Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 07:19:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alberich - T01 WALKA I TAKTYKA v.4.2e - 75%  (Przeczytany 3313 razy)
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #15 : Luty 16, 2022, 04:37:04 »

Armia CORE w ostatnim scenariuszu:



Małe wnioski:
<> wyszedł mi ciekawy template armii z mniejszą ilością broni pancernej, którym grało się przyjemnie
<> zmiana prędkości niemieckich czołgów i pojazdów na plus, szczególnie dla Tigera, który zyskał nowe życie, i dla Wespe
<> z umiejętności wsparcia ognia posiadanego przez StuG-i mało co skorzystałem, ale nie mam pewności czy bardziej przez ustawienia scenariuszy czy przez zachowanie AI
<> myśliwce z możliwością tłumienia sprawują się zdecydowanie dobrze, a nawet bardzo dobrze i wyśmienicie współgrały z artylerią
<> możliwość słumienia myśliwca wroga, a potem strącenie go Me-410 jest interesująca

Mam nadzieję, że opisy tej i jak poprzednich kampanii (D00, D01, D40) czytało się dobrze i się podobały. Jednak takie długie opisywanie mnie dosyć zmęczyło więc w następnych kampaniach raczej będą dominować krótsze opisy.




Te obwódki niebieskie dziwnie wyglądają
Zrobiłem sobie bardziej widoczne i dopasowane - jak ktoś chce



http://www.opengeneral.pl/sympatyk/hex_types.png

Dziękuję. Na pewno będę korzystać z tej wersji, bardziej widać dopasowanie zarówno na mapie taktycznej i jak strategicznej.
Różnica w obowiązującej wersji, a między plikiem z flagami wynika z różnicy piksela i pierwotnie jest przeznaczony pod "większe" flagi.



Cytat: Waldzios
Aktualizacja do wersji 7.4.0 - obowiązuje od 15.01.2022:

Główne zmiany:
- rozbudowa nacji RoP, na potrzeby epickiej kampanii 'G45 Naprawdę wielka Polska';
- zwiększenie mobilności niemieckich dział samobieżnych (pojazdy oparte o podwozia PzIiI, PzIV oraz Pz38(t), mają mov=6);
- garść nowych jednostek na potrzeby kampanii;
- poprawione drobne błędy;

Oprócz wiadomych mi zmian, które były omawiane na forum zauważyłem zmianę w trybie ruchu transportu Protze na terenowy. W związku z tym chciałbym się spytać, co jeszcze zmieniono/poprawiono?


« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2022, 04:59:16 wysłane przez Alberich » Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #16 : Luty 16, 2022, 09:14:52 »

Oprócz wiadomych mi zmian, które były omawiane na forum zauważyłem zmianę w trybie ruchu transportu Protze na terenowy. W związku z tym chciałbym się spytać, co jeszcze zmieniono/poprawiono?
Ta zmiana mieści się w kategorii "poprawione drobne błędy".
Ostatnia wersja efila powstawała dość długo, i szczerze mówiąc nie pamiętam wszystkich pomniejszych zmian i poprawek.

Co do Protze, to jakiś czas temu zdecydowaliśmy, że pojazdy z napędem 6x4 będą domyślnie korzystać z ruchu 'All terain'.
Wcześniej ta kategoria napędu nie była jednoznacznie określona, i przydział trybu ruchu był dość umowny (mocno się różnił).
W związku z tym kiedy wypatrzę taką jednostkę (Krupp-Protze), poprawiam ją na bieżąco.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #17 : Luty 16, 2022, 10:14:13 »

Dziękuję za odpowiedź.

A jak w przypadku Steyr ADGZ powinna wyglądać sprawa pod względem trybu ruchu?

Co do zmian, to bym zdecydowanie zwiększył cenę PSW 231 (6-Rad), żeby była bardziej cenowo zbliżona do ceny PWS 231 (8-Rad), a nie do PSW 221 oraz PWS 222.
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #18 : Luty 16, 2022, 11:43:02 »

A jak w przypadku Steyr ADGZ powinna wyglądać sprawa pod względem trybu ruchu?
Prawie zapomniałem ze mamy go w efilu (Waffen SS).
Nie kojarzę żadnych informacji o jego możliwościach terenowych.
Teoretycznie to był jeden z pierwszych samochodów pancernych z napędem 8x8, więc powinien mieć ruch 'All terrain'.

Co do zmian, to bym zdecydowanie zwiększył cenę PSW 231 (6-Rad), żeby była bardziej cenowo zbliżona do ceny PWS 231 (8-Rad), a nie do PSW 221 oraz PWS 222.
Różnica w cenie PSW 231 (6-Rad) i PSW 231 (8-Rad), to pewna zaszłość.
Kiedyś była tylko jedna wersja PSW 231 (8-Rad), a wysoka cena wynikała z przesadnie dobrych statystyk jak na 1938 rok (z GD=8 pojazd był lepszy od większości czołgów).
Po obniżeniu pancerza i rozbiciu na podwersje produkcyjne, oryginalna cena pozostała bez zmian.
Przyjrzę się drzewku cen, i spróbuje to jakoś uporządkować.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #19 : Luty 24, 2022, 07:26:19 »

Prawie zapomniałem ze mamy go w efilu (Waffen SS).
Nie kojarzę żadnych informacji o jego możliwościach terenowych.
Teoretycznie to był jeden z pierwszych samochodów pancernych z napędem 8x8, więc powinien mieć ruch 'All terrain'.

Różnica w cenie PSW 231 (6-Rad) i PSW 231 (8-Rad), to pewna zaszłość.
Kiedyś była tylko jedna wersja PSW 231 (8-Rad), a wysoka cena wynikała z przesadnie dobrych statystyk jak na 1938 rok (z GD=8 pojazd był lepszy od większości czołgów).
Po obniżeniu pancerza i rozbiciu na podwersje produkcyjne, oryginalna cena pozostała bez zmian.
Przyjrzę się drzewku cen, i spróbuje to jakoś uporządkować.

Steyr ADGZ występuje w dwóch lub trzech kampaniach w początkowych scenariuszach. Tak teraz jeszcze patrząc to oprócz zmian w ruchu to i powinna wzrosnąć cena tak aby była powyżej ceny PSW 231 (8-Rad) ze względu na lepsze GD i CD.

Dla mnie logiczne byłoby, że cenowo jedna jednostka Schwerer Panzerspähwagen równa się mniej więcej dwie jednostki Leichter Panzerspähwagen. Szczególnie biorą pod uwagę scenariusze dziejące się przed okresem 1939.
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #20 : Luty 24, 2022, 07:53:34 »


Steyr ADGZ występuje w dwóch lub trzech kampaniach w początkowych scenariuszach. Tak teraz jeszcze patrząc to oprócz zmian w ruchu to i powinna wzrosnąć cena tak aby była powyżej ceny PSW 231 (8-Rad) ze względu na lepsze GD i CD.

Dla mnie logiczne byłoby, że cenowo jedna jednostka Schwerer Panzerspähwagen równa się mniej więcej dwie jednostki Leichter Panzerspähwagen. Szczególnie biorą pod uwagę scenariusze dziejące się przed okresem 1939.
Tak jak pisałem, spróbuje to uporządkować.
To nie jest tak drobna zmiana, jak się może wydawać. Nie wystarczy zmienić ceny. W drzewku cen reconów jest sporo różnych jednostek. Każda zmiana ceny jednostki wymaga modyfikacji cen kilkunastu sąsiednich jednostek (i synchronizacji w dwóch równoległych nacjach). Trzeba do tego podchodzić bardzo ostrożnie.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 25 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 2q)