Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 09:26:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Majerek gra B02 12SS HITLERJUGEND v.4.0 na 100%  (Przeczytany 20210 razy)
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #15 : Styczeń 23, 2013, 11:28:57 »

Za pierwszym razem może i niektóre były trudne ale po pewnym czasie jak już się wie jakie siły dobrać i zna się sceny na pamięć to zawsze będą ''łatwe''.
Jeśli chodzi o CHAMBOIS to nakazał bym utrzymanie przepraw a zmniejszył ilość jednostek do uratowania np. do 40.

I ważna sprawa,jest to kampania 12SS więc powinno się używać tylko i wyłącznie jednostki które były na etacie....zablokował bym kupowanie Tygrysów tylko przed scenem ARDENY dał bym możliwość zamiany na Tigera II itd.
Hmmmm a może zrobić dwie wersje kampanii.......od pierwszej bitwy wystawić całą dywizję a potem zablokować w 90% kupowanie jednostek lub bardzo podwyższyć ceny szczególnie artylerii ciężkiej,Tygrysów itp....ta wersja powinna być tylko dla ''fanatyków'',to tak na szybko Wink

A kampania jest jedną z najlepszych w jakie grałem nawet w takiej wersji jak teraz....bo ważne żeby walczyć ''prawdziwymi'' jednostkami a wtedy wielu ''kozaków'' będzie miało problem i moim zdaniem ...komuś nie idzie to kupi sobie pięć Tygrysów i pięć ciężkich haubic a wtedy każda kampania jest łatwa.

12SS jest kampanią historyczną(poza dwoma bitwami,co by było gdyby...) i taką powinna zostać więc logiczne jest używanie jednostek historycznych....po co komu dwa Tygrysy,trzeba się cieszyć że gen.Mara przydzielił nam 101 bat....po co komu Jagdpantery i w dywizjach pancernych SS walczyli grenadierzy pancerni a nie jakieś Jagd coś tam......to nie są zarzuty wobec kogokolwiek....tylko taka jest prawda wynikająca z obserwacji.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 12:06:55 wysłane przez Hansen » Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #16 : Styczeń 23, 2013, 12:20:31 »

Jeśli chodzi o CHAMBOIS to nakazał bym utrzymanie przepraw a zmniejszył ilość jednostek do uratowania np. do 40.
Z pierwszym stwierdzeniem się zgadzam, natomiast ilość jednostek do wyprowadzenia jest bez sensu. Scenariusz ten sprowadzał się do tego że trzeba było wlec wszystko nie wiadomo po co w kierunku EH, który notabene nie jest w żaden sposób opisany jako EH. Ja po spojrzeniu w AAR przed bitwą zauważyłem przewagę i to sporą jednostek gracza nad AI więc od razu chciałem atakować bo przed kim tu się bronić. Myślę że za drugim razem jeszcze szybciej bym wykończył aliantów i w ogóle nie zawracał sobie głowy wycofywaniem jednostek.

A kampania jest jedną z najlepszych w jakie grałem nawet w takiej wersji jak teraz....bo ważne żeby walczyć ''prawdziwymi'' jednostkami a wtedy wielu ''kozaków'' będzie miało problem i moim zdaniem ...komuś nie idzie to kupi sobie pięć Tygrysów i pięć ciężkich haubic a wtedy każda kampania jest łatwa.
Ja jestem tym kozakiem  Evil który kupuje co popadnie bo nie mam pojęcia jakie były jednostki na stanie tej dywizji, jak i zresztą wielu innych. Po prostu gram bo lubię i kupuje co mogę. To, że inni graja jak im się podoba zupełnie mi nie przeszkadza, a nawet podoba.
Jednak jeśli by autor w opisie (tak jak to widziałem w kilku kampaniach) zamieścił, że gracz chcący grać "historycznie" powinien mieć na etacie takie i takie jednostki - to ja z chęcią tak sobie zagram, albo i nie  Wink.
Inny sposób ograniczania graczowi możliwości kupowania jednostek (poza frontami i frakcjami) uważam za kiepski.

Panowie Majerek, Hansen i Cerberis - czytając wasze wpisy rankingowe odnoszę jasne wrażenie że zdecydowana większość scenariuszy jest dla Was za łatwa (np Chambois - naprawdę dobry scen), a przecież Hansen uczestniczył aktywnie w procesie tworzenia tej kampanii i wie że zamysł był inny (sam zresztą pamiętam że narzekałeś że niektóre sceny są za trudne). Moja propozycja jest taka żebyście rankingowo czy nie rozegrali tą kampanie na 0%.

Mara twoja kampania jest naprawdę fajna i pewnie zagram  ją na niższym poziomie prestiżu. Gra mi się łatwo bo mam naprawdę dużo jednostek z CS a ten parametr daje dużego kopa jednostkom, innym razem pewnie będzie inaczej.
Chambois jednak dalej uważam za niezbyt udany scen. Z uwagi na dużą przewagę w jednostkach na korzyść gracza no i te wycofanie 50 jednostek to pomyłka.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2013, 09:03:50 »

Mara, namawiałeś i namówiłeś mnie na te 0 ;P

A kampania mi się bardzo podoba. Dużo detali nadaje walce obronnej ciekawej oprawy. Fajnie oddana jest również przewaga aliantów w powietrzu, gdzie trzeba pamiętać by twoja artyleria miała stale osłonę plotów. Jest to pierwsza kampania, gdzie muszę sobie radzić bez wsparcia z powietrza. Ale tak jak Hansen napisał oprócz poblokowania samolotów można by bardziej ograniczyć możliwości zakupów jednostek. Każdy ma swój ulubiony zestaw armii i z dużego grona dostępnych jednostek różnego sortu nie zagra się niektórymi czasem w ogóle. Naprawdę nikomu nie polecam za każdym razem BV bo traci się naprawdę ciekawe sceny.

Ale jak się rozegra kilka bitew i wychwyci o co biega, to już sobie można radzić z dowolnym przeciwnikiem. A jak jest sporo artylerii i panterki...to w jednej turze można jednym czołgiem niezły wyłom w szeregach wroga zrobić Wink

Edit:
Aha no i takie jest moje odczucie, że dzięki sporej liczby AUX nie odczuwam przytłaczającej przewagi wroga. Aux opróżnia z amunicji artylerię wroga, a CORE wyniszcza resztę Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 09:07:44 wysłane przez cerberis » Zapisane
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #18 : Styczeń 24, 2013, 12:36:31 »

Z grą na ''0'' to może być bardzo ciężko Wink

Co do jednostek to uważam że jeżeli wojska alianckie są wyetatowane to niemcy też powinni,co do jednostek aux to też się zgadzam,jest ich za dużo ale trzeba pamiętać że one tam walczyły więc muszą być i tego raczej się nie da zmienić.

Co do blokowania jednostek to przyszedł mi do głowy taki pomysł.....w 12SS piechota to grenadierzy pancerni,pionierzy i pionierzy szturmowi więc resztę jednostek bym ZABLOKOWAŁ nawet te słabsze przecież i tak nikt ich nie kupi!!!
I to samo bym zrobił z resztą,szczególnie z artylerią a szczególnie ciężką,w ''dywizji pancernej SS 1944'' używano następujących:
Wespe-105mm
hb.105mm holowana
Hummel-150mm
hb.150mm holowana
armata 100mm holowana i oczywiście Nebelwerfery 150mm.
Jeśli jest to kampania danej jednostki to powinno się używać sprzętu jaki był na wyposażeniu.
Ok,ja też używam K17 ale jako artylerii korpuśnej a nie w dywizji ale uważam żę też powinna zostać ZABLOKOWANA...jak pisałem wyżej nie występowały w etacie dywizyjnym.
To samo czołgi...tylko PzIV H i J,Panther G,jeśli chodzi o przydzielony batalion 101,to ''Tiger II'' powinien być dostępny dopiero w bitwie ''Ardeny''  i moim zdaniem droższy,pozostałe ZABLOKOWAĆ
Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #19 : Styczeń 24, 2013, 08:49:35 »

Ale jak chcesz to zablokować? Do tego trzeba by chyba stworzyć nowy front tylko dla tej dywizji a to moim zdaniem jest bez sensu.
Poza tym czemu to robić, może to zniechęcać nowych graczy i takich którzy nie mają ochoty na zastanawianie się co znowu zrobiłem źle że przegrałem.
Jak dla mnie wytyczne w opisie przed bitwą w zupełności by wystarczyły.
Jeśli ktoś ma ochotę grać "historycznie" to fajnie i chwała mu za to jeśli jednak nie to nie, po co do tego zmuszać.
Można natomiast motywować, np jeśli ktoś zagra "historycznie" to dostaje bonus w rankingu powiedzmy 500 punktów  Cheesy , ale wtedy autor musiał by taki schemat jednostek dołączyć do kampanii. Oczywiście zmiana w regulaminie Rankingu też była by konieczna.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #20 : Styczeń 24, 2013, 01:25:17 »

Można natomiast motywować, np jeśli ktoś zagra "historycznie" to dostaje bonus w rankingu powiedzmy 500 punktów  Cheesy , ale wtedy autor musiał by taki schemat jednostek dołączyć do kampanii. Oczywiście zmiana w regulaminie Rankingu też była by konieczna.

Nawet bez bonusa bym chciał tak grać. Bo to by mobilizowało do wykorzystania jednostek, z których się nie kożysta jak jest tygrysek dostępny Wink Tylko ja np. nie mam takiej wiedzy, by działać tylko tym co było na etacie danej jednostki bojowej w konkretnych scenach. Byłaby prośba do tworzących kampanie o taki rys historyczny dołączany do briefingów przed bitwami.
Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #21 : Styczeń 24, 2013, 02:22:33 »

To jest nas już dwóch  Good Post
Zapisane

Nie bo nie Smiley
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #22 : Styczeń 24, 2013, 07:10:43 »

10   Operacja "Frühlingserwachen" Zwiększyłem tylko stan w Hummelu.
Na północy 1HusarDiv Węgrów i Totenkopf lekko przemeblowałem i czekałem jako, że nie ma tam VH tylko SH. 6 pancerna i 3 kawalerii na południowym zachodzie zderzyły się z sowietami i toczyły tam boje przez kilka tur. Siły core podzieliłem na dwie grupy które nacierały na południe wzdłuż rzeki Sarviz. Pozostałe dywizje SS również ruszyły na południe. Po początkowych sukcesach później już musiałem mocno uważać bo ruski mieli mnóstwo pancerniaków którzy robili sporo zamieszania, (na zdjęciu jedna z takich grupek). Totenkopf również natknęli się na pancerniaków i toczyli zażarte boje, i gdyby nie elita SS którą tam mieli w pobliżu myślę że było by po nich, a tak odparli ataki i zdobyli SH. Siły core po koleii zdobywały VH, ostatnie padło Dunapentele, choć ruscy za Dunajem mieli jeszcze sporo jednostek. Jest nowy lider na artylerii niestety niezbyt trafiony.
Scenariusz ciekawy i wymagający nawet z tą chordą którą posiadam  Grin.
Nagroda:  Pantera II.



OpenGen 0.90.20.0 * (22 Jan 2013) *  Efile folder:E:\gry\OpenGen\efile_og_gus\  * Efile version:GusOpen Ver:3.3
Campaign: B02 12SS HITLERJUGEND v.4.0,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Pierwsza krew , #0 , Brilliant Victory , score:75
 2   Carentan , #9 , Brilliant Victory , score:74
 3   St. Lo , #8 , Brilliant Victory , score:72  +++  Proto: JagdPz IV/70
 4   Kampfgruppe Luck , #11 , Brilliant Victory , score:73
 5   Falaise , #3 , Brilliant Victory , score:75  +++  Proto: Werwolf
 6   Chambois , #4 , Brilliant Victory , score:77  +++  Proto: Ba 349 A Natter
 7   Ardeny , #5 , Brilliant Victory , score:75
 8   Antwerpia , #7 , Brilliant Victory , score:79
 9   Operacja "Südwind" , #10 , Brilliant Victory , score:79
10   Operacja "Frühlingserwachen" , #12 , Brilliant Victory , score:77
--
Campaign score: 756  *  Average: 75

Current scenario: Operacja "Frühlingserwachen",  VH prestige is 320 ,  All map prestige is: 400
Army cost: 3684 , Current prestige is 1038
Prestige available on map yet is 0 pp ( 0 pp in VH to capture) * Turn: 7
AI stance is Defensive
if BV: +100, Burza ze wschodu , cap 3400, 14 turns prestige: 280
if V : +80, Burza ze wschodu , cap 3400, 16 turns prestige: 320
if TV: +50, Burza ze wschodu , cap 3400, 18 turns prestige: 360
Ls: Loss , turn prestige: 360

Infantry
*  SS Jagdverbande , 251/1 [W] , 12SSHitlerjugend/25Reg , 5 bars , 519 exp , Waffen SS , 8/10 , 12 kill ,  0 pp
*  SS Elite , 251/16 [W] , 12SSHitlerjugend/26Reg , 5 bars , 641 exp , Waffen SS , 6/10 , Devastating Fire  , 20 kill ,  0 pp
*  SS Elite , 251/16 [W] , 12SSHitlerjugend/12PionReg , 5 bars , 534 exp , Waffen SS , 8/10 , Street Fighter  , 8 kill ,  0 pp

Tank 
*  Panther G , 12SSHitlerjugend/12PanzReg , 5 bars , 984 exp , Waffen SS , 10/10 , Combat Support  , 111 kill ,  0 pp
*  Panther G , 12SSHitlerjugend/12PanzReg , 5 bars , 1090 exp , Waffen SS , 8/10 , 126 kill ,  0 pp
*  SS Elite , 101PanzAbt Wittmann , 5 bars , 798 exp , Waffen SS , 4/5 , Extended Front  , 27 kill ,  0 pp
 SS Elite ,  , 5 bars , 1047 exp , Waffen SS , 8/10 , 103 kill ,  684 pp

Recon
*  PSW 234/2 Puma , 12SSHitlerjugend/12AuklAbt , 5 bars , 579 exp , Waffen SS , 5/10 , 12 kill ,  0 pp
 PSW 234/2 Puma ,  , 1 bars , 180 exp , Waffen SS , 6/10 , 2 kill ,  312 pp

Anti-tank
*  JagdPanther , 12SSHitlerjugend/12PanzJagAbt , 5 bars , 798 exp , Waffen SS , 7/10 , Overwhelming Attack  , 24 kill ,  0 pp
+  JagdPanther ,  , 5 bars , 585 exp , Waffen SS , 10/10 , 9 kill ,  0 pp

FlaK
*  88mm FlaK 37 , 251/4 , 12SSHitlerjugend/12FlakAbt , 4 bars , 420 exp , Waffen SS , 10/10 , Superior Maneuver  , 21 kill ,  0 pp
 Flakpanzer IV Wirbelwind ,  , 2 bars , 290 exp , Waffen SS , 9/10 , Reconnaissance Movement  , 2 kill ,  276 pp

Artillery
*  Hummel , 12SSHitlerjugend/12WerfArtAbt , 4 bars , 462 exp , Waffen SS , 13/10 , Determined Defense  , 8 kill ,  0 pp
*  15 sFH18 , SdKfz 7 , 12SSHitlerjugend/12ArtReg , 4 bars , 418 exp , Waffen SS , 10/10 , 8 kill ,  0 pp
 Wespe ,  , 5 bars , 520 exp , Waffen SS , 10/10 , Resilience  , 1 kill ,  396 pp
 17 K18 , SdKfz 9 ,  , 1 bars , 134 exp , Waffen SS , 10/10 , 1 kill ,  768 pp
 17 K18 , SdKfz 9 ,  , 0 bars , 45 exp , Waffen SS , 10/10 , 0 kill ,  768 pp

Air Defense
 Flakpanzer IV Mobelwagen ,  , 5 bars , 686 exp , Waffen SS , 10/10 , 5 kill ,  240 pp
 Flakpanzer IV Mobelwagen ,  , 5 bars , 828 exp , Waffen SS , 10/10 , Combat Support  , 17 kill ,  240 pp

Killed: INF:253  TNK:89   RCN:39   AT:74   FLAK:15   FORT:29   ATY:135  AD:30   FTR:1    TB:38     Total: 703
Lost  : INF:49   TNK:5    RCN:13   AT:20   FLAK:3    FORT:1    ATY:12   AD:4      Total: 107

BV 10
V   0
TV  0
L   0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2013, 07:13:07 wysłane przez majerek » Zapisane

Nie bo nie Smiley
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #23 : Styczeń 24, 2013, 09:41:59 »

Można natomiast motywować, np jeśli ktoś zagra "historycznie" to dostaje bonus w rankingu powiedzmy 500 punktów  Cheesy , ale wtedy autor musiał by taki schemat jednostek dołączyć do kampanii. Oczywiście zmiana w regulaminie Rankingu też była by konieczna.

Nawet bez bonusa bym chciał tak grać. Bo to by mobilizowało do wykorzystania jednostek, z których się nie kożysta jak jest tygrysek dostępny Wink Tylko ja np. nie mam takiej wiedzy, by działać tylko tym co było na etacie danej jednostki bojowej w konkretnych scenach. Byłaby prośba do tworzących kampanie o taki rys historyczny dołączany do briefingów przed bitwami.
Info o etatach jest jak najbardziej do zrobienia, ale tak z własnego doświadczenia wiem że ich (etatów) używałem w łatwych kampaniach żeby mieć choć trochę satysfakcji z gry, natomiast w trudnych kampaniach odpuszczałem. W każdym razie dzięki za wszystkie uwagi, planuję lifting tej kampanii i wszelkie takie informacje są dla mnie bardzo cenne.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #24 : Styczeń 25, 2013, 12:51:37 »

Jestem przeciwny takiemu motywowaniu.
po pierwsze nie kazdemu chce się grać "historycznie" i nie zawsze jest sens aby w ten sposób rozgrywać kampanię . Po drugie do takiego grania potrzebna jest wiedza historyczna, Po trzecie w OG nie da się grać "historycznie" bo nie ma ani w pełni historycznych kampanii, ani AI nie gra historycznie.
Co z tego, ze gracz bedzie miał armię mniej więcej zgodną z wiedzą historyczną skoro zadania stojace przed taka armią nie mają wiele wspólnego z historycznym realizmem a tym bardziej przeciwnik i jego działania?

Można utrudniać sobie grę na wiele sposobów, tkzw. granie historyczne czy tez na etatach bynajmniej nie jest najtrudniejsza opcją.  Dodatkowe premie za granie historyczne nie sa potrzebne gdyż formuła wyliczająca punktację za scenariusz bierze pod uwagę siłę armii. Im słabsza armią dysponujesz tym więcej punktów możesz zdobyć.
Zapisane

Gratia gratiam parti
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #25 : Styczeń 25, 2013, 09:11:33 »

Po drugie do takiego grania potrzebna jest wiedza historyczna, Po trzecie w OG nie da się grać "historycznie" bo nie ma ani w pełni historycznych kampanii, ani AI nie gra historycznie.
Nie mam pojęcia do czego konieczna będzie wiedza historyczna, grałem na takich etatach kilka kampanii, nie miałem tej wiedzy i dałem radę.
Teraz pytanie o jakiej historyczności ty mówisz, no bo chyba nie o tym że gracz musi taką i taka jednostkę ruszyć w to miejsce żeby było historycznie - to by było głupie. I wiem że to jest tylko gra.  Smiley
Mnie chodzi tylko i wyłącznie o wytyczne co do składu armii, np jeśli gracz gra "historycznie" to nie powinien posiadać więcej niż 3 jednostek czołgów i tym podobne.
Nie chodzi o to żeby było jak najtrudniej, chodzi o to żeby scenariusze były ciekawe dla gracza.

Na koniec wycofuję się z pomysłu motywowania za takie "historyczne" granie bo nie mam ochoty się o to spierać.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #26 : Styczeń 25, 2013, 10:29:04 »

Spory czyli dyskusje to rzecz pożądana. Od tego jest forum. Ważne aby zwyciężyły argumenty a nie populizm. Do gry historycznej "na etatach" potrzebna jest wiedza historyczna. Przynajmniej do takiej gry jak gra Hansen.  On wie jaka była w danej bitwie struktura armii niemieckiej, wie jakie modele uzbrojenia były na składzie. Jego armia w miarę wiernie odwzorowuje nawet takie szczegóły jak procentowy udział rożnych modeli czołgów.  W przypadku takiej gry jest to jednostronna historyczność. W sumie określenie "gra na etatach", którego używa Hansen dobrze określa ten rodzaj gry, bo z historycznością ma to tylko tyle wspólnego, że Jego armia ma historyczną strukturę i siłę, jednak sama bitwa, jej trudność i przebieg czy też siła i skład armii AI najczęściej nie ma nic wspólnego z historycznymi realiami.

Czy można grać historycznie nie mając wiedzy historycznej? Nie da się, o ile autor kampanii o to nie zadba. Twórca ma narzędzia, dzięki którym może dosyć dobrze kontrolować skład armii gracza. W ostateczności może zablokować mu możliwość zakupu nowych jednostek czy też możliwość otrzymywania prototypów i gracz będzie grał tym co mu twórca przydzieli. Jeżeli nie będzie odgórnych ograniczeń to skąd gracz ma wiedzieć, że ma prawo posiadać w swojej armii tylko jedną jednostkę Panher G, a resztę powinny stanowić słabsze czołgi? Skąd ma wiedzieć, że w danej bitwie nie wolno mu stosować nadmiernej ilości lotnictwa bo historycznie w tej bitwie udział lotnictwa był bombowego był śladowy?

Jeżeli pytasz mnie o jakiej historyczności mówię to wyjaśniam.

Można bez problemu wiernie odwzorować armie i  taki scenariusz będzie miał sens ale tylko i wyłącznie w grze h2h.
W grze przeciwko AI takie odwzorowanie nie będzie miało najmniejszego sensu, ponieważ siła gry AI jest tak dalece odległa od siły gry człowieka, że  najtrudniejsze bitwy w takich historycznych realiach człowiek wygrywa z łatwością.


Gdybyś chciał rozegrać kampanię wrześniową w polskich barwach przeciwko AI dowodzącemu armia niemiecką i stosunek sił byłby wiernie odwzorowany to bez problemu wygrałbyś wojnę i zdobył Berlin.
I na odwrót grając Niemcami przeciwko grającemu po stronie polskiej AI umarłbyś z nudów.

Moim zdaniem (a mówię to majac na uwadze atrakcyjność gry)  w grze przeciwko AI ścisła historyczność składów armii nie ma historycznego sensu.  Wszystko zależy od intencji Autora od tego w jaką armię wyposażył AI.

Albo będzie historyczna struktura wojsk uczestniczących w bitwie albo będzie odwzorowany historyczny stopień trudności danej bitwy. Nie ma możliwości aby obydwa wymienione warunki spełnić jednocześnie w grze przeciwko AI.

Osobiście wolę  kampanie w których twórca położył nacisk na odwzorowanie historycznego przebiegu walki i trudności w osiąganiu historycznych celów, zbytnio nie przejmując się historycznym zestawieniem armii ale w zamian umiejętnie dostosowując proporcje sił po obu stronach z uwzględnieniem "bezmyślności AI ", niż bezbarwne i nudne kampanie w których wiernie odwzorowano strukturę i siłę armii biorących udział w historycznej bitwie.

O ile można mówić o jako takiej wierności historycznej pojedynczych scenariuszy, to w odniesieniu do gry kampanijnej o historycznej wierności mowy nie ma.

Gracz może sobie jednostronnie narzucać różne reżimy, (wymaga to znajomości historii), ale i tak musi mieć świadomość tego, ze poza historycznym zestawieniem własnej armii rozgrywka tylko wtedy będzie miała jakieś odniesienie do historycznych realiów jeżeli zadbał o to twórca scenariusza umiejętnie modelując siłę AI. A twórca raczej nie zakłada, że gracz będzie grał armią w składzie historycznym. Najczęściej siłę armii gracza określa przy pomocy dostępnego mu prestiżu i na tej podstawie dobiera siłę AI. W takiej sytuacji jeżeli gracz zechce zagrać nie tak jak założył Autor (czyli z wykorzystaniem możliwości wynikających z ilości posiadanego prestiżu) to może obudzić się z ręką w nocniku  bo scenariusz okaże się być niegrywalnym.
Zapisane

Gratia gratiam parti
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #27 : Styczeń 25, 2013, 12:47:01 »

Czy można grać historycznie nie mając wiedzy historycznej? Nie da się, o ile autor kampanii o to nie zadba.
No właśnie ja o tym żeby autor zadbał o wypisanie "stanów etatowych" do scenariuszy. I to wszystko z mojej strony.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #28 : Styczeń 25, 2013, 01:31:12 »

Po co ma wpisywać? Autor  może zadbać o to żeby gracz nie miał możliwości stworzenia armii nieetatowej. 
Same etaty nie spowodują, że gra będzie nawet odrobinę bardziej "historyczna" niż bez przestrzegania etatów, a o ile dobrze zrozumiałem chodzi Ci o to żeby gra nabrała historycznego realizmu.  Realizm pozycji wyjściowych jest jak jedno zdjęcie, a tu chodzi o to żeby cały film zrobić.
Na przykład aby jak najwierniej oddać historyczny realizm bitwy o Monte Casino nalezy zdecydowanie odejść od etatów na rzecz urealnienia stopnia trudności bitwy i odwzorowania strategii obronnej.  W przeciwnym wypadku bitwa ta niczym się nie wyróżni od wielu innych.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #29 : Styczeń 26, 2013, 01:36:56 »

Cytuj
No właśnie ja o tym żeby autor zadbał o wypisanie "stanów etatowych" do scenariuszy. I to wszystko z mojej strony.

Są tacy, którzy tak robią - patrz: doskonała kampania 1 LSSAH Leibstandarte,

Tylko tu od razu moja wątpliwość - skoro gra przedstawia poziom batalionowy (niektórzy twierdzą nawet, że pułkowy), to jak przedstawić batalion rozpoznawczy składający się z: 2 kompanii motocyklowych i jednej kompanii Sdkfz?. Nie da się kupować kompanii. Albo 10pkt samochodów pancernych, albo 10pkt motocykli. A tu trzeba by 6 pkt motocykli i 3-4 pkt samochodów panc. Jak przedstawiać amerykańskie RCT (regimantal Combat Team) - też złożony z kompanii?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)