Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 04:53:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa wersja ligowa (RSF 2.90)  (Przeczytany 108955 razy)
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #45 : Październik 23, 2009, 04:05:37 »

Zmieniać bieg historii- nie cechy jednostek!!!- byli przeszkoleni na początku- zatem potem już nie. Albo realia i w ramach nich strategiczna gra, albo Warcraft (z całym szacunkiem dla tej genialnej gry). Takie jest moje stanowisko. Inaczej czemu nie dac wszystkim PzKpfW. IV możliwości brodzenia- wszak sporo było przystosowanych? Dlatego jest efil- zmiana cech jednostek, na przestrzeni lat wojny, zróżnicowanie cenowe, by to uwiarygodnić.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #46 : Październik 23, 2009, 06:48:43 »

rozumię że można je łączyć
Owszem można je łączyć , ale o tym decydują twórcy equimentu
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #47 : Październik 23, 2009, 07:16:16 »

No Panie Rommel- Ju-52m3 nie ma tu nic do rzeczy- zwłaszcza, że to sporo uproszczenie- duży odsetek zrzutów miał miejsce na szybowcach, a te holowały  He111, poza tym:
cytat (http://pl.wikipedia.org/wiki/Heinkel_He_111)- nie mam czasu na skany: He 111H-20 służyła do transportu 16 spadochroniarzy a He 111H-20/R3.
Zaś rezygnacja z desantowania-na skalę masową, to efekt operacji Merkury i duże straty- wg Niemców- bo te były typowe jak na taki rodzaj operacji, w wojskach desantowych, spowodowały, że zaprzestano planowania podobnych operacji, a dywizje wykorzystywano-z racji wyszkolenia, jako swoistą straż pożarną na froncie wschodnim i włoskim. Polecam dobrą- zresztą chyba jedyną o wojskach spadochronowych Wehrmachtu z Lamparta. Zresztą w trakcie operacji w Ardenach były zrzuty spadochronowe, tylko na małą skalę...
A tutaj polecam o Dywizji HG króciutko: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=2622&st=15
Masz rację spora część zrzutów niemieckich spadochroniarzy odbywała się za pomocą szybowców, jednak w największej niemieckiej operacji Merkur inwazji na Kretę niemcy użyli ponad 500 pocziwych ciotek Ju52, gdzie pierwsza fala skała na spadochronach i lądowała za pomocą szybowców.
Wg mnie najlepszą książką o niemieckich spadochroniarza jest książka "Pikujące orły" autor James Lucas wydawnictwo Magnum
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #48 : Październik 23, 2009, 07:27:38 »

dobra to ja podniosę kolejny alarm
DOTYCZY KIEPSKO DZIAŁAJĄCEGO RIPLEJA
I NIE DOTYCZY TO TYLKO SCENARIUSZY ZIMOWYCH LECZ TEŻ LETNICH  Sad
czy można coś z tym zrobić .
bo jak nie widzę ruchów przeciwnika to jak mam sensownie grać?
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #49 : Październik 23, 2009, 07:31:55 »

dobra to ja podniosę kolejny alarm
DOTYCZY KIEPSKO DZIAŁAJĄCEGO RIPLEJA
I NIE DOTYCZY TO TYLKO SCENARIUSZY ZIMOWYCH LECZ TEŻ LETNICH  Sad
czy można coś z tym zrobić .
bo jak nie widzę ruchów przeciwnika to jak mam sensownie grać?
Janus musisz podać jednak więcej szczegółów czyli:
- nazwa scenariusza
- czyjej strony replaya nie widać (podać także czy tura atakującego czy obrońcy)
- jaka była pogoda turę wcześniej i jaka jest podczas tury z niedziałającym replayem
------
W przypadku pozostałych uwag także należy pamiętać o podaniu szczegółów

Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #50 : Październik 23, 2009, 08:00:13 »

gram vistulę
riplej sypie się w obu przypadkach u mnie i przeciwnika w obu grach.

dodam że w tym scenie o ile ruscy mogli pokusić się o walkę na starym rsf o tyle na nowym mogą tylko czekać za rzeką aż niemcy zdecydują się na atak moim zdaniem scen schrzaniony kompletnie Lips Sealed
nawet ruskim lotnictwem nie ma co marzyć by wygrać Tongue co na starym było trudne a jednak wykonalne

drugi to zimowy
ale o tym już pisałem
szczerze powiem coraz mniej mi ta nowość się podoba Huh
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #51 : Październik 23, 2009, 08:00:26 »

Masz rację spora część zrzutów niemieckich spadochroniarzy odbywała się za pomocą szybowców, jednak w największej niemieckiej operacji Merkur inwazji na Kretę niemcy użyli ponad 500 pocziwych ciotek Ju52, gdzie pierwsza fala skała na spadochronach i lądowała za pomocą szybowców.Wg mnie najlepszą książką o niemieckich spadochroniarza jest książka "Pikujące orły" autor James Lucas wydawnictwo Magnum
Nie ponad, ale 493 przydzielono- nie oznacza to użycia!!!- czyli 3 pułki i 80 szybowców. Pamiętać należy, ze Ju-52m3 transportowały też zwykłe dywizje piechoty, przystosowane do transportu lotniczego, wtedy akurat strzelców górskich...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #52 : Październik 23, 2009, 08:02:31 »

Podaj Janus jak możesz siły lotnicze Rosjan i Niemców, z doświadczeniem i typami. Wydaje mi się, ze trafnie rosyjskie lotnictwo nie jest za silne, ale chciałbym porównać. A nie będę rsf na razie instalował, bo mam już lokacje z PG2.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #53 : Październik 23, 2009, 08:16:31 »

gram vistulę
riplej sypie się w obu przypadkach u mnie i przeciwnika w obu grach.
To oznacza że Niemiecki i Ruski replay się rwie  Huh
podaj także pogodę, ma ona ważny wpływ na działanie replaya, tylko pamiętaj ture wcześniej i obecną
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #54 : Październik 23, 2009, 08:18:16 »

Nie ponad, ale 493 przydzielono- nie oznacza to użycia!!!- czyli 3 pułki i 80 szybowców. Pamiętać należy, ze Ju-52m3 transportowały też zwykłe dywizje piechoty, przystosowane do transportu lotniczego, wtedy akurat strzelców górskich...
Sorki, ja swoją wiedzę oparłem na podstawie książki "Pikujące orły" autora James Lucas
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #55 : Październik 23, 2009, 08:43:29 »

wracając do wcześniejszego postu Foita:
[A] - jednostka może być transportowana za pomocą transportu lotniczego i można ją wyładować tylko na lotnisku
[B} - jednostki mogą przekraczać rzeki i strumienie nie tracą dodatkowych pól ruchu
[C] - jednostka udziela wsparcia sąsiadującym z nią jednostkom ( muszą stać na sąsiednim hexie)
[D] - jednostka może wyładować się ze środka transportu i odeprzeć atak ( jak jest atakowana będąc zapakowana )
czyli jednostka ta jeżeli jest w transporcie, a zostanie zaatakowana rozładowuje się z transportu i walczy
[E] - ignoruję okopanie
[F] - jednostka ma właściwości jednostek przeciwlotniczych
[L] - bombowce, dodatkowo uszczuplają amunicję i paliwo jednostkom atakowanym
[M] - nazywam je "górołazami" czyli nie tracą dodatkowych pól tuchu poruszając się po górach lub wzgórzach
[P] - Paratrooper-spadochroniarze - jednostki te można zrzucać z lotniczych środków transportu w dowolnym miejscu
[R] - jednostki te mogą poruszać się fazowo tak jak jednostki typu recon
[S} - jednostki ppanc (anti-tank) wspierają w obronie swoim ogniem
[s} - (mała literka s) dotyczy ciężkiej altylerii, i oznacza że nie wspiera ona swoim ogniem jednostek w obronie
[T] - jednostki mogą być transportowane za pomocą lotniczych środków transportu
[Y] - jednostki lotnicze - mogą uzupełniać amunicję na lotniskowcach, oraz jednostki z takim oznaczeniem można po zakupie rozmieścić na lotniskowcu

Te informacje wynikają z mojej obserwacji, jeżeli pomyliłem się to proszę o poprawę i sprostowanie
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2009, 08:45:56 wysłane przez Rommel » Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #56 : Październik 23, 2009, 08:47:01 »

Czy ktoś spotkał się z jednostkami które mają [G] lub [H] na RSFie 2,90
Proszę o podanie nazwy
Ja opis w języku angielskim zaczerpnąłęm z wersji RSF 2,95 więc może w nowszej wersji one występują

Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #57 : Październik 23, 2009, 08:51:46 »

panowie przestanicie już kruszyć kopie o historję bo to nie ma nic do rzeczy
nie da się zrobić dobrego scens odzwierciedlającego siły i środki urzyte faktycznie w realnej bitwie

w visttuli wogóle nie powinno być tygrysów a tygrysów królewskich na pewno
panter powinno być jak na lekarstwo o ile wogóle były
o ss-manach nie wspomnę
za to brak jest pz IV

co do lotnictwa w starym był silny mysiliwiec niemiecki ale miał mało amunicji 3 lub 4 szt ruscy mieli 4 mysiliwce a zniszczenie tego mysiliwca było prawie nie możliwe (jedynie po wyczerpaniu jego amunicji)
ten ma 8 szt amunicji przeciwko 3 mysiliwcom które po 3-ch atakach jadą go maxsimum do 5 pkt same mając niewiele więcej a nawet mniej czasem.

pogoda jest dobra więc nie wiem czemu wali riplej?
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #58 : Październik 23, 2009, 09:03:23 »

niemcy do-335b-2
ruscy yak-3 , ła5-fn ,p-63a
ale jest cień szansy  Grin
odkryłem to niedawno Roll Eyes
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #59 : Październik 23, 2009, 09:50:29 »

Uzupełnienie do opisów cech:

[D] - jest trochę bardziej skomplikowane, bo działa w dwie strony otóż:
- powoduje że jednostka pozostanie w transporcie w czasie walki - jeśli normalnie by wysiadła (np piechota).
- ale spowoduje że jednostka wyładuje się z transportu - jeśli nomalnie by w nim pozostała (np artyleria).

Stanowi odwrotnośc cechy klasy: "TAK" jeśli cechą klasy było "NIE", ale "NIE" jeśli cechą klasy było "TAK"
Podobnie jak działa ["S"]

[G] oznacza możliwośc strzału naziemnego dla  jednostek AA. Można to wprawdzie zastąpic przenosząc je do klasy Flak, ale nie jest to do końca tożsame.

[H] - jednostka może zajmowac heksy (jeśli z definicji tego nie robiła)
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)