Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:10:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gvozdika: G41 Wojny Śląskie v 4.3 - 250% - GusOpen 7.1.7  (Przeczytany 19867 razy)
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« : Kwiecień 27, 2019, 05:04:23 »

Gvozdika: G41 Wojny Śląskie   Tiger


Rok 1936. Skoro Niemcy wkraczają do Nadrenii to nasi wkraczają na niemiecki Śląsk. Na dawny teren plebiscytowy, który jednak został przegrany prawie piętnaście lat temu. Teraz zmienimy ten stan rzeczy - tak zwana "Grupa Zamkowa" chce zrealizować plan Piłsudskiego - wojny prewencyjnej z roku '33, zwłaszcza teraz w kontekście wydarzeń z zachodu. Zobaczymy co wyjdzie. Może powstrzymamy Rzesze od zakusów na inne terytoria takie jak Austria, Sudety czy w też nasz Korytarz Gdański? Tajne fundusze przydzielone z Sztabu Generalnego dają większe możliwości niż zakładaliśmy jeszcze niedawno: nasze siły idą o krok więcej niż jakiś tam oddział powstańców wspomniany u naczelnego wodza - możemy zorganizować naszą własną brygadę. Śląską Brygadę Kawalerii.

Dobra, czas ruszać z okolic Rybnika gdzie swoją dyslokację miała ŚBK. Wojska podzielone na trzy grupy, każda o innym składzie i przeznaczeniu. Grupa "K" przedostanie się koleją i potem wsparte piechotą oraz działami 75mm z 23DP w okolice Kędzierzyna od południa, Grupa "G" czyli główna przedrze, prześlizgnie się między Sośnicowicami, a Gliwicami by autostradą wyjść w kierunku Kędzierzyna od wschodu i też potem uderzyć na górę Świętej Anny, też Wielkie Strzelce. Najmniejsza Grupa "R" dokona zwiadu bojowego na Racibórz i potem dalej na zachód.


Cytat: ŚLĄSKA BRYGADA KAWALERII
Grupa "K"
  • 1.RegKaw/ŚBK
  • 1.bat/DAK/ŚBK

Grupa "G"
  • Katowicki BatStrz/ŚBK
  • 2.RegKaw/ŚBK
  • 2.bat/DAK/ŚBK
  • SzwRozp/ŚBK
  • SzwCKM/ŚBK

Grupa "R"
  • 3.RegKaw/ŚBK





- A więc będzie wojna? - zapytał zastępca, dawny powstaniec
- Tak, chyba będzie skoro wkraczamy do Rzeszy uzbrojeni, opancerzeni.
- Albo będzie tak jak w Nadrenii...
- Nie. Nie liczyłbym by na to.
- Dlaczego?
- W przeciwieństwie od Francuzów i całej tej "Ententy" ci Niemcy potrafią i chcą się bronić.


Rybnik w ciągu ostatnich dniach wypełnił się żołnierzami, końmi i sprzętem wojskowym. Nikt nie wiedział co ma się stać. Wszyscy byli niespokojni. Nagle w nocy między ostatnim dniem marca, a początkiem kwietnia ta cała gromada wyruszyła z miasta. Część wyruszyła na transporcie kolejowym. Inna część - większa, na północ w kierunku Gliwic. Mieszkańcy Rybnika zobaczyli jak przez ich ulice przejeżdżają samochody pancerne. Na zachodzie tymczasem dzieci, które szli do szkoły, ujrzeli kawalerzystów pędzących o ranku.



W następnych godzinach nasze oddziały wsparcia z 23DP zaczęły się koncentrować w okolicach Chorzowa by przejść w ciągu paru-parunastu godzin do uderzenia na Bytom w celu odblokowania linii kolejowej. Dzięki niej można będzie przerzucić część oddziałów na północ. A druga część przyatakuje dalej na zachód, ku Zabrzu, by odciągnąć uwagę.



Nasza kawaleria z 3 Regimentu dotarła do okolic Raciborza. Zwiadowcy donieśli o kompanii straży granicznej, czyżby ewakuuje się z miasta?



Taczanki na śląskiej ziemi można rzecz, że dobrze się zaczęły sprawdzać. Dzięki nim mamy zapewnione wsparcie z ciężkiej broni maszynowej towarzyszącej innym oddziałom konnym. Także dzięki szwadronowi samochodów pancernych mamy podobne wsparcie. Przekroczyliśmy rzeczkę Bierawkę i omijając łukiem Gliwice idziemy przed siebie. Na przedpolach Sośnicowic doszło do pierwszego kontaktu bojowego, ostrzelano niemiecki posterunek z daleka.



Ognia! Ognia! Przy wsparciu artylerii poddziały z 23 Dywizji właśnie rozpoczęły szturm na wrogie pozycje. Piechota przebija się do centrum niszcząc systematycznie niemieckie punkty oporu, jednak z drobnymi stratami w drugim batalionie. Pierwszy dzięki temu mógł z południa okrążyć wroga, a parunastu śmiałków przedarła się i zajęło sztab koordynujący obronę zmuszając obrońców miasta ich do kapitulacji - w zamian za męstwo pojawił się lider.
Obrona przeciwlotnicza zaobserwowała również wrogie samoloty, prawdopodobnie He-51. Rozpoznanie? Czy jednak szykują nalot?





CDN
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2019, 12:06:42 wysłane przez Gvozdika » Zapisane

Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 27, 2019, 07:58:17 »

Super-ciekawe opisy Smiley
Trzymaj tak dalej Smiley
Grasz na mapach kafelkowych?
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 27, 2019, 10:16:13 »

Cytat: Mario
Super-ciekawe opisy Smiley
Trzymaj tak dalej Smiley
Grasz na mapach kafelkowych?

Dziękuję Ci Mario i cieszę się, że Tobie się podoba Wink Pewnie mi zajmie ta kampania aż cały rok by ją ukończyć wraz z opisami Tongue Tongue

Jak widzisz obecnie gram na kafelkach. Czasem gram na mapkach, a czasem na kafelkach no i one - kafelki mają swój urok Wink również ze względu na pewne prace wolę grać aktualnie w takiej opcji Smiley
Zapisane

Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 28, 2019, 04:17:31 »

Gvozdika: G41 Wojny Śląskie   Tiger


- Nasze działa już dotarły?
- Tak, są niedaleko. Obok tego lasku.
- Skierujcie też w stronę posterunku samochody.
- Tak jest!


Grupa "G" w końcu mogła przeprowadzić szybki szturm na pozycje Niemców. Wypaliły działa lekkich armat 75mm, choć bez znaczących rezultatów. Zaraz po tym przy ogniu zaporowym CKM-ów podjechały od strony drogi w dwóch sekcjach SP wz.28 wraz z piechotą za nimi z Katowickiego Batalionu Strzelców, który składał się w większości z dawnych powstańców. Jednak zacięty ogień wroga zniszczył jeden z pojazdów.

- Bronią się i to dobrze. - rzekł przez radio dowódca grupy, która przeprowadziła nie całe pół godziny temu szturm
- Słyszałem od gońca, niedobrze z tym samochodem. Co z nim?
- Mechanik stwierdził na oko, że to chłodnica przestrzelona i bak. Więc do naprawy...
- Nie, nie mamy czasu na naprawę. Musimy jak najszybciej opanować cele.




W końcu postawiłem przeprowadzić drugi szturm. Tym razem znów z udziałem samochodów, które miały odciągnąć uwagi od kawalerii. Ona miała od tyłu przekraść się i z strony lasu zaatakować. Gdy wróg był zajęty atakiem pozorowanym, nasi chłopcy bez problemu wyszli im na tyły i skosili większość obrońców powodując, że pozostali poddali się. Droga została otwarta, Sośnicowice zdobyte.
Tymczasem na zachodnie od strony frupy "G", grupa "R" rozładowała się się z pociągów przed rzeką. Z ostrożności. Nie wiadomo czy coś jest za nią, czy nie czychają już Niemcy. Równocześnie zaczęto ściągać posiłki z Rybnika w postaci batalionu piechoty i baonu dział, z 23. Dywizji.



Pod wieczór zameldowano mi, że oddział strzelców i taczanek jest jest już w pobliżu Kanału Gliwickiego oraz bez problemu wyeliminowano miejscowe oddziały Grenzwachtu. Na zachodzie przy wsparciu dział 1. Regiment natknął się na bojowników Freikorpsu szykojących się do wymarszu. Nie dali się zaskoczyć... choć rozbito większość z nim, to jedna z kompanii straciła prawie połowe swego stanu.
Kilka niemieckich samolotów zauważono nad Katowicami. Więc pewnie rozpoznanie A w nocy dotarła informacja, że oddziały z 3. Regimentu już są w Raciborzu. Ani wroga, ani żadnej podejrzanej działalności w mieście.



Następny dzień zaczął być pochmurny. Raporty z ranka:


Cytat: RAPORT
> Racibórz, 1. Regiment - zdobyto lotnisko i wybito oddział wroga, który chciał się przekraść do miasta
> W drodze do Zabrza rozgromiono grupę żołnierzy, część w mundurach armii regularnej, część w Freikorps. W ciągu kilku godzin Zabrze zostanie zdobyte
> Lotnictwo wroga, brak aktywności jak na razie

Na głównym kierunku K-K doszło tymczasem do zwiększonej aktywności wroga. Nadciągnęły posiłki dla Freikorpsu, który się okopał w lesie, oraz w okolicach kanału zwiadowcy donieśli o pojazdach typu KFZ.
Wydałem więc rozkaz by samochody pancerne ostrzelać z broni maszynowej i potem zniszczyć je za pomocą naszych wozów. Chyba Niemcy się tego nie spodziewali bo ledwie gdy stracili jeden pojazd, a nadjechały nasze to pośpiechu je porzucili. Tak więc przy takim akcencie przekroczyliśmy kanał. W okolicach Kędzierzyna rozbiliśmy Landwehr'e która co dopiero jechała wagonami kolejowymi. Nadal umocniony (Ent=2) stanowi zagrożenie. Więc w tą okolicę skierowałem 2. Regiment wraz z artylerią grupy "G". Też mamy posiłki od 23. DP.






CDN

Ps. godzina pisania, robienia screenów, edycji tylko po to by rozegrać dwie tury
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2019, 04:19:10 wysłane przez Gvozdika » Zapisane

Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 28, 2019, 04:41:25 »

Godzina pisania-ale efekt jest super.
Masz talent Grin
Możesz pisać briefingi do scenariuszy w kampaniach.
Może jakąś stworzysz  Smiley.
Na pewno koledzy generałowie pomogą.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Estek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 804


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 28, 2019, 04:49:14 »

Tego jeszcze nie było. Kampania OG w formie komiksu  Grin Jak skończysz będzie można dać to do druku  Wink Powodzenia w bojach !
Zapisane
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 30, 2019, 09:01:48 »

Staram się kierować tym co popatrzyłem kilka-kilkanaście lat temu, no dobre czasy to były, na dwóch innych forach. Mówię oczywiście o formie AAR'ów czyli After Action Reports z gier. Sam gdzieś przez ten czas parę zacząłem pisać oraz nie dokończyłem i zbiegiem czasu gdzieś przepadły one. Ale mam sentyment nadal i mi brakowało tego. Więc stąd taka forma tutaj Wink

Może wstawię linka do przykładowego AAR'a, z Darkest Hour: https://eufigames.com/forum/threads/tlumaczenie-korona-z-atomu.19739/


Cytat: Estek
Tego jeszcze nie było. Kampania OG w formie komiksu

Trochę daleko do formy komiksu, ale myślę, że dało by się zrobić taki eksperymentalny odcinek Cheesy Cheesy tylko pewnie plik graficzny będzie mieć więcej niż 4MB...  Huh?
Zapisane

Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #7 : Maj 02, 2019, 11:41:17 »

Gvozdika: G41 Wojny Śląskie   Tiger










CDN

Estek nasunął mi pomysł by eksperymentalnie jeden odcinek zrobić w formie gazety jako relacja z bitwy z jednego odcinka frontu. Trochę mi zajęło przygotowanie takiego formatu, ale zaznaczam, że prawie wszystko sam zrobiłem korzystając tylko z loga gazety i tła papieru (które i tak zmodyfikowałem dosyć mocno) z innej gry. Jestem ciekaw Waszych opinii i zdania Smiley Zapraszam do komentowania i dyskusji Wink
Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #8 : Maj 03, 2019, 10:43:43 »

Bardzo fajnie  Crusader

Z tego gazetowego wydania to smack mógłby być ... może określisz prawa autorskie do dalszego przetwarzania  Wink

Naprawdę, Gratuluję talentu  Clap
Zapisane
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #9 : Maj 03, 2019, 05:26:29 »

Cytat: sympatyk
Bardzo fajnie  Crusader

Z tego gazetowego wydania to smack mógłby być ... może określisz prawa autorskie do dalszego przetwarzania  Wink

Naprawdę, Gratuluję talentu  Clap

Dziękuję Smiley

Powiedz mi, co masz na myśli i co to jest ten smack?
Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #10 : Maj 03, 2019, 07:05:29 »


Powiedz mi, co masz na myśli i co to jest ten smack?

Nie grałeś w oryginalne PG2?

Są to krótkie wstawki video na początku/końcu  kampanii/scenariusza
U nas kilka kampanii miało takie dedykowane "smaczki"

Przedstawie Ci kilka ...
do kampanii G22
http://www.opengeneral.pl/upload/G22_CASSINO.avi

http://www.opengeneral.pl/upload/G22_INTRO.avi

http://www.opengeneral.pl/upload/G22_Loss.avi

do Zielonych Diabłów - Od tego kiedyś zacząłem znajomość z tym forum ...
http://www.opengeneral.pl/upload/H03_Kreta5_1.avi

http://www.opengeneral.pl/upload/H03_Porażka2.avi

Zapisane
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #11 : Maj 03, 2019, 07:36:02 »

Nie grałeś w oryginalne PG2?

Są to krótkie wstawki video na początku/końcu  kampanii/scenariusza
U nas kilka kampanii miało takie dedykowane "smaczki"


Tak grałem w PG2, ale kiedy to było... chyba ostatnio jak byłem jeszcze w liceum czyli przynajmniej 10 lat temu. Ah, teraz kojarzę, że są wstawki lecz niestety nazwy nie skojarzyłem z nimi.

Więc masz pomysł by jakoś połączyć to co zrobiłem z wstawką video? Smiley
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #12 : Maj 03, 2019, 09:09:25 »

Są to krótkie wstawki video na początku/końcu  kampanii/scenariusza
U nas kilka kampanii miało takie dedykowane "smaczki"
Dla ścisłości Smacker (pliki .smk) to był format wideo stosowany dawniej w grach (między innymi w PG2). Pliki w tym formacie zwykle nazwano 'smacks'.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #13 : Maj 03, 2019, 09:29:45 »

Cytuj
Dla ścisłości Smacker (pliki .smk) to był format wideo stosowany dawniej w grach (między innymi w PG2). Pliki w tym formacie zwykle nazwano 'smacks'.

Dzięki za doprecyzowanie

Cytuj
Więc masz pomysł by jakoś połączyć to co zrobiłem z wstawką video?

Na razie to luźny pomysł - ten Twój format gazety mi się podoba - tylko czy wtedy była "Rzeczpospolita"?
....
No więc artykuł w gazecie mówiący o odpowiedzi polskiego rządu na wieść o zajęciu Nadrenii,
zdjęcie ministra Józef Beck, jakieś bla bla odnośnie, że Polska zaskoczyć się nie da ... i będzie realizowała art. 43 traktatu wersalskiego...
podkład muzyczny ..

a na początku informacja gazetowa o decyzji Adolfa( mam odpowiedni plik z odpowiednią licencją)
Zapisane
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #14 : Maj 03, 2019, 10:04:30 »

Cytuj
Na razie to luźny pomysł - ten Twój format gazety mi się podoba - tylko czy wtedy była "Rzeczpospolita"?

Na szybko spojrzałem w wiki i tak była taka gazeta jak Rzeczpospolita, a jej właścicielem był Paderewski potem Korfanty.

Ciekawie Tongue Tongue ja nie mam nic przeciwko temu byś wykorzystał mój pomysł Wink
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)