Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:30:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zabawy z grafiką - poprawianie etykiet opisujacych rodzaj terenu  (Przeczytany 11493 razy)
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« : Grudzień 07, 2012, 12:16:19 »

Kilka dni temu poojawiły się nowa grafika etykiet opisujących rodzaj terenu na mapie. Nie do końca mi się ona spodobała.

Szczególne zastrzeżenia budzą etykiety dla terenu Impassable River,  które są bardzo podobne do etykiet terenów:  River  i Stream

Drugą wzbudzająca moje obiekcje sprawą były etylkiety terenów  Airfield i City które maja jednakowy zestaw kolorystyczny i  na mapie trudno jest odnaleźć lotnisko jeżeli jest ono położone na terenie miasta.

Jest jeszcze jedna sprawa ale o niej później.

Grafika etykiet ukryta jest w pliku hex_text.png mieszczącym się w folderze OPENGUI.

Postanowiłem trochę pobawić sie z tym plikiem. Poniżej prezentuję efekty moich eksperymentów.

1. Impassable River.

- grafika w oficjalnej wersji



Jak już wspominałem gdzieś indziej, dla mnie wżniejsze jest, że jest to teren Impassable niż, że jest to rzeka dlatego postanowiłem wyróżnić ten teren kolorem czerwonym.

- w mojej wersji mapa będzie wygladąła tak:





2. Airfield

W oficjalnej wersji etykiety lotniska zlewaja się z etykietami terenu miejskiego.





W pierwszej mojej modyfikacji dodałem etykiecie lotniska czarną obwódkę.





Jednak uznałem to rozwiazanie za zbyt mało wyraziste i postanowiłem zmienić kolor napisu na czerwony:





Dla zainteresowanym testowaniem tak zmodernizowanej grafiki załączam zmodyfikowany plik hex_text.png którm należy zastąpić oficjalną wersję pliku znajdującą się w folderze OPENGUI.





[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #1 : Grudzień 07, 2012, 01:28:46 »

W wersji oficjalnej mamy etykietę "custom". W efilu Gustlika teren custom zastąpiony został terenem snow. Mozna by więc przerobić etykietę custom na snow ale trzeba by się nad tym zastanowić. Potrzebna by była przykładowa mapka z takim terenem do testowania.

Poza tym  w bardzo łatwy sposób można spolonizować grafike etykiet. Pytanie czy warto to robić w tej chwili. Być może trzeba poczekać aż Luis zrobi porządek z bałaganem panującym w tej kwestii. Na tę chwilę nie da się stworzyć w pełni spolonizowanej gry bałagan wprowadzają lokalne pliki efilowe redefiniujace nazwy terenu. W przypadku stwierdzenia istnienia takich plików, gra automatycznie nadaje terenom defaultowe nazwy angielskie zapisane w kodzie programu.
Spolonizowanie samej grafiki na mapie niewiele by więc dało, gdyż w grze w innych miejscach nadal występowałyby nazwy angielskie.
Zapisane

Gratia gratiam parti
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #2 : Grudzień 07, 2012, 06:36:27 »

Ładnie, tylko tak jak napisałeś - jak skończy się bałagan ...
A co do terenu custom to Gustlik dał mi taką odpowiedz:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-zrobic-mape-do-gry-poradnik/msg24380/#msg24380
" .. Ten teren musi być powiązany z efilem. Jeśli w czyimś efilu CUSTOM będzie zdefiniowany inaczej niż SNOW (a mapa przecież może służyć dla różnych efili) wówczas gra pod CUSTOM będzie sobie podstawiała taki teren, jaki będzie w danym efilu.

Ktoś może sobie wymyślić, że w jego efilu, jego CUSTOM to jezioro - i co wtedy? Albo ktoś w ogóle nie skorzysta z możliwości zdefiniowania takiego terenu i CUSTOM będzie pustym terenem bez zdefiniowanych wartości ruchu...

Lepiej zostawić CLEAR, a CUSTOM (w razie potrzeby) zrobią sobie autorzy scenariusza zgodnie z aktualnie używanym efilem. ..."
więc na moich mapkach został cler, choć w zamierzeniu był custom i pewnie na razie zimowej mapki z custom nie znajdziesz - sam musiałbyś zdefiniować teren
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #3 : Grudzień 07, 2012, 07:14:35 »

Luis Guzman zainteresował się zaproponowanymi przeze mnie zmianami byc może stana sie one zmianami oficjalnymi.

W międzyczasie doszedłem do wniosku, ze przydąłoby sie rozróżnic również etykiety dla terenu wood i hill które również są identyczne, zresztą teren boccage ma również taką sama etykietę.

Ale identyczność Hill i Wood jest szczególnie dolegliwa gdyz wzgórza i lasy często sie przenikają a  właściwosci tych terenów różnią się dosyc znacznie zwłaszcza np. dla jednostek posiadających mountain movement i identyczność etykiet mogłaby utrudniać znalezienie najlepszej ścieżki na mapie,

Zaproponowałem więc zmianę tła etykiety z zielonego na ciemnozielony dla terenu hill,

W załączniku plik hex_text.png z przed chwilą wprowadzoną zmianą.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2012, 07:25:05 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #4 : Grudzień 07, 2012, 07:24:26 »

Ładnie, tylko tak jak napisałeś - jak skończy się bałagan ...
A co do terenu custom to Gustlik dał mi taką odpowiedz:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-zrobic-mape-do-gry-poradnik/msg24380/#msg24380
" .. Ten teren musi być powiązany z efilem. Jeśli w czyimś efilu CUSTOM będzie zdefiniowany inaczej niż SNOW (a mapa przecież może służyć dla różnych efili) wówczas gra pod CUSTOM będzie sobie podstawiała taki teren, jaki będzie w danym efilu.

Ktoś może sobie wymyślić, że w jego efilu, jego CUSTOM to jezioro - i co wtedy? Albo ktoś w ogóle nie skorzysta z możliwości zdefiniowania takiego terenu i CUSTOM będzie pustym terenem bez zdefiniowanych wartości ruchu...

Lepiej zostawić CLEAR, a CUSTOM (w razie potrzeby) zrobią sobie autorzy scenariusza zgodnie z aktualnie używanym efilem. ..."
więc na moich mapkach został cler, choć w zamierzeniu był custom i pewnie na razie zimowej mapki z custom nie znajdziesz - sam musiałbyś zdefiniować teren

Zgadzam się,
Moim zdaniem personalizacja efila powinna byc posunięta jeszcze głębiej niż do tej pory.
Autor efila powinien mieć możliwość zdefiniowania własnego wzorca etykiet jak również powinna być możliwość wprowadzenia do efila różnych wersji językowych dla takich plików jak  terrain,txt czy wspomniany plik z zawierający grafikę dla etykiet tak żeby z poziomu opcji programu można było wybierać wersję językową zarówno dla jądra programu jak i  wybranego efila o ile ten by posiadał więcej niż jedną wersję. Ale to wszystko wymaga systemowego podejścia programisty. Mam nadzieję, ze Luis kiedys zrobi z tym porządek.
Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #5 : Grudzień 07, 2012, 08:06:02 »

Nie dawł mi spokoju ten teren bocage. Okazało się, że warto go odróżnić od lasów. Zmieniłem odcień zieleni i moim zdaniem efekt jest powalający.

Najnowszy plik w załączniku.
Przypominam, ze należy go wkleić do katalogu OPENGUI

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #6 : Grudzień 24, 2012, 12:38:46 »

W najnowszej wersji silnika Version beta 0.90.16 (23-Dec-2012) Luis wprowadził niektóre z sugerowanych przeze mnie poprawek w kolorystyce etykiet opisujących rodzaj terenu na mapie.

Dotyczy to etykiet terenów:  "Airport"  i "impassable river".  Dodatkowo zgadzając sie z sugestią, że tereny objęte restrykcjami niedostępności powinny być wyróżnione w sposób specjalny (kolorem czerwonym) zmienił również kolor dla terenu "Escarpment".

Zgadzając się z powyższymi zmianami, nadal uważam, ze również etykiety terenów "forest", "Hill" i "Boccage" powinny się odróżniać od siebie.

Dla porównania w ząłącznikach zamieszczam aktualnie obowiazującą oficjalna wersję  pliku hex_text.png  i  proponowana przeze mnie wersję  ze zróżnicowanymi etykietami dla wspomniach terenów i  dodaną modyfikacją terenu "Escarpment" tak aby była identyczna z najnowszą propozycją Luisa.



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2012, 07:32:08 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2013, 05:25:26 »

Ja tam wolę twoja wersję. Od razu wymieniam. Lepiej widać te zasieki  Wink w postaci terenu bocage
Dzięki , za  usprawnienie w grze Smiley
Zapisane
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #8 : Luty 25, 2013, 01:41:19 »

Używając twojego pliku teren Snow wyświetla jako Custom. Jak to zmienić? ? Albo, może masz już nowszą wersję ?
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #9 : Luty 25, 2013, 03:21:22 »

Sprawa jest dosyć złozona.  Teren SNOW to jest teren zdefiniowany w efilu Gustlika.  Dlatego pojawia się on w miejsce terenu CUSTOM. Inaczej mówiąc jest to teren CUSTOM któremu Gustlik w swoim efilu redefiniował nazwę na SNOW i rzecz oczywista redefiniował również właściwości.

Na chwilę obecną, nie wiem czy jest możliwość lokalnego personalizowania etykiet.  Obawiam się, ze takiej mozliwości nie ma.
Gdyby była, to wystarczyłoby, wstawić do Efila Gustlika  lokalny plik hex_txt.png ze zmodyfikowaną nazwą terenu CUSTOM.

Oczywiście, można zmodyfikować główny plik hex_txt.png  i zmienić w nim etykietę terenu CUSTOM na SNOW,  bez problemu można zrobić nawet polskie nazwy etykiet.
Ale trzeba pamiętać, że jeżeli to zrobimy, to mogą być rożne śmieszne sytuacje w przypadku jeżeli będziesz chciał skorzystać z innego efila bo teren CUSTOM zawsze będzie miał etykietę SNOW. 

Nawiasem mówiąc, zastanawiam się nad wprowadzeniem poprawki do spolszczenia gry, bo w spolszczeniu teren CUSTOM jest zastąpiony nazwą RUINY (pozostałość po dawniejszej nazwie RUBBLES z której wprowadzenia Luis chyba ostatecznie zrezygnował.

Spróbuję dziś albo jutro opublikować  wersję hex_txt.png  dedykowana efilowi Gustlika, w której etykieta CUSTOM zostanie zastąpiona etykietą SNOW. Jeżeli komuś się spodoba to po prostu sobie podmieni plik i będzie miał zgodność nazw.

Wszystko to jednak nalezy traktować jako działania doraźne. Najlepiej by było, zeby Luis w końcu uporządkował cały system nazewnicta i  wersji językowych gry i efila. Bo na razie to jest straszny bałagan w tym temacie. O czym swiadczy również sprawa terenu SNOW. 

P.S.
Nie sprawdzałem jeszcze tego, ale czy przypadkiem w tabelce ruchu w Head Quarter również nie występuje teren CUSTOM zamiast terenu SNOW?     
Bo z tego co wiem jeszcze do niedawna, lokalnie redefiniowane w efilu nazwy terenu nie przenosiły się do gry, co jest oczywistą niedoróbką i między innymi przez tę niedoróbkę nie ma możliwości aby spolonizować efile.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 03:43:53 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #10 : Luty 25, 2013, 04:56:59 »

Załączam wersję pliku hex_text.png zmodyfikowaną pod wymagania efila Gustlika.  Etykieta Custom została zastapiona etykietą Snow.

Nie zmieniałem kolorystyki właściwej etykiecie Custom.

Na razie nie miałem mozliwości aby przetestować jak ta nowa etykieta prezentuje się na mapie. Kolorystykę etykiety można zmienić, ewentualnie czekam na sugestie odnosnie tej kwestii.  Być może w wolnej chwili pobawię się kolorkami i może również przedstawię jakiś inny zestaw kolorów dla etykiety terenu Snow.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 07:04:20 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)