Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 03:25:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Primu71 G35 "Delta Force v. 4.7" - 150% efile Gustlik  (Przeczytany 23137 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #45 : Kwiecień 21, 2019, 07:22:42 »

Jest jak jest a to tylko zabawa. Nie mam jednak serca ani ochoty na przebudowę armii na tym etapie kampanii. A są jeszcze inne do rozegrania. Kowdar zgodnie z regulaminem oświadczam że kończę kampanię i proszę o zaliczenie dotychczas zdobytych punktów.
Ps.
Wesołych świąt i mokrego dyngusa bo z tego wszystkiego zapomniałem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2019, 07:36:32 wysłane przez Primus71 » Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 22, 2019, 10:38:16 »

Wesołych Świąt i mam nadzieję, że dalej będziesz się doskonale bawił
Takich graczy potrzeba, co wykrywają błędy/luki w grze  Sherman

A jeśli chodzi o transport śmigłowcami, to może jednak dla jasności wpisać w regulamin - ile, aby nie było nieporozumień  Wink
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 22, 2019, 12:35:39 »

A jeśli chodzi o transport śmigłowcami, to może jednak dla jasności wpisać w regulamin - ile, aby nie było nieporozumień  Wink
To nie jest weryfikowalne.
Nawet jeśli ktoś posiada kilkanaście jednostek dysponujących fazowymi helikopterami, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie z tego transportu równocześnie korzystają. Równie dobrze, transportem helikopterowym może poruszać się tylko jedna jednostka (lub żadna), a pozostałe korzystać z transportu naziemnego.
Wystarczy, że gracz stwierdzi przykładowo: "mam 12 oddziałów Delta, ale helikopterami latają tylko trzy" i po sprawie.

To nie kwestia zasad, ale zachowania umiaru. Helikoptery transportowe z ruchem fazowym to przyjemny i akceptowalny exploit.
Dopóki nie są nadużywane, nie stanowią problemu. Ale jeśli zaczniemy stosować je masowo, to będziemy mieli kłopot. Trzeba będzie zacząć się zastanawiać jak ograniczyć ich stosowanie, a chyba nikt, włącznie ze mną, nie chciałby z nich całkowicie rezygnować.

Nie chce tworzyć zasad ani zakazów. Stwierdziłem tylko, że moim zdaniem limit helikopterów należy traktować jak wskazówkę.
Tylko tyle. Reszta zależy od gracza. Nikogo nie planuje do niczego zmuszać.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #48 : Kwiecień 30, 2019, 08:45:30 »

Pozwolę się wtrącić jeszcze swoje trzy grosze Smiley

Ja lubię grać tak jakbym miał do kierowania zwykłą piechotę, a nie same elitarne oddziały co już raz kiedyś napisałem tutaj na forum. Więc mnie trochę zdziwiła Twoja wiadomość wtedy, Waldzios:

Cytat: Waldzios
'Light Inf.2010' zamieniłbym na 'Rangers', mają podobną funkcjonalność, ale dodatkowo nie dają się zaskoczyć (cecha 'Partizan').

Staram się kierować z założeniem twórcy kampanii, że elitarnych oddziałów piechoty powinno być około ile pozwalają transporty lotnicze lub śmigłowcowe, wtedy można je w pełni wykorzystać. To jest moje zdanie.

Primu71, jak dla mnie nic się nie stało Smiley spokojnie i mam nadzieję, że nadal będziesz cieszył się z gry, najważniejsze to mieć swój styl, który sprawia przyjemność Smiley
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 11:17:40 wysłane przez Gvozdika » Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #49 : Kwiecień 30, 2019, 12:40:44 »

Ja lubię grać tak jakbym miał do kierowania zwykłą piechotę, a nie same elitarne oddziały co już raz kiedyś napisałem tutaj na forum. Więc mnie trochę zdziwiła Twoja wiadomość wtedy, Waldzios:

Cytat: Waldzios
'Light Inf.2010' zamieniłbym na 'Rangers', mają podobną funkcjonalność, ale dodatkowo nie dają się zaskoczyć (cecha 'Partizan').

Staram się kierować z założeniem twórcy kampanii, że elitarnych oddziałów piechoty powinno być około ile pozwalają transporty lotnicze lub śmigłowcowe, wtedy można je w pełni wykorzystać. To jest moje zdanie.
Oddziałów 'Rangers' nie traktuje jako jednostek w pełni "elitarnych". Nie mają typowych dla "prawdziwych" komandosów cech jak 'Combat Support' czy 'Exploit Succes', i nie korzystają z "specjalnych" transportów powietrznych (fazowe helikoptery lub szybowce).
W naszym efliu to lekka/górska piechota z wyższej półki cenowej.

Korzystają z helikopterów, ale z helikopterów "zwykłych" (bez ruchu fazowego). Nie mogą wsiąść i wysiąść z śmigłowca w tej samej turze, więc nie omijają limitu HTP.
Możesz mieć kilkanaście jednostek Rangersów (lub podobnych), ale z helikoptera jednocześnie może korzystać tyle oddziałów, na ile pozwolił autor scenariusza (limit HTP).
To mechanizm podobny do spadochroniarzy (w klasycznych kampaniach). Możesz posiadać dodatkowe oddziały spadochronowe, ale w danej turze przetransportujesz zwykle tylko 2-3 (typowy limit ATP), reszta musi czekać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 01:06:07 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)