Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Lipiec 13, 2024, 07:31:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PG I - dyskusja ogólna  (Przeczytany 69675 razy)
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #15 : Lipiec 04, 2011, 01:03:06 »

Kupuję w Polsce tylko 4xPz1a (po 12). Nie robię żadnych repeacementów, zajmuję wszystkie miasta. Pod Warszawą startuję więc z > 1680pp. Jest jeszcze 40pp za Tomaszów Mazowiecki z pierwszej tury jakby co. 5x336 = 1680, więc musi wystarczyć nawet jak wyda się ze 30pp.
Moskwa 42 już niedługo. Mam urlop przez lipiec/sierpień więc sprawozdanie powinno być około końca sierpnia początku września.
Nie używam art, plot, ppanc wcale, bo ich skuteczność (możliwości kilowania) w porównaniu z innymi typami jest mniejsza. Dlatego nie mam problemów zdobywać major nawet Moskwę bez desantu, bo mam czym. Jednostki core odróżniam od auxów tym, że są. Na początku scenariusza wszystkie auxy zwykle likwiduję. Zostawiam tylko minimalne obsady, głównie do pałętania się aliantom pod nogami, itp. Poza tym widać różnicę w kolorze tabliczki.
Zapoznaj się z opisem prowadzonej kampanii i przejrzyj obrazki z gry. Trochę ci to wyjaśni.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #16 : Lipiec 04, 2011, 02:59:46 »

scen 5, France.
upgrade: nic, bo nie ma co.
zakupy: 2xJu87B
plan: idę po expy i pp. Major Victory jest szkodliwe, więc z załorzenia robię Minor. W sposób, który oszczędza maksimum prestiżu. Usilnie eksploatuję myśliwce i bombowce. Piechota oszczędnie.
Atakuję tyralierą na całej szerokości frontu.

http://www.fotosik.pl/u/spros/album/898385

1: Reims, w odpowiedzi prawie straciłem pionierów. No cóż, błąd że podstawiłem im z jedną zamiast z 3 gwiazdkami. 250pp w piach, ale expy zachowane.
2: Wracające znad francuskich lotnisk myśliwce kilują niedobitki z pierwszej tury. Uporałem się ze zgrupowaniem piechoty w centrum, wyforsowałem PzIV za las na południe od Dieppe. Cel - lotnisko Le Havre.
3: Chalons, spadły pierwsze B1bis - zostały jeszcze dwa. Oczyściłem Dieppe. Matyldy po 3 turach strategicznego odpierania He117 nie mają już amunicji i paliwa.
4: Thierry, drugie i trzecie B1bis, Matylda. Jeszcze tylko wracający po uzupełnieniach Potez i można swobodnie harcować.
5: Zblokowany Paryż, od tyłu przez Mantes już podchodzą pionierzy.
6: Troyes, Paris, Rouen, pod Le-Havre akcja w stylu Rambo: "Przed Rambo batalion pancerny, co robi? - otacza i zaatakuje na raz ze wszytkich stron." W takich chwilach brakuje overrunu. Trzeba strzelać z armaty do wróbli.
7: Tankowanie samolotów, czołgi i piechota przewalają się na południe.
8: Le-Havre, Chartres, Chart-lotnisko, Orlean-lotnisko. Pod Caen postawili 4 czołgi, ja mam 2. Proporcje były by równe, gdyby nie fakt, że mają tam jeszcze 2 art i 6 piechoty. Zaczynam to bombardować. Zajmuję lotnisko pod Montargis - czas najwyższy, bo lewoskrzydłowe lotnictwo, nie dałoby rady dolecieć do Paryża. Piechota omija to miasto i kieruje się na południe, kierunek Vichy.
9: Montargis, Orleans, Argentan, Caen-lotnisko. Pod Tours też odkryłem zgrupowanie 4 ChD1. Będzie niewąsko.
10: Strasznie niemrawi ci francuzi. Woleli 2 połówki piechoty niż jedną całą. Komputer w PG1 zawsze atakuje najbardziej doświadczone jednostki. W OG najpierw dobija najsłabsze. To czasem ratuje tyłki źle podstawionej słabiźnie. W zamian za to dostaną po bombce, a potem z krótkiej rury kal.75mm. Hehe, jasne... te 4 ChD1 stanowiły pancerną osłonę dla nowej plotki 40mm. Moje Junkersy trochę się pokiereszują, bo nie mam czym jej ugryźć. Ale za to na prawym skrzydle zblokowałem Caen. No i w końcu do obejrzenia mapki strategiczne: 10 i 10A (lotnictwo).
11: Francuzi odbili chwilowo lotnisko pod Caen, dość zaskakujące posunięcie. Na szczęście bez strat jakościowych z mojej strony. Odsłonili się przy tym, więc mogłem w rewanżu uderzyć na Caen. Zająłem też lotniska przy Bourges oraz Vichy. Reszta armii tankuje i uzupełnia siły.
12: Caen, Vichy i walki na linii komunikacyjnej Tours-LeMans.
13: Bourges.
14: Tours, Tours-lot, Le-Mans-lot, Saumur.
15: Francja pokonana, ale nie zajmuję jeszcze oczyszczonego Le-Mans. Musze zająć jeszcze pozostałe miasteczka.
19: Zajmuję Nantes i wjeżdzam do Le-Mans.

Jako następny scen wybieram Bałkany.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #17 : Lipiec 14, 2011, 10:03:06 »

wybieram się na urlop, więc nie będzie mnie do końców sierpnia. może uda mi się dziś/jutro rozegrać bałkany, ale nie obiecuję, zwłaszcza że mam jeszcze otwarte dwie kampanie w OG ;-)
Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #18 : Lipiec 24, 2011, 09:13:43 »

No rzeczywiście można osiągnąć taki rezultat pod Warszawą, choć szczerze mówiąc, mi na medium i z włączoną pogodą oraz zaopatrzeniem, nie udało się to  Roll Eyes Jednostek aux nie potrafię odróżnić po etykietach. Jak mniemam, to te które dostajemy na początku każdego scenariusza? Napisz jeszcze ile nowo zakupionych jednostek, przechodzi do kolejnej kampanii? Przykładowo w LC, mam dostępnych 6 core. Czyli wszystkie, które zakupię przejdą ze mną dalej? Czy tylko te, które uzyskają wyższy exp?
EDIT
Jednostki Core przechodzą do następnych misji, bez względu na exp. Aktualnie toczę walkę pod Stalingradem. Paryż faktycznie nie warto ukończyć na major, gdyż wtedy czeka nas trudna walka w Sealion czyt Anglia. A bez odpowiedniego sprzętu jest to nie rozsądne. Ukończyłem bałkany na major, następnie Crete na minor, podobnie jak Barbarossa. Kiev przegrałem mimo iż wygranie nawet na major, to pestka. Jednak nie lubię walczyć o Moskwę bez ulubionych panter i tygrysów. Niestety to posunięcie mocno mnie wcisneło w fotel, gdy ujrzałem siły pod Sevastopol. Na szczęście w Kiev, zadbałem o wysoki exp i ilość jednostek. 2x88p.lot 250exp, 1x88 ATG 300exp, 4xPionieere 500exp w ilości 14, 2xJu 500exp w ilości 13,14, 1xBirdge Enginer 500exp ilość 15,4x F190a 500exp ilość 14, 2xPzJIII 13,14 po 400 i 500exp, 4xPzIVD od 10 do 14 po 200-500exp. Wszystkie czołgi upgrade na PZIVF2. Po oczyszczeniu nieba, przystąpiłem do ataku. W ostatniej turze dopiero zajałem Sevastopol, jako że przez pierwsze ganiałem myśliwcami. Cały czas skrupulatnie zapisuję działania, w celu dokumentacji dla potomnych Wink Nie wykonuję screen'wó gdyż nie gram pod dos box'em, ale może kiedyś znajdę możliwość pstrykania z pełnego ekranu. Z nie cierpliwością czekam - zapewne nie tylko ja- na dalsze Twoje boje i ich opisy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 01:03:00 wysłane przez biku30 » Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #19 : Sierpień 24, 2011, 01:38:48 »

scen 6, Balkands.
Podsumowując Francję: wszystkie jednostki mają już 2 gwiazdki a 18 z 28 conajmniej 3 gwiazdki.
upgrade: Me-109 na Fw-190 a potem Ju87b na Ju87d. Mi brakło na upgrade jednego. Gram jak łajza to i brakuje. W dobrych warunkach powinno wystarczyć i jeszcze zostać na zakup dwóch nowych od razu w pierwszej turze.

http://www.fotosik.pl/u/spros/album/944257

1: Ustawiam po 3 piechoty na północy, centrum i południu. Na północy dokładam 3 a w centrum 1 PzIV do wsparcia. Pozostała armia, w tym całe lotnictwo, na południu. Wszystkie auxy disbanduję. Zostawiam tylko flotę i południowe lotnictwo. Zostawiam przez parę tur pięc bułgarskich inf osłonowo - potem je zdejmuję lub tracę w jakiś beznadziejnych atakach. Ciężkie okręty włoskie kieruję bezpośrednio na wschód do miast portów greckich w celu zablokowania, ostrzelania i oczyszczenia. Niszczyciele mają za zadanie zniszczyć okręt podwodny. Samoloty włoskie bombardują flotę, aż do utraty paliwa i/lub amunicji. Jednostkami core przełamuję front, zajmuję Skopje.
2: Na pólnocy zajmuję Belgrad, Valjevo. Kragujavac nieudolnie zdobywany broni się, na południu zajmuję Pehcevo, likwiduję alianckie lotnictwo nad Floriną, wbijam sie klinem pancernym pod Debar. Mogę zakupić jednego z dwóch Ju87D.
3: Z marszu pada Zwornik, pada Kragujevac. Kevalla i Serrai szachowane przez bułgarska piechotę na ziemi i bombardowane przez już dwa nowe Ju87D długo się nie utrzymają. Zostawiam tam jeden czołg a reszta armii wchodzi w głab Grecji, kierując się na Debar, potem skręcam na południe. W kierunku Salonik wysyłam 1 czolg i 1 piechotę wspieraną mocno przez lotnictwo.
4: Flota blokuje i ostrzeliwuje już Mesolongion i Patrai. Zajmuje Debar i jedne PZIV wysyłam na północ, celem zajęcia Kukesa i wyjścia na tyły alianckim wojskom powoli zajmującym Albanie.
5: Zajmuję: (od góry) Kutine, Ivanograd, Serrai. Flotą blokuję Patrai, Kalamai.
6: Plot w Larrisie po kilku turach ostrzeliwania włoskich lotników wypluł się za amunicji, mogę go gratis poskubać FW-190. Zajmuję: (od góry) Sisak, Kevalle, Florine.
7: Zrobiłem mały błąd flotą - odblokowałem niechcący Patrai. Pewnie postawią tam teraz hordy piechoty. Na północy koncentruję i uzupełniam oddziały, bo z południa nadciąga jugosłowiańskie kontrnatarcie w sile kilkunastu dywizji piechoty. Mają po 2 gwiazdki więc lekko nie będzie. To samo zrobię pod Gusnie w następnej turze, na razie nie dało rady bo miasto broniło się dzielnie i zdołałem uzupełnić tylko PzIV i jedną piechotę. Pada też Kukes, Saloniki, lotnisko i port. Zostawiłem niebronioną Florinę z nadzieją, że wjadą tam brytyjskie Mk1A9.
8: No i wjechały :-). Na kontrnatarcie na północy reaguję wyprzedzającym atakiem, zabezpieczam prawe skrzydło zajmując Bosanska, otwieram lewe przesuwając siły w kierunku Banja Luki. Prawie za darmo odbijam Florinę, dodatkowo uwalniam Katerim.
9: Ju87b w końcu zamieniam na D. Na froncie północnym rozciągnąłem jugosłowiańską armię długim łukiem między Banją a Kutiną. Na mapie wygląda to jakbym siedział w kotle, ale faktycznie mam odsłonięte jugosłowiańskie lewe skrzydło (artyleria!) i dwoma PZ IV kontroluję sytuację pod Kutiną i powoli niszczę te 10 jednostek piechoty. Front centralny zajął lotnisko pod Sarajewem. To zwrotny moment, bo oto nadeszła ostatnia tura bombardowania Grecji. Teraz wszystkie Ju polecą na północ, myśliwce zostawię do wsparcia na południu jeszcze kilka tur. Podobnie z armią naziemną. Czołgi na południu zostaną by zająć greckie miasta, a piechota (bo ma 6 ruchu) zawraca na północ i uda się przez Albanię do Chorwacji odbijąc wszystkie miasta i zdobywając przez to dodatkowy prestiż.
10: Stan z początku rundy widnieje na mapce 10 i 10a (lotnictwo). Po zajęciu Sarajewa mogę trochę wspomóc dwa samotne PzIV pod Kutiną. To ważne, żeby szybko się z tym uwinąć. Jak nadlecą Ju to armia ma być już uzupełniona i gotowa do zajęcia Chorwacji.
11: Walki tu i tam. Głównie tam, bo tu trzeba uzupełniać zapasy.
12: Na południu jak krew z nosa, brak Ju skutkuje praktycznym zatrzymaniem ofensywy. Ale tak ma być - czołgi w miasto po expy - doczłapałem się do lotniska pod Argos. Za to nowe centrum w sile 3 inf i PzIV (spod Kukesa) na 6 Junakach jedzie bez trzymanki - zdobyta Tirana i oczyszczone podejście pod Lesh. Na północy uwolniłem czołgi, oczyściłem przedpole Banja Luki, na tyłach zajmując Bihal.
13: No to zaczyna padać. Mimo to zajmuję Karlowac, blokuję Novigrad, Petrowac, Makarską, Banja Lukę, Lesh,
14: Padają Parga, Levadnia, Argos, Lesh, Petrowac, oczyszczam Mostar. Mapka 14.
15: Zajmuję Mesolongion, Ateny-lotnisko, Skoder, Mostar.
16: Dubrovnik, Bar, Banja Luka.
17: Jeszcze raz Petrowac. W Barze zastawiam taką samą pułapkę na brytyjskie czołgi jak pod Floriną.
18: I znowu (jak zwykle) AI pakuje czołgi do miasta Bar. Dzięki wsparciu Ju oczyszczam tereny pod Banją - Novigradem i mam czyste pozycje - zostawiam tylko wrogą jedną artylerię w sile 1, żeby nie zajęła miasta, ale też żeby nie wygrać przypadkiem za wcześnie przez eliminację wszystkich armii AI. Na południu zajmuję Arginion, Patrai w kierunku którego pojechałem najpierw, bo miałem całkiem ładną pogodę i sporo tur w zapasie. Na mapce z 18 widać, że to już koniec agonii Bałkanów.
19: Zajmuję ostatnie wolne miasta, palę domy, grabię dobra, morduję mężczyzn, gwałcę kobiety i kończę z zapasem 4 tur.

Cele strategiczne osiągnięte - expy się mnożą w zawrotnym tempie. Średnia to 3,8 gwiazdki na jednostkę i uciułałem ponad 2500pp nie specjalnie starając się oszczędzać. 4 tury zapasu udało się zrobić, bo prawie nie padało. Statystycznie jest gorzej, ale tankując i tak traci sie czas czy pada czy nie. W średnich warunkach powinno mi zostać 1 lub 2 tury, ale to taka mała nagroda za pogodę w Norwegii.Teraz Kreta.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #20 : Sierpień 31, 2011, 10:16:39 »

scen 8, Barbarossa.
http://www.fotosik.pl/u/spros/album/949945

Bez upgradów, bo nie ma co.
1N i 1S pokazują rozkład jednostek. Screen 1 kierunki natarcia. Niebieskimi krzyżami oznaczyłem miejsca przeznaczone do wyczyszczenia przez skrzydła Goeringa. Resztę psuję wehrmachtem.

1: Dostawiam ppanc w Suwałkach. Obie piechoty co mają 500+expów zostawiam w tyle i uzupełniam do stanu 15. Podobnie zrobię z każdą inną jednostką kiedy tylko uciuła 5 gwiazdek. Tylko myśliwce przytrzymam na niebie kilka tur, żeby wywalczyć panowanie w powietrzu.
3: O mało co nie tracę FW-190! Po ataku plotkami w Baranowicach zostało ich dwóch i wracają na lotnisko pod Grodnem. Zostaną tam dłużej, przy okazji uzupełnię je do 14.
5: początek tury wyczyszczona linia Wilno - Grodno. Koniec - front rozciąga się od Postawy do Wołokowyjska. Ale teraz północ tankuje a południe skorzysta z dobrodziejstw doświadczonych sztukasów.
6: Rezygnuję z bombardowania Baranowicza, bo postawili tam plotkę.
9: Od trzech tur mam chmurki, więc bombardowanie idzie trochę topornie - nawet Nevel muszę szturmować piechotą.
13: Wszystkie pięciogwiazdkowe samoloty mają stan 15, więc można myśleć o kończeniu scenariusza. Zajmuję Mogilew, w Smoleńsku po tej turze zostaje 5 z 8 jednostek. Ja mam tam 8 i parę FW. Nie mogłem bombardować, bo Junkersy zostały w Mogilewie.
14: Po drodze zajmuję lotnisko Smoleńsk-Siewiernyj i natychmiast instaluję tam IRS zanim zacznie się jatka. Pomyliłem się i nie zająłem jednego heksa w Smoleńsku. 5 tur zapasu.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 12, 2011, 02:53:05 »

scen 9, Kiev.
Bez upgradów, bo nie ma co.

1. Usuwam auxy ale zostawiam lotnictwo, które wysyłam nad Kijów. Muszę mieć na południu siły, które dogonią wycofującą się Czerwoną Armię pod Bogusławem. Armia Południe nie ma przewidzianego dozbrajania do 15, uzupełniam stany w trakcie walk. W związku z tym Armia Północ składa się wyłącznie z pięciogwiazdkowych pionierów (5szt. +2szt. Pz3 do ewentualnego wsparcia przy niszczeniu plot). W Armii Południe są jednostki 5* (2Pz4), ale ze stanem niższym - tymi jednostkami robię oskrzydlenie Kijowa od południa. Dokładam im obie 8.8ATG do zajmowania miast. Nie śpieszę się - tura ruchu potem tura dozbrojenia itd. Przewiduję że potrzeba mi na dotarcie pod Kijów około 8 tur i na dozbrojenie 5, więc jeszcze jest zapas. Na Dnieprze ustawiam nową 8.8ATG. Moje myśliwce w wachlarz na linii Berezna - Mozir. Zajmuję Gorodnie. Tutaj kluczowe było dobre ustawienie jednostek na starcie żeby sięgnąć czołgami do artylerii a potem plotki.
3. Dobijam ruskie lotnictwo i staram się ustawić kolejny wachlarz, i chronić bombowce, bo mogli dokupić dziadowstwa,
5. Odsyłam samoloty 5* do uzupełnienia na lotniska. Pierwszeństwo ataków mają te 4* które rokują szansę dostania piątej gwiazdki. W takiej sytuacji natychmiast odsyłam na lotnisko. Dobrze jest bombardować plotki, ale takie które można potem dobić, bo nie wiadomo jak skończy się starcie. W Radomyślu wstawiam gratis dwie ATG idące na Kijów od południa. Jedna będzie po woli maszerować w kierunku zgrupowania ruskiej piechoty, osłaniana przez czołgi, które najpierw uzupełnię do 15. Druga powędruje przez Żytomierz odbić Bugusław.
7. Jeden z Ju odebrał kosztowną lekcję po atakach 4 I-16, ale w zamian ma piątą gwiazdę.
11. Praktycznie opanowany jest już cały teatr działań. Na północy pozostało zlikwidować kilku niedobitków, uzupełnić stany etatowe i ruszyć na południe.
14. Większość jednostek napiera już na Kijów, Lotnictwo rozbiło artylerię, więc zajęcie miasta jest kwestią kilku tur. W Bogusławie też już zrobiłem porządek wysyłając tam ATG i kilka FW. Uzupełniam do 15.
16. Zaczynam uzupełniać wszystkie jednostki, które nie mają 5 gwiazdek. Ciężar walki przejmuje lotnictwo, uzupełnione jednostki tylko zajmują wyzwolone miasta.
20. kończę w ostatniej turze major, żeby uzupełnić jak najwięcej jednostek. Tym razem rezygnuję z grabieży, bo muszę zdążyć pod Moskwę.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 14, 2011, 03:09:56 »

scen 10 Moskwa 41

http://www.fotosik.pl/u/spros/album/962491

Bez upgradów, bo nie ma co. Scenariusz jest podobno jednym z najtrudniejszych, więc postaram się go opisać dokładniej. Zwłaszcza, że opis Kijowa nie wyszedł jak chciałem.

1. Na mapce pogladowej kierunki natarć wraz z liczebnością i typem jednostek. 1N-C-S i 1AN-AS to obraz jak wygląda stan natarcia po wykonaniu ruchów z pierwszej tury dla jednostek corowych i auxów.
Niestety kupując 2x8.8cm ATG przypomniałem sobie, że zapomniałem zrobić upgradów SPW-251 na SPW-250 a save nie posiadam. W zwiazku z tym być może nie uda mi się samymi corami dojechać do końca mapy i zająć Kołomii i Riazania. Postaram się coś obmyśleć, ale nie będę mógł rozwiązać auxów po zniszczeniu rosyjskich skrzydeł osłonowych. Północne auxy (jeśli przeżyją) zajmą dodatkowo Rzhev. Wcześniej wstawię tam 3 ATG i one zrobią porządek, ale nie wyczyszczą, bo czeka ich daleka droga aż do Zagórska i Tejkowa. Południowe muszę dokulać do Tuły, żeby moje cory nie były za Kirowem już uwikłane w walki. W zasadzie w tym scenariuszu mam już wszędzie 5*, więc disbandowanie auxów ma mniejszy sens jeśli chodzi o expy, ale dla zasady zawsze to robię. ATG wstawiam w Rosławiu i wędrują prosto przez Kaługę do Kołomni.

2. Chyba dzisiaj jestem nieprzytomny. kupiłem 2xATG do cora, a przecież miałem miejsce tylko na jednego. Drugi wyraźnie świeci jako aux! No nic szkoda 300pp. Na dziś wystarczy błędów, dokończę jutro.
Auxy na północy obroniły się wyśmienicie, dobiły co zostało i jest czysto. Na południu podobnie, chociaż tam gdzieś czają się jeszcze ruskie czołgi. jednostki core przełamały pierwszą linię obrony na całej długości frontu. Reakcji Rosjan praktycznie nie było.

3. Pod Kirowem od południa rozbijam artylerię, mogę wtedy od północy zaatakować czołgami plot, po czym bezkarnie zbombardować miasto i zająć zanim dostawią tam czołgi. Na mapce narysowałem zmianę planów wymuszoną błędem apgrejdu. Dość mocna reakcja wroga, ale bez strat. Dokupiony ATG auxowy spadł do 4 i chyba go stracę, bo szkoda kasy na dozbrajanie niepotrzebnego sprzetu.

4. Snowing - samoloty na lotniska. A akurat trzeba walczyć z ruskimi czołgami. No i trochę to mnie zastopowało. W rewanżu ucierpiała trochę moja piechota porozjeżdzana właśnie tymi niedobitymi czołgami.

5. W centrum podchodzę już do umocnień na linii Kaługa - Obnińsk. Ale gdzieś pod Kirowem zapodziały mi się jedne niedobite T-34. Wróce tam w następnej turze dokupioną niepotrzebną 8.8ATG (jeśli dożyje, bo wysłałem ją na przedpole) przy wsparciu kilku FW-190. Na północy tempo natarcia jest zatrzymane przez 3 ruskie ciężkie czołgi w okopach, ale w przyszłej turze pójdzie do przodu. Na południu auxy podjechały od południa do Tuły, czeka ich tankowanie.

6. Do odbicia Kirowa używam jednak auxów z południa, bo junkersy mogły przez chmury ale jednak atakować. Zaatakowałem linię obrony przy Kałudze. Na północy pod Vyazmą dalej stoję i postoję jeszcze trochę, bo piechota ucierpiała. Czekam tylko na opady śniegu, żeby nie marnować ładnej pogody. Tymczasem muszę szturmować niepełnymi stanami etatowymi. Podstawiłem pierwszą ppankę pod piechotę broniącą Rzhev. W rewanżu zyskała prawie 2 gwiazdki.

7. Pod Rzchowem podstawiam kolejne dwie ppanki. W odpowiedzi cisza. Nie chcieli dranie walczyć.

8. Ciągle pada. Mimo to natarcie idzie naprzód. Samoloty robią rozpoznanie, czym się da likwiduję ruskie jednostki, zwłaszcza te które zostają z tyłu. Paliwo uzupełniam przez Elite Reinforcement. Po odpowiedzi mam już 2 czterogwiazdkowe ATG z szansą na piątą gwiazdkę.

9. Fair! Lotnictwo dewastuje na dzień dobry wszystko co wleci pod lufy - zwłaszcza czołgi. Trochę ryzykuję nie uzupełniając amunicji w ppancach. Ale może wytrzymają. Wytrzymali.

10. W zamian za to otrzymuję kolejny dzień ładnej pogody. No to pojechałem. Zamiast teraz uzupełnić amunicję w ppankach, zostawiłem je na pastwę losu bez możliwości obrony. Na szczęście AI nie jest na tyle inteligentne żeby to wykorzystać. Woli atakować darmowe auxowe czołgi na rzece. W OG tego błędu już nie ma.

11. Tym razem już uzupełnię te pepanki. W zasadzie bez walk przesuwam front o kilka heksów.

12. Po bombardowaniu Junkersem zajmuję Kołomnę. Zajmuję o oczyszczam też definitywnie Rzhev.

13. Rozpoczynam disbandowanie auxowych jednostek pod Tuła. Pz4 które stały już pod Moskwą wycofuję na zachód wychodząc na plecy armii pod Możajskiem. Zrobił się tam kocioł, w którym trzymam całą rosyjską armię.

14. Żeby nie mieć jakiejś niespodzianki, wysyłam nad Moskwę większość samolotów. Te co nie mają stanu 15 lecą na lotnisko w celu uzupełnienia. Nad Możajskiem i tak mi się nie przydadzą, bo tam są przynajmniej ze 3 plotki. A Moskwę wyczyszczą.  Likwidacja kotła potrwa prawdopodobnie do końca scenariusza, bo zasada jest taka, że atakuję tylko jednostkami w stanie 15. Mniej liczebne uzupełniam.

15. Połnocne auxy też już rozwiązuję, niech się nie pałętają. Pada śnieg, ale jest sucho, więc to najlepsza pora na rozpoznanie lotnicze i pierwsze ataki na Moskwę. W odpowiedzi tracę pod Moskwą ową nieszczęsną pepankę auxową.

17.
Moskwa zdobyta, Możajsk też może być - zostawiam niezajęty, bo muszę do końca uzupełnić stany. Dlatego nie wygrywam major i nie wchodzę do miasta. Wycofuję też jednego Junkersa i ze 3 piechoty, bo w tyle zostały jakieś śmieciowe jednostki, które trzeba dobić zanim zajmą jakieś miasto.

19.
Zajmuję Zagórski i Tejkowo. Zostaje mi 4 tury na uzupełnienie składów.

Oczywiście jako następny scen wybieram Sewastopol.
Zapisane
VonLitwin
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19« Odpowiedz #23 : Wrzesień 29, 2011, 05:46:49 »

Witam
"Jednostek aux nie potrafię odróżnić po etykietach. Jak mniemam, to te które dostajemy na początku każdego scenariusza? Napisz jeszcze ile nowo zakupionych jednostek, przechodzi do kolejnej kampanii? Przykładowo w LC, mam dostępnych 6 core. Czyli wszystkie, które zakupię przejdą ze mną dalej? Czy tylko te, które uzyskają wyższy exp?"

Jednostki Core mają cyfry czarne a jednostki pomocnicze aux białe. Smiley
Grająć wieki temu w PG  zawsze miałem w swoim składzie 5 jednostek artylerii ciągnionej i kilka arty samobieżnej.
To samo sie tyczy bombowców choryzontalnych nigdy ich nie kupowałem.
Czas chyba odswieżyć sobie starego dobrego Panzer Generala  Grin

Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #24 : Październik 04, 2011, 04:06:28 »

scen 11, Sevastopol
http://www.fotosik.pl/u/spros/album/981386

Chyba najłatwiejszy scen, może poza LC, no i kupa pp do zdobycia.
Upgrade tankietek PzIV na czołgi PzIVF, no i SPW na 250 w koncu. Zostawiam wszystko w pierwszej linii. Główny cel tego scena to uzyskać stany po 15 na koniec scenariusza, wygranego Major oczywiście.

1. Likwiduje niepotrzebne triari aux. Dokupuję za to ostatnie dwie 8.8ATG w miastach, które w wyniku ofensywy odsłonię na północno wschodnim narożniku. Odpowiedzi na przełamanie 1W i 1E praktycznie nie było, poza symbolicznym ostrzelaniem z artylerii i tak uszkodzonej piechoty.
2. Bombowce wysyłam na zachodni brzeg, oraz nad Ikerman zrobić swobodne przejście dla werhmahtu. Zachodni brzeg zdobywam czołgami, a piechotę jak najszybciej przesuwam w stronę przesmyku pod Ikermanem. Nie angażuję się jednak w walkę w mieście tylko zjeżdzam jak najszybciej w okolicę Kadykówki.

3,4. Północne dzielnice i lotnisko (sjewierne) dziubię FW. Ju tymczasem psuje flotę i bunkry, żeby nie przeszkadzali w marszu oraz wysyłam ich nad Nikołajewkę. Czasem zdaży sie na saperach coś stracić i teraz jest jeszcze dużo czasu, żeby to uzupełnić. Niszczę też obronę pod Nowym Szulinem. To ważne, zeby szybko się z tym uporać, bo Komarów będzie oblegany przez ppanc i może to trochę potrwać i straty mogą być.

5. Czołgi z zachodniego brzegu są już na przeprawie w Ikermanie. Rozpocząłem zajmowanie miasteczek na południe i południowy wschód od Sevastopolu. Te kilka jednostek okrąży obrońców i uniemożliwi dozbrajanie miasta od południa.

6. Powoli ustawiam swoje czołgi vis-a-vis miasta. Na podpuchę zaatakowałem nawet dwa hexy pod północym lotniskiem, ale zasadniczy atak jeszcze się nie rozpoczął.

7. Czołgi w mieście! Rozjeżdzają poobijane w poprzednich turach przez FW ruskie wojsko. Żeby nie dostać kontry wysyłam Ju na radzieckie jednostki przyfrontowe, drugą linię atakując FW.

8. Kontynuuję zajmowanie miasta od północy wg. schematu jw. Obrona nie ma szans na sensowną kontrę. Na południu kontroluję wszystkie miasteczka. Ppance spod Komarowa uzupełniam do maksymalnych stanów.

9. Coś tam zaczęło padać, to mi się front zatrzymał, bo nie wolno czołgami atakować czystych ppanek w mieście w taką pogodę. Nie na tym etapie gry.

10. Znowu pada. Błoto się zrobiło, to sobie potankuję.

11. Chociaż wszystko wyczyściłem, czekam jeszcze 2 tury, bo tyle potrzebuję, żeby uzupełnić czolgi i ppanki do maxa.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #25 : Grudzień 02, 2011, 02:17:01 »

scen 12, Stalingrad
http://www.fotosik.pl/u/spros/album/1039196

Strategiczny cel to Major bez strat z pełnym uzupełnieniem, aby jeszcze tej jesieni zająć Moskwę, cel drugorzędny to
wychwycić jak najwięcej pp. Operacyjnie (1) działam z 2 frontów (północny i południowy).
Północny stanowić będą czołgi w ilości 7xPzIVF. Cel - zająć Stalingrad i miasta na północ od Donu.
Południowy stanowi reszta (2xPzIVF + 9xInf + 6x8.8ATG). Cel - zająć jak najwięcej miasteczek na południe od Donu.
Lotnictwo bombowe wspiera przez pierwsze tury czołgi. W tym czasie piechota powinna wjechać znacznie w głąb stepów. Potem dostanie wsparcie w postaci bombowców i ppanek które powinny w tym czasie uporać się z nieliczną obroną pod Woroszyłowem.

1. Na północy bombarduję w kolejności: T-34, Art, Inf w miastach. Czołgi niszczą w kolejności: Art, Plot, reszta i tak przez około 3 tury.
Na południu 4FW-190 strącają co się da w taki sposób, żeby zamknąć pozostałe samoloty w klatce. Zwłaszcza Iły.
Skoordynowanie ataków przynosi efekt w postaci sytuacji z początku 2 rundy.

2-3. Zapomniałem, że mogę kupić jakieś 2 maszyny. Inwestuję w He-117, bo nie mam innego pomysłu. Te maszyny łapią dość
szybko doświadczenie, a przy tym są dość odporne na zniszczenie. Kontynuuję marsz wg. schematu, przesuwając powoli
lotnictwo w kierunku południowym.

5. Na początek 5 rundy siły południowe mam już rozwinięte i rozpoczynają zajmowanie miasteczek. Na północy muszę używać czołgowych armat do niszczenia niedobitów radzieckich. Overrun attack z PG2 był świetnym wynalazkiem. Mogło by też pomóc użycie lżejszego sprzetu, ale w przypadku limitu ilościowego nie warto inwestować w tani sprzęt. Trochę nieżyciowe, ale cóż począć :-)

8. Zaczyna kończyć się paliwo i amunicja, co zmusza mnie do uzupełnień. Zwłaszcza w jednostkach, które trochę ucierpiały w walkach, ale sytuacja jest ok. Nastawiali trochę antyaircraftów, więc większość Junkersów wisi nad lotniskami i uzupełnia
składy. Ale czołgi sobie na razie radzą. Rosjanie w miastach są już na tyle okopani, że ataki trzeba poprzedzać przynajmniej ostrzałem z FW, a w przypadku szturmowania przez czołgi powinien to być Ju, albo ze trzy naloty FW.
Ruskie T34 wjechało do Rostowa, ale w tym kierunku już jadą moje ATG8.8, więc zaraz się odbije.

11. Zaczęło padać, ale sytuacja po tej turze jest nienajgorsza. Akurat się zatankuje przed końcowym szturmem.

14. Przestało padać i zostało 5 tur do terminu Major.

15. Trochę ryzykuję wysyłając Ju nad tereny z plotkami, ale nie mam wyjścia. Mam 3 tury i goni mnie czas. Południe sobie poradziło bardzo dobrze, czas zadać nokautujący cios pancerną pięścią.

18. Zajmuję ostatnie hexy w Stalingradzie, Nie zdążyłem uzupełnić do 15: 1xPz - 13 i 1xJu - 14. Poza tym ppance mają po 10,
ale nie wszystkie są dostatecznie doświadczone żeby je uzupełniać (2x5 2x3 2x1 gwiazdka).

Następny scenariusz: Moskwa'42.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 1.372 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)