Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 09:37:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy NF dla OG uśpiły forum?  (Przeczytany 29027 razy)
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #15 : Grudzień 03, 2012, 07:19:00 »

Panowie mam pytanie.
Na mapkach 991 i na Ilawa_robocze_6_2 nie ma lotnisk. Czy uważacie, że trzeba je umieścić? Jedno? czy dwa dla każdej ze stron? A jeśli tak, to czy możecie wskazać lokalizację?
Zapisane
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #16 : Grudzień 16, 2012, 07:50:04 »

Moim zdaniem po prostu odwaliliście za dobrą robotę z poradnikiem oraz kampaniami szkoleniowymi, bo po zapoznaniu się z nimi przeciętny zjadacz ołowiu nie ma więcej pytań i cieszy się w pełni rozgrywką. Ja osobiście grałem kiedyś tam w PGI naście lat temu. I przez zupełny przypadek trafiłem ostatnio na OG i mnie zassało Wink I w ogóle nie orientuję się w całej tej drodze od PGII do OG w jej obecnej formie. Nie byłem świadom po prostu co tu się działo przez tyle czasu. Więc tak jak ze wszystkim innym - stawiać trzeba na przesyłaniu wici z info, że coś takiego jest i czeka na odkrycie Wink
Pytania pojawić się mogą już tylko, gdy od strony biernej gracz będzie szukał możliwości kreatywnego uczestnictwa w rozwijaniu OG. Tworzenie nowych kampanii też sprawia frajdę podejrzewam Grin Nie mówiąc już o innych aspektach wizualno-akustycznych samej rozgrywki.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #17 : Grudzień 18, 2012, 12:50:13 »

Przy okazji robienia mapek lub scenariuszy poznaje się historię. Nieraz to wciąga więcej, niż by się człowiek spodziewał.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #18 : Grudzień 18, 2012, 06:58:42 »

No ja Wam powiem tylko tyle, że 15 letnie dłubanie się w PG/OG przyniosło mi już całkiem wymierne korzyści finansowe - na polu zawodowym, więc gra była warta świeczki. Nawet kilku Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #19 : Grudzień 18, 2012, 11:00:47 »

Dopiszę tylko, że dzięki poszukiwaniom materiałów do mapek odkryłem jak wiele osób interesuje się militariami. Są np. tacy co odszukują zapomniane obiekty - robią ich dokumentację, nanoszą na mapy ..
http://fortyfikacje.net/ - to jedna ze stron. Przeczytałem, zdjęcia oglądałem i coś niecoś umieściłem na mapce Ilawa - takie mało widoczne smaczki.  Zresztą na każdej mapce umieszczam obiekty zrobione według starych fotografii, obiekty rzeczywiste - one tak wyglądały i tam były. Co prawda zajmuje to dużo czasu, więc czy warto? Jak myślicie?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Grudzień 19, 2012, 12:00:00 »

Bardzo warto. Pamiętam ile wysiłku włożyłem w znalezienie SENSOWNYCH informacji o twierdzy Przemyśl... Ile paliwa i czasu zmarnowaliśmy usiłując odnaleźć forty. Za wyjątkiem kilku nalepiej zachowanych, reszta - a jest ich ok 30-tu - jest pochowana po krzakach, lasach i rumowiskach. A w mapy, które są do kupienia, to można sobie kanapki zawinąć.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Pit
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 31



« Odpowiedz #21 : Grudzień 19, 2012, 12:57:06 »

No pewnie , że warto Grin.
"Militarysta" tkwi w każdym  Evil. A tak poważnie to faktycznie sporo ludzi się tym interesuje i dobrze, bo każdy wnosi swoją małą "cegiełkę", a z tych "cegiełek" czasem powstają prawdziwe cudeńka.

Kanapek może lepiej w nie nie zawijać bo smak popsują.
Sporo map jest na http://www.mapywig.org.
Zapisane

"Jeśli długo spoglądasz w otchłań,
Otchłań spogląda również na ciebie."

            Friedrich Nietzsche
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #22 : Grudzień 19, 2012, 08:50:24 »

Rzeczywiście warto. Ciekawe linki. Żeby info o nich nie zaginęło warto je umieścić w  wątku : http://www.forum.gildiageneralow.pl/linki-wojenne/ciekawe-linki/0/   (jeżeli jeszcze ich tam nie ma)
Zapisane

Gratia gratiam parti
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #23 : Styczeń 15, 2013, 05:56:41 »

W nawiązaniu do pierwszego postu ...
Panowie Generałowie
Chciałem podzielić się z Wami kilkoma refleksjami.
Proszę, abyście poświęcili trochę czasu i przeczytali do końca - zaczym zaczniecie się śmiać lub pukać w głowę.

"Sympatyk" to określenie mojego stosunku do PG2, OG i tego wszystkiego trutej.

Wiem, że jak ktoś bierze bezpośredni udział w projekcie to inaczej do niego podchodzi. Obserwuję i widzę, że cała odpowiedzialność za tą Naszą sekcję OG spoczywa w zasadzie na Gustliku. On robi efile, kampanie, mapki no i udziela odpowiedzi na forum ? jest alfą i omegą. Fakt, że i inni wnoszą swój wkład w rozwój gry. Kowdar dokonał tylu konwersji i utrzymuje serwer. Inni też popełnili jakieś kampanie, mapki, itp. Nie chodzi mi o to żeby szacować, co kto zrobił, ale o to, że do póki " każdy sobie rzepkę skrobie" nowe rzeczy powstają długo i nie wszyscy biorą udział w tej zabawie tworzenia.

Proponuję, aby w tworzenie nowych rzeczy więcej osób się włączyło - każdy według swoich możliwości.

Przykład - kolega Madlock już wziął udział w tworzeniu nowych mapek, choć sam pewnie o tym nie wie - zrobił takie "małe coś" http://img715.imageshack.us/img715/6633/hexgridog.png , ale jakże pożyteczne i pomocne. Podziękowania dla Ciebie Madlock - używam i jestem zadowolony.

Do czego zmierzam? Wyobrażam sobie to tak - powstaje projekt nowej kampanii -> ktoś będzie ją realizował, ktoś będzie zbierał potrzebne materiały, ktoś wyszuka odpowiednie mapki. Jeśli mapek brak -> ktoś je będzie robił ( rysował) i ktoś będzie pomagał zbierając materiały do tych mapek. Pod słowem " ktoś"  kryje się jedna osoba lub kilka. Taka zbiorowa praca to radocha - bo każdy może wziąć udział byle tylko chciał.

OG to otwarty projekt - dla wszystkich. Wszyscy mogą wziąć udział.

Jeśli zrozumieliście myśl, którą chciałem przekazać to zapraszam do współpracy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 01:27:41 wysłane przez sympatyk » Zapisane
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #24 : Styczeń 16, 2013, 09:36:58 »

Ja tę ideę popieram i generalnie już tak pracuję. Mapki do mojej kampanii robisz Ty, do testowania kampanii mam zamiar zaprosić 2-3 testerów. O nadzór historyczny chciałem przy okazji poprosić Hansena. Co ty na to? I zgadzam się generalnie z Twoją tezą że Gustlik jest tu osobą scalającą forum i do pary z Kowdarem dali nam zdecydowanie najwięcej dobrej zabawy.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #25 : Styczeń 17, 2013, 01:19:08 »

Pewnie znowu coś namieszałem. Jeśli ktoś poczuł się obrażony - to nie tak miało być. ....

Mara
Tak wiem - my współpracujemy i czytałem jak Hansen z Gustlikiem zmawiali się do zrobienia nowej kampanii ...

Mnie jednak chodziło o ...  zbieranie materiału zabiera bardzo dużo czasu. Niekiedy polega to na tym, aby w powodzi odpowiedzi na zapytanie w Google posegregować i wybrać do dalszej obróbki. To może zrobić każdy, -  a o ile przyspieszyło by to pracę.
Ostatnio szukałem jak wyglądał kościół św. Wojciech niedaleko Pruszcza Gd. Fotki są i owszem, ale do puki nie znalazłem rzutu dachu, nie miałem co się brać za robotę. Do celów mapy najlepsze są rzuty izometryczne z góry, a takich fotek na lekarstwo.
Kilka osób które by luźno współpracowały i wiedziały  jak wstępnie wyszukać i wyselekcjonować materiał bardzo by się przydało.
Zapisane
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #26 : Styczeń 21, 2013, 10:35:16 »

Mara ja tam się zgłaszam na testera mapek jak potrzebna pomoc Wink

Co do zbierania informacji o lokalizacji różnych pozostałości po czasach wojen na naszych ziemiach, to są porozrzucani po Polsce pasjonaci, kwestia przeszukania netu w poszukiwaniu zamieszczanych przez nich zdjęć/relacji i informacji.

Ostatnio oglądałem program, gdzie pasjonat z ziem górnego śląska zaprosił Wołoszańskiego do swojego programu i żalił się mu Bogusław, że nie zdołał zarazić pasją historyczną swoich dzieci, ale wnukom nie przepuści i chce im zostawić swoją przebogatą spuściznę historyczną Wink
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #27 : Styczeń 22, 2013, 10:09:24 »

Mara ja tam się zgłaszam na testera mapek jak potrzebna pomoc Wink

Co do zbierania informacji o lokalizacji różnych pozostałości po czasach wojen na naszych ziemiach, to są porozrzucani po Polsce pasjonaci, kwestia przeszukania netu w poszukiwaniu zamieszczanych przez nich zdjęć/relacji i informacji.

Ostatnio oglądałem program, gdzie pasjonat z ziem górnego śląska zaprosił Wołoszańskiego do swojego programu i żalił się mu Bogusław, że nie zdołał zarazić pasją historyczną swoich dzieci, ale wnukom nie przepuści i chce im zostawić swoją przebogatą spuściznę historyczną Wink

Chyba do testowanie kampanii a nie mapek.  Owszem pasjonaci jak najbardziej pożądani - przeglądamy takie strony i korzystamy z informacji oraz materiałów.
Do mapek potrzebne są jednak specyficzne zdjęcia - robione z góry pod kątem około 45 - 60% ...
A może byś zechciał,  jeśli trafisz na ciekawe materiały dać znać gdzie są ...
Dzięki za zainteresowanie.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)