich miejsce innych?
Cytuj
Dlaczego tak wiele osób po pierwszym kontakcie z innymi graczami rezygnuje?
moze atakowanie na wyczucie bez uzywania 'cancel move' okazuje sie zbyt niewygodne, bo zeby osiagnac jakikolwiek sukces to trzeba duzo testowac, a nie kazdy ma na to czas. albo irytuje ich zle dzialajacy replay i zwiazane z tym podejrzenia o oszukiwanie, bo (wnioskujac z niektorych wypowiedzi na forum) jesli doswiadczeni gracze sobie nie ufaja to jak tu ufac nowemu.
Cytuj
Dlaczego nowe osoby nie znaja regulaminu, ani podstaawowych zasad gry, choć materiały da sie wyszukać na stronach?
moge wypowiedziec sie za siebie. regulaminy i instrukcje przeczytalem z wieksza lub mniejsza uwaga. ale jakichs szczegolowych rzeczy, ktore sa np na forum to mi sie nie chce szukac, bo jest tego po prostu za duzo. moze by umiescic linki do najwazniejszych rzeczy w mailu powitalnym, wtedy leniwy nowy gracz nie musial by nic szukac (a jak juz tego nie przyeczyta to sie nic inei poradzi)
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 11, 2009, 12:39:12 »

Ale gorący temat!!!
Janus zwracam honor, wygląda na to, że tylko ja nie dostałem propozycji gry. 50 % nowych dostaje. Próbką jestem ja i Przemek.  Wink
PS To oczywiście żart.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 11, 2009, 10:37:08 »

.... do nowego gracza info o mentorach ale tu zrobił bym podział na zajmujących się problemami technicznymi i wprowadzających do gry ...

  Tutaj zgadzam sie z Janusem. Zrobic tzw "dyzurnych" czy tez mentorow, ktorzy w miare szybko by reagowali. Ale chodzi mi tutaj konkretnie o rozdzielenie funkcji.  Mentorzy do spraw: 1) technicznych 2) wprowadzajacych 3 ) grania i doszkalania, itd.  Tylko zeby nie byl tylko jeden mentor, a przynjamniej 2-3.     
  Moge tutaj jako przyklad podac Ciebie ( co za skromnosc ) , jestem przy komputerze od 9.00 do 17.00-18.00 ( pomijajac wyjazdy sluzbowe i inne przypadki ) a wiec przez 8 godzin online. Jest do mnie dostep. W tym momencie moglbym sluzyc za kontakt dla poczatkujacego. Oczywiscie moja wiedza o PG nie jest olbrzymia, ale na poczatek moglbym co nieco pomoc i ewentualnie dalej skierowac, itd.
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 11, 2009, 11:24:06 »

Hhehe  ale ostro.

Generalnie Fani PG2 to grupa niszowa i raczej będzie ich ubywać wraz z czasem niż przybywać. Więc jedyna możliwość to koncentracja wszystkich pozostałych w tym miejscu.

Co do wyzwań to jak ja sie zapisałem skontaktował sie ze mną odrazu Szarik i Depet, Depet rozwałkował mnie 2 razy z rzędu, po czym ja sam wysyłałem wyzwanie wszystkim w lidze naciskając przypadkowo przycisk "wyzwij wszystkich" hehe przez kolejne 1/2 roku siedziałem tylko na RSF.
Wydaje mi się że to nowi gracze powinni wykazać się też inicjatywą i szukać gry, ja szukałem.  Przydałaby się likwidacja zbędnych graczy tzn tych którzy nie logowali sie od np roku, wykasować lub zrobić niewidocznych lub automatycznie dostają włączony urlop i nie pojawiają się w liscie graczy co ułatwi wybór osoby do której chcemy wysłać gre , choć z drogiej strony wystrczy popatrzeć na tabele ligową i wiemy kto gra.

Aktualnie mam mniej czasu + non stop jakieś turnieje + nie wyzywam przez strone ponieważ bdb mi sie gra z Pablo z Pitkiem wczęśniej z Czort 21 więc nie brakuje mi osobiscie sparing partnerów.  No fakt ze jak kikla razy wyzywałem przez strone to nie przyszła żadna odpowiedź ale też żaden gracz przez ostatnie 1/2 rok nie wysłał do mnie wyzwania.

Szkoda też że kilku bdb graczy sie wycofało.

Na forum w zasadzie nie piszę, zaglądam czasem głównie żeby zasięgnąć informacji dotyczącej turnieju itp.
Nie piszę na forum za dużo bo nic się tu nie dzieje, tematów mało , a ile można pisać o PG2 , no te podejrzenia heheh
Dla mnie forum sprawia wrażenie centrum pomocy technicznej a że ja nie mam żadnych problemów technicznych to nie mam potrzeby zaglądać.

Dobrym pomysłem byłoby jak wspomniał Janus w mailu rejestracyjnym dopisywać w pktach z linkami do wszelkich infromacji typu maile + gg do mentorów ( kilku) + materiał edukacyjny + materiał do ściągnięcia itp

Regulamin oczywiscie warto przeczytać ale i tak poznajemy go w trakcie gry często, dla przykładu grałem z kolegą Rozprzą, kolega Rozprz robił cacel za cancelem, zwróciłem uwagę w przyjacielski tonie że tak nie można i więcej canceli nie było i wiadomo, że w innych grach też będzie o tym pamietał ( mam nadzieje hehe)

Doszkalanie wychodzi najlepiej w grze wiec nie pozostaje nowym graczą nic tylko wyzywać lepszych i grać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 11:26:56 wysłane przez Foit » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 11, 2009, 11:46:54 »

Zatem proponuję zrobić wątek z pomocą i odsyłaczami, najlepiej z rozbiciem: kampania, scenariusze do gry z człowiekiem, potem dokładnie uszeregować potrzebne scenariusze, mapy itp. porobić np. pliki do pobrania, ew. linki, jak np. zrobił to Gustlik w Swej sekcji. Tylko ja bym to dodatkowo wyrzucił na front strony i mocno zaakcentował. Naprawdę meritum strony forum to jest PG2- a jest on stanowczo jest za mało zaakcentowany. Sam fakt, ze znajdują się niżej, kurcze tamte wątki są poboczne dla forum (chyba zmiana nazwy- sugestia z Google... byłaby sensowna)...  A co do pomocy- ja- ze swym skromnym doświadczeniem, nie będę się reklamował, ale pomocą służyć w we wstępnym rozegraniu scenów, kampanii mogę służyć, najlepiej mailowo, bo pon -pt do 15 z pracy  Evil a potem z domu zawsze pomogę.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 11, 2009, 11:59:53 »

Przeniesienie " Wspólna Liga "Generals SSI" "  na 2 miesce od gory po info o forum jest słusznym rozwiązaniem.
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #22 : Wrzesień 11, 2009, 12:41:10 »


Regulamin oczywiscie warto przeczytać ale i tak często poznajemy go w trakcie gry, dla przykładu grałem z kolegą Rozprzą, kolega Rozprz robił cacel za cancelem, zwróciłem uwagę w przyjacielski tonie że tak nie można i więcej canceli nie było i wiadomo, że w innych grach też będzie o tym pamietał ( mam nadzieje hehe)


Kolegę trochę ponisło  Wink tych canceli było parę Grin i już ich nie robię Nyet
Ale jedno jest pewne: regulamin się zapomina i łatwiej zapamiętać paragrafy podczas gry.
PS
A tak poza tym cancel prawie w niczym nie przeszkadza i niewiele zmienia. No i gra go dopuszcza.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 11, 2009, 12:56:37 »

Właśnie chodziło mi o to że w trakcie gry regulamin/zasady gry wdraża się do głowy dużo szybciej i jak sam mówisz teraz juz ich nie robisz.
Canceli nie było oczywiście dużo Smiley  ja nie miałem pretensji w zasadzie, wiedziałem że jesteś nowym graczem a nawyki z gry z PC zostają, więc przyjacielsko napisałem i później garło się nam bardzo płynnie.
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 11, 2009, 07:38:25 »

Czołem

Ciekawy temat więc także zabiorę głos, żeby nie pisać jakieś długiej rozprawki ujmę to w punktach:
1.   Obserwując forum zauważa się sporą grupę ludzi zaangażowanych w PG2 w ten czy inny sposób (kampanie, Liga) gdzieś około kilkudziesięciu może trochę więcej. Dlatego jest to spory potencjał i myślę, że w miarę stabilny, nawet jest chyba lekka tendencja wzrostowa.
2.   Dlatego Forum dla PG2  musi być z nazwy i podstawowych tematów właśnie przeznaczone dla fanów Tej gry. Jest to pierwszy warunek który skonsoliduje w jednej grupie wszystkich graczy Panzer Generala 2. Przecież prawie 100 % wpisów na forum dotyczy właśnie tej tematyki.
3.   To samo dotyczy strony Generals Guild -  jak wspomniano we wcześniejszych wpisach - zmiana nazwy i poświęcenie w większości tematyce PG2
4.   W celu skonsolidowania środowiska wspólne spotkania (powiedzmy raz w roku)  graczy Ligowych z grającymi tylko w kampanie. Pozwoli to na wymianę doświadczeń,  pomysłów i jestem pewny, że także zainteresowaniem graczy Ligowych kampaniami  i odwrotnie.
5.   Spotkania połączone by były z turniejami w Lidze oraz z turniejem w stylu "Challenge Campaign" -  o czym pisał Gustlik
6.   Uważam, że nie jesteśmy grupą niszową.  Jeżeli zaczniemy działać pod jednym szyldem Panzer General 2 jest szansa zainteresować nowych ludzi grą,  tym bardziej w kontekście przejścia w przyszłości na OpenPG2.

To tyle moich uwag.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 07:40:40 wysłane przez Greg » Zapisane

Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #25 : Wrzesień 11, 2009, 11:31:01 »

Panowie jak by nie patrzeć i co by nie mówić gra PG2 jest niszowa, zostało to już zresztą napisane w tym wątku.
Oto jak ja to widzę:
1. Zgadzam się z poprzednikami, Liga SSI, jest mało kojarzaona, więc warto zastanowić się nad zmianą na PG2
2. Stworzenie na stronie głównej w widzocznym miejscu zakładki np o tytule roboczym "twój start w lidze" gdzie byłyby zawarte informacje, z kim najlepiej zagrać pierwszy mecz powinien tu zostać umieszczony gracz o poziomie max.5, tylko kto byłny chętny?
Powinne być także zawarte informacje kto pomoże w problemie technicznym, zarejestrowania gry, pobrania nowych scenariuszy lub kampanii, kto wyjaśni umiejetności liderów itp.
Taka informacja powinna byc także zawarta w emeilu powitalnym nowego klubowicza wraz z podaniem linku do tej zakładki.
Uważam także że powinna byc zawarta informacja powitania nowego klubowicza na stronie głównej ligi w wiadomościach
3.Warto także zastanowić się nad nawiązaniem ściślejszej współpracy z klubami zagranicznymi, moje myśli kierują się ku niemieckim klubom Raiders i Panzerliga. Może warto by było zorganizować taki zlot w dogodnej lokalizacji, by zaoszczędzić Kolegom z zagranicy przyjemności jazdy po polskich drogach.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 12, 2009, 12:19:16 »

Kilka uwag pod rozwagę:

- Wchodzimy na stronę główną potralu i co widzimy?

Pod bannerem tytułowym odnośnik: "liga", a kilka pól na prawo od niego, odnośnik: "nasze ligi". Zapyta ktoś: "a czym to się różni?"

Po kliknięciu na "liga" - mamy rozwijane menu, które pokazuje nam mnóstwo gier, ale.... bez PG2.
Po kliknięciu w "nasze ligi" - mamy za to tylko ligi: HOMM i "Generals SSI".
No to w końcu co to jest: "liga", a co to są: "nasze ligi"?

- Dobra, delikwent znalazł jakoś PG2 i chce się zarejestrowac, ale w formularzu rejestracyjnym czyta jeden z punktów:
"Jaki rodzaj gry preferujesz ?" PBEM, Komunikator, On line. A skąd on ma wiedziec skoro jest nowy? Następnie trafia na pytanie: "Ulubiony scenariusz ?" - no nie, wysiadam. Przecież on jeszcze w nic nie grał! Podobnie jak pytanie: "W jakie gry zamierzasz grac" i tu do zaznaczenia PG, PG2, PG3, FG, AG, PeG, PacG.... Ludzie, na to ma odpowiedziec ktoś nowy? Ktoś, kto chce dopiero spróbowac? W ten sposób kandydat dochodzi do wniosku, że to jest miejsce dla fachowców i mówi bye-bye.

- Załóżmy że jednak się skusi i czyta regulamin. Już w drugim podpunkcie działu "Zasady...", najpierw dowiaduje się co powinien, a potem - za co wyleci. Co najmniej jakby był to regulamin pożyczki hipotecznej.

- Następnie trafia na takie kwiatki jak:
"Zaleca się rejestrować KAŻDĄ nową grę rozgrywaną z graczem ligowym; z kolei wynik gry ZAREJESTROWANEJ wcześniej w lidze musi zostać zarejestrowany w stosownym oknie Osobistej Strony. "

25 lat jestem dziennikarzem ale świat mnie nadal zadziwia.... Zwłaszcza to, co można zrobic z językiem polskim.

- Dopiero pod koniec czwartego rozdziału dowiaduje się, jak się gra w PBEM, jak On-line, a jak przez komunikator.
A pytano go o to już przy rejestracji!

- Nigdzie nie dowiaduje się, że jakby sobie chciał pograc sam z komputerem, to też może.

- Może sobie ściągnąc dwa scenariusze, ale jako źródło map ma podany Stahlhelm, który od maja NIE ISTNIEJE!

- Niestety przy kampaniach jest to samo. I choc sam robiłem do nich opisy - nie mogłem tego usunąc, bo odnośnik do Stahlhelm (jako źródła map) pojawia się AUTOMATYCZNIE! i jest nieusuwalny.

- Jakby ktoś nie wysiadł do tego momentu, to zajrzy do działu Poradniki, a tam cztery pierwsze linki - martwe!

Mam nadzieję, że starczy tych przykładów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 12:22:19 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 12, 2009, 12:32:39 »

Zgadzam się z Tobą że należy przebudować proces rejestracji i strony głównej.
Jednak
A skąd on ma wiedziec skoro jest nowy? Następnie trafia na pytanie: "Ulubiony scenariusz ?" - no nie, wysiadam.
tutaj nie masz racji do ligi trafiają gracze tacy którzy mieli już z nią styczność i którzy będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Ta gra nie wciągnie żadnej nowej osoby która nie miała z PG2 kontaktu wcześniej.
Zresztą można zaznaczyć że odpowiedź na to pytanie jest nieobowiązkowa
Zapisane
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 12, 2009, 12:51:23 »

PG ma w pełni swoją niezależną strone dotyczącą wyłacznie PG więc  wystarczy ją wyłącznie zmienić czy też rozbudować o co trzeba.

Strona Gildi jest szerszym projektem strategicznym wiec nie ma co tu zmieniać, wszystkigo o  PG  jest na strona dotyczaca wylącznie PG i ją można rozbudowywać chyba do woli w temacie PG
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 03:07:13 wysłane przez Foit » Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 12, 2009, 08:23:01 »

Zgadzam się z Tobą że należy przebudować proces rejestracji i strony głównej.
Jednak
A skąd on ma wiedziec skoro jest nowy? Następnie trafia na pytanie: "Ulubiony scenariusz ?" - no nie, wysiadam.
tutaj nie masz racji do ligi trafiają gracze tacy którzy mieli już z nią styczność i którzy będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Ta gra nie wciągnie żadnej nowej osoby która nie miała z PG2 kontaktu wcześniej.
Zresztą można zaznaczyć że odpowiedź na to pytanie jest nieobowiązkowa
Rommel, jesteś oderwany od rzeczywistości. Tu nie chodzi o kontakt z PG 2 ogólnie tylko o kontakt bardziej zaawansowany! Uwierz mi! Postrzegasz gildię ze swojej perspektywy i ja mówię Tobie i innym "starym graczom", że "nowi" widzą to inaczej. To, że jeszcze sobie nie odpuściłem, to tylko zasługa sparingpartnerów (Roberto i Feldfebel), a przede wszystkim Gustlika, który odpowiada na moje najgłupsze pytania. Wiem, że jestem mało istotnym członkiem tego grona, ale jeśli Wy "starzy" chcecie mieć nowych graczy, to pomyślcie o nas - "nowych".
Kilka postów wcześniej przeczytałem wiele ciekawych pomysłów. Teraz należy je wdrożyć.
 Smiley
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)