Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 05:17:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trudne kampanie  (Przeczytany 11189 razy)
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« : Styczeń 18, 2013, 08:49:33 »

Witam

Jako, że ostatnio łatwą kampanię pyknąłem, a czas też jest ograniczony, to mam prośbę do was.
Zmierzyłbym się z jakąś wymagającą kampanią, a trudno wybrać którąś z tego gąszczu Wink

Wymogi to:
- Głowienie się jak autor sobie wyobraził, że zdobędę tego VH w naliczonym czasie?
- Rozgrywanie od nowa mapek po 3 razy, by chociaż zorientować się co nas ubiło.
- Zastanawianie się czy, aby prestiżu sobie nie podnieść, a nie kombinować z 0%...
- Generalnie nie lubię masówek, więc małe ale mobilne wojsko, bo jedna tura na przeklinanie ups na przeklikanie 1200 jednostek nie jest strategią tylko orką Wink

Wiadomo, każdy ma swój styl gry i dla jednych mapka może wydawać się trudna przy jego stylu gry dla innych już niekoniecznie. Jednak jak najbardziej proszę o podzielenie się własnymi subiektywnymi wyborami.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2013, 10:06:48 »

Dużego doświadczenia nie mam, ale  poleciłbym ci 3 kampanie.


h03-'zielone-diably'
Tutaj masz opis mojej gry rankingowej, na końcu jest podsumowanie.
http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow/derwiszx-kampania-h03-'zielone-diably'-na-100percent/0/

Kampania jest wymagajaca i ma swój niepowtarzalny klimat (wojska desantowe), ale nie wiem czy spełnia wszystkie Twoje wymagania zwłaszcza to o małej liczbie jednostek bo kilka scenariuszy jest pod tym wzgledem dosyć bogato wyposazonych. Ale armia core jest raczej stosunkowo nieliczna przez prawie cała kampanię.

w07-grupa-armii-srodek
Poniżej link do mojej gry rankingowej (na końcu podsumowanie kampanii)
http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow/derwiszx-w07-grupa-armii-srodek-v-2-2-100percent/msg22437/#new

Kampania wymagająca  kilka scenariuszy wyśmienitych. Wiele scenariuszy mozna rozgrywać na różne sposoby.
Dla mnie najlepsza rekomendacją dla tej kampanii była opinia Gustlika, który   grając na 300% stwierdził, ze jest zbyt cięzko.

http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow/gustlik-kampania-w07-grupa-armii-srodek-v-2-2-300percent/msg20857/#msg20857

Cytuj
19   Królewiec

Długo nie pisałem, ale męczyłem się strasznie - niestety nic z tego nie wyszło - a w dodatku straciłem sztab.

Nie wiem jak się walczy z 8-mio belkowymi IS-2 i dlatego wystawiłem ten sztab, żeby dodawał belek moim jednostkom. Ale w ten sposób ograniczyłem rozstawienie do 6-ciu jednostek (które i tak straciłem). Tak, czy tak - klops.

dlatego zamykam, bez premii, z wynikiem 777

Ocena kampanii dwojaka:
- jeśli ktoś skróci ścieżkę i skończy w Moskwie po 8 scenariuszach - to sama przyjemność
- ale jeśli ktoś pójdzie tak jak ja - to makabra...

Do zasadniczych minusów zaliczyłbym "siłowe" rozwiązanie stopnia trudności, poprzez 7-mio, czy 8-mio belkowe jednostki, zamiast poprzez ich liczebność, okopanie, czy fortyfikowanie.
Drugi minus, to powtarzające się mapy, a trzeci - to schematyzm. Zwłaszcza w odniesieniu do posiłków, które w kilku ostatnich scenariuszach, pojawiają się w bardzo przewidywalny sposób - w bardzo przewidywalnych składach.

KONIEC

Również nie jestem pewien czy ta kampania spełnia wszystkie Twoje kryteria, ale łatwa na pewno nie jest.


B02 ''12SS Hitlerjugend' - świetna  klimatyczna i dopracowana pod każdym wzgledem kampania o dużym stopniu trudności (jak to zwykle bywa w kampaniach autorstwa Mary).  Kampania charakteryzuje się duzym realizmem historycznym,  strategia w poszczególnych scenariuszach nie jest oczywista a bitwy mogą śnić się po nocach (tzn. zostają w głowie i często nachodzą refleksje typu:  "a jak by poszło gdyby zagrać inaczej? ".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 10:27:21 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #2 : Styczeń 19, 2013, 02:03:49 »

Dzięki za propozycje derwiszx Wink

Do do liczebności wojsk na polach bitew, to podoba mi się podejście Gustlika, który różnicuje skale działań bojowych w poszczególnych scenach, więc czasem i walna młucka jest do przełknięcia Grin

Jako, iż zauważyłem wielką popularność młodocianych bojowników błyskawic, to biorę ich na tapetę w pierwszej kolejności. Nawykły jestem do ataku, a nie obrony, więc jest to ciekawe doświadczenie, by powstrzymywać się od agresywnej taktyki.

Diabołki z armią środka poczekają w kolejce.
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #3 : Styczeń 19, 2013, 03:27:45 »

Witam.
Ja również polecam Ci B02 ''12SS Hitlerjugend'  oraz H03-"Zielone- Diabły"
Ponadto ciekawe są (choć nie wiem czy spełniają wszystkie Twoje warunki):
G26 Komandosi Jego Królewskiej Mości (początkowo mała ilość jednostek, ostatnie scenariusze nie są bardzo trudne)
http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-prezentacje-i-opisy-autorow/kampania-g26-%27komandosi-jego-krolewskiej-mosci%27/0/
Kampania W42 Volkssturm (kampania obronna- mała ilość jednostek)
http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-prezentacje-i-opisy-autorow/kampania-w42-%27volkssturm%27/0/
oraz G24 1-SZA DYWIZJA MARINES (trochę inny klimat,ciekawe mapy)
Pozdrawiam i życzę ciekawej rozgrywki Smiley.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #4 : Styczeń 21, 2013, 09:29:16 »

Koledzy już podali ciekawe tytuły ja dodam jeszcze dwie trudne
- W36 "Nie tylko Barbarossa
- W23 "Amerykańskie Orły"
Zapisane

Nie bo nie Smiley
cerberis
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 196


« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2013, 12:26:16 »

Dzięki za wszystkie propozycje. Teraz mam ustalony grafik na najbliższe miesiące grania Wink

Narazie się rozkoszuje łupieniem saperką po głowach aliantów w bękartach Hitlera Grin
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)