Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 10:50:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Technologia stealth  (Przeczytany 10221 razy)
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« : Grudzień 29, 2012, 12:37:11 »

Witam, Szanownych Kolegów.
W związku z ostatnio przeze mnie graną świetną  Grin kampanią  autorstwa Gustlika "Siły zbrojne III RP" zastanawiałem się jak można oddać "niewidzialność radarową" niektórych jednostek- głównie samolotów (w mniejszym stopniu okrętów, choć  podwodnych to również dotyczy).
Można np. dodać cechę/atrybut/lidera Camuflage.
I czy  wystarczą zmiany tylko w eiflu- czy trzeba dokonać  ich na poziomie  "mechaniki"gry.
Wydaje mi się, że to jest  dosyć ciekawe zagadnienie -oczywiście we współczesnych kampaniach.
Czy ktoś ma jakieś przemyślenia  na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 04:29:20 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2012, 03:47:12 »

To się chyba nazywa technologia stealth .  Obawiam się, ze bez ingerencji w silnik programu niemożliwe jest wprowadzenie takiego wynalazku.

PG i wywodzący się z niego OG powstawał raczej z myślą o zamierzchłych czasach II w św.  a technologia stealth to atrybut współczesnego pola walki.

Z tego co mi wiadomo, na razie żadne nowości poza dawno już zapowiedzianą listą nie będą do gry wprowadzane, 
Wprowadzenie technologii stealth do OG wiązałoby się  z koniecznością wprowadzenia dosyć dużych modyfikacji w algorytmie gry AI, a to już nie jest takie proste.

P.S.
lider Camouflage Expert niczego nie rozwiązuje bo dla lotnictwa i jednostek morskich nie nadaje się a poza tym tutaj chodzi nie o kamuflaż przed okiem zwiadowcy tylko przed detektorami radarów.  Nawiasem mówiąc musiałaby ulec zmianie również filozofia funkcjonowania radaru w grze.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2012, 04:28:34 »

Masz rację  chodziło  o technologię stealth Grin.
Tak jak myślałem,  bez ingerencji w silnik gry nie da się tego zmienić.
W takim razie w jaki sposób można to oddać w grze??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 05:32:08 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)