Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 02:59:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa wersja ligowa (RSF 2.90)  (Przeczytany 107742 razy)
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #15 : Październik 10, 2009, 05:47:21 »

A te 90 nowcyh specjalnych scenów to gdzie się znajduje?
W scenariuszach letnich jest do wyboru 70 scenariuszy
W scenariuszach zimowych jest 11 sceanriuszy
Więc jest już w czym wybierać, spora część tych scenariuszy została zmieniona w porównaniu do naszej starej wersji ligowej i część tych scenariuszy już nie jest tak prosta jak była wcześniej dla przykładu podam scenariusz Borodino v2.70
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #16 : Październik 10, 2009, 06:32:24 »

Bo przecież "Owerwatch" nie oznacza ataku, tylko zaskoczenie w każdym przypadku znalezienia się w zasięgu strzału. I dopiero potem ma miejsce ruch/ akcja tej jednostki.

Podczas zaskoczenia dochodzi do wymiany ognia miedzy jednostkami. Jesli po tej wymianie zaskoczona jednostka mialaby jeszcze miec mozliwosc akcji to to jest bzdura. Mocne jednosti typu owerwatch beda w takim wypadku tragiczne. Atakujac jedna jednostka mozna bedzie jej "zjechac" 4 pkt obrony w jednym ataku przez slabsza jednostke.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #17 : Październik 10, 2009, 07:12:48 »

Sprawdziłem, overwatch nic nie stracił w porównaniu do poprzednich wersji, działa tak samo jak w poprzednich wersjach
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #18 : Październik 10, 2009, 08:18:24 »

Reguła Overwatch jest zapisana w silniku gry - nie zmienia się wraz z efilem.

Cytuj
Podczas zaskoczenia dochodzi do wymiany ognia miedzy jednostkami. Jesli po tej wymianie zaskoczona jednostka mialaby jeszcze miec mozliwosc akcji to to jest bzdura. Mocne jednosti typu owerwatch beda w takim wypadku tragiczne.

W wypadku zaskoczenia inicjatywa zaskoczonego jest redukowana do zera, ale parametry ataku pozostają bez zmian. wielokrotnie zdarzało mi się, że mimo zaskoczenia np: Tygrys wpada na jakiś holowany oddział, na Tygrysie nie robiło to żadnego wrażenia a "zaskakujący" i tak ginął. Transport z reguły ma inicjatywę zerową, wiec nawet jak Tygrysowi zredukowało do zera to była równa, a wtedy zwyczajnie liczyły się współczynniki SA i GD. No i zaskoczony Tygrys i tak wygrywał.

Ale powtarzam raz jeszcze - Owerwatch to jest reguła zapisana w samej grze - nie w efilu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 10, 2009, 09:27:01 »

Sprawdziłem, overwatch nic nie stracił w porównaniu do poprzednich wersji, działa tak samo jak w poprzednich wersjach
Tez wlasnie po poprzedniej lekturze Gustlika co jest w efilu a co jest w silniku dziwilo mnie to co napisal Janus.
Chyba coś Janus slabo sprawdziles Smiley
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #20 : Październik 10, 2009, 09:33:08 »

W wypadku zaskoczenia inicjatywa zaskoczonego jest redukowana do zera, ale parametry ataku pozostają bez zmian. wielokrotnie zdarzało mi się, że mimo zaskoczenia np: Tygrys wpada na jakiś holowany oddział, na Tygrysie nie robiło to żadnego wrażenia a "zaskakujący" i tak ginął. Transport z reguły ma inicjatywę zerową, wiec nawet jak Tygrysowi zredukowało do zera to była równa, a wtedy zwyczajnie liczyły się współczynniki SA i GD. No i zaskoczony Tygrys i tak wygrywał.

Ja już nawet nie pilem do tego co sie dzieje w wyniku zaskoczenia. Chodzi o to ze gdy masz mocna jednostkę do zniszczenia , powiedzmy czolg z GD 18 to normalnie jest sytuacja ze wrzucasz mu na zaskoczenie jakas slaba jednostke , czolg strzela i po strzale ma juz GD 16 jezeli ta jednostka jeszcze moglaby uderzyć " bo przezyla"  to atakuje po zaskoczeniu ponownie i czolg ma juz 14.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #21 : Październik 10, 2009, 09:41:16 »

Giees masz rację , to się nie zmieniło
Zapisane
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #22 : Październik 18, 2009, 10:32:24 »

Generalnie mi chodizło o nowe scenariusze bo tak to zrozumiłem.

Grał ktoś w Vistule?
Dziś rozpoczynam grę w Vistule, tu to są ostre zmiany począwszy od tego, że niemcy mają możliwość tylko jednej jednostki spadachroniarzy w powietrzu, przez zupełnie inne jednostki, jakiś wóz dowodzenie  dający +1 w ataku jednostką stycznym , brak dowódców itp
W sumie można stwierdzić że faktycznie  nowy scen

Co do funkcji Overwatch to grałem ostatnio z Feldfeblem który dostał taką funkcje na tigrze i doszedłem do wniosku że jest jedną z lepszych, w zasadzie co ture kasował mi jakiś oddział który wpadał z zaskoczenia i dostawał duże bumm.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #23 : Październik 18, 2009, 10:46:08 »

Bo to jest genialna umiejętność zwłaszcza na dobrym ppancu, czy właśnie czołgu...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #24 : Październik 18, 2009, 11:41:50 »

Co do funkcji Overwatch to grałem ostatnio z Feldfeblem który dostał taką funkcje na tigrze i doszedłem do wniosku że jest jedną z lepszych,
Zależy od scena.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #25 : Październik 19, 2009, 08:54:18 »

Ja grałem w Korsuń, w zasadzie co ture mi coś kasował, wiedziałem że tam jest tiger i później w zasadzie trzeba było wyselekcjonować jednostkę samobójczą żeby jako pierwsza dała się zaskoczyć.
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #26 : Październik 19, 2009, 09:59:39 »

wyselekcjonować jednostkę samobójczą żeby jako pierwsza dała się zaskoczyć.
Dlatego wlaśnie ta specjalność sprawia że w niektórych sytuacjach czog jest latwiejszy do "ubicia".
Pozwala na "dotkniecie" jednostki mimo wparcia altylerii które takie "dotkniecie" mogloby powstrzymać.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #27 : Październik 20, 2009, 01:42:19 »

Pozwala na "dotkniecie" jednostki mimo wparcia altylerii które takie "dotkniecie" mogloby powstrzymać.
Mógłbyś to wyjaśnić Huh
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #28 : Październik 21, 2009, 03:06:48 »

Żeby nie przepisywać, zacytuję wcześniejszą wypowiedź.

.. Chodzi o to ze gdy masz mocna jednostkę do zniszczenia , powiedzmy czolg z GD 18 to normalnie jest sytuacja ze wrzucasz mu na zaskoczenie jakas slaba jednostke , czolg strzela i po strzale ma juz GD 16...

Jeżeli za mocną jednostką masz altylerie - nie ma szans na to by ją "puknąć" inną slabą jednostką bo zostanie powstrzymana przez altylerie.

Jeżeli owa jednostka ma wlaściwość owerwatch - wrzucasz jej na ruszt "samobójce" i voaila , jednostka oslabiona.

Osobiście uważam leadera owerwatch za najgorszego dowódcę , no może od razu po skilled reconesance, ale wynika to raczej ze specyfiki scen jakie się tam gram zazwyczaj.

Kolega wcześniej przytoczyl Korsuń, tam wyjątkowo jest z niego pożytek - brak reconów + dużo mięsa które nie jest w stanie obrócić jego wlaściwości w jego bolączke.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #29 : Październik 21, 2009, 08:12:39 »

ja nie mówiłem o jednostce która ma taką specjalność jak overwatch.
cytat -
 jeszcze jedna ciekawostka jak masz specjalność overwaht,
 to jak cię zaatakują ,a  jednostka mająca tę specjalność atakującą jednostkę przechwyci to jednostka przechwycona może jeszcze wykonać atak.
czego nie było w poprzedniej wersji oraz w orginale.
koniec cytatu.
tylko o jednostce która w trakcie wykonywanego ruchu jest przez nią atakowana i może jeszcze po tym ataku zaatakować- czego w starym rosterku z tego co pamiętam nie było i dla tego o tym piszę.
w każdym razie ja tak miałem podczas 1-go z przeprowadzonych ataków Grin

panowie zasugerowali się kolejną wypowiedzią na forum, ale już nie moją
cytat-
Bo przecież "Owerwatch" nie oznacza ataku, tylko zaskoczenie w każdym przypadku znalezienia się w zasięgu strzału. I dopiero potem ma miejsce ruch/ akcja tej jednostki.
 koniec cytatu
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 08:33:52 wysłane przez Janus » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)