Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 03:07:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lider extendet front  (Przeczytany 8396 razy)
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Marzec 06, 2013, 09:54:13 »

Mam pytanie odnośnie lidera extendet front, bo ostatnio mi trochu nabruździł. Sytuacja następująca - 10-cio punktowa sowiecka artyleria na heksie clear, za nią miasto, w mieście sowiecka piechota morska z dwiema belkami i extendet front właśnie. Podjechałem pod w/w artylerię 15-to punktowym tygrysem z liderem aggr. attack w ten sposób, żeby nie stykać się z piechotą morską i stać na terenie clear (kontakt tygrysa tylko z artyleria). Prognozowany wynik starcia 10:1 na korzyść tygrysa. Faktyczny wynik starcia - artyleria została z 1 punktem, a rzeczona piechota morska zdjęła mi 5 punktów z tygrysów. W następnej turze powtórka, tyle że w mniejszej skali (tygrys zdjął artylerię ale bez overruna, bo mu piechota zdjeła znów 2 punkty).  Z czystej ciekawości zrobiłem load i powtórzyłem całą sekwencję, z b. podobnym efektem końcowym (tj. tygrys potrzebował 2 tur, żeby sprzątnąć 10-cio punktową artylerię, spadając przy tym ze stanu 15 na 10, w wyniku piechoty z extendet front).

Moje pytanie (a właściwie hipoteza, bo inaczej sobie tego nie mogę wytłumaczyć uwzględniając HA piechoty morskiej) - jeśli piechota z extendet front jest w terenie typu CLOSE (w tym wypadku miasto), to pomimo, że jednostka wspierana (artyleria) jest na terenie CLEAR i jest atakowana przez jednostkę stojącą na terenie CLEAR, nie sąsiadującą z liderem extendet front, jednostka posiadająca w/w lidera (strzelając na 2 heksy ogniem wspierającym) dla obliczenia wyniku starcia używa modyfikatorów wynikających z terenu CLOSE. Zgadza się to? Trzyma się jakoś kupy?

Uff... Pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że jest choć w zalążku zrozumiały Smiley

Pozdrawiam

PS: jak temat władowałem do złego działu, uprzejmie proszę o wyrozumiałość i przesunięcie Wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 10:06:22 wysłane przez abuk » Zapisane
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2013, 12:43:47 »

Moje pytanie..... jeśli piechota z extendet front jest w terenie typu CLOSE (w tym wypadku miasto), to pomimo, że jednostka wspierana (artyleria) jest na terenie CLEAR i jest atakowana przez jednostkę stojącą na terenie CLEAR, nie sąsiadującą z liderem extendet front, jednostka posiadająca w/w lidera (strzelając na 2 heksy ogniem wspierającym) dla obliczenia wyniku starcia używa modyfikatorów wynikających z terenu CLOSE.

To nie za bardzo zrozumiałe.
Jest Close Defense używany przy obronie,a nie ataku np. gdy atakowana jednostka znajduje się w mieście.
Przy ataku jest sprawdzany  Effective Attack  i Effective Defense jednostek. W zależności od terenu masz: większą bądź mniejszą inicjatywę (wpływa na wynik effatk) i Effective Defense dla obu atakowanej i atakującej.
Zapisz przed walką zaatakuj i wciśnij  alt+c wyświetli Ci się turn combats log - będziesz mógł w nim poczytać co i jak.
Zapisane
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2013, 12:56:38 »

Ok, może źle to napisałem. To, co opisujesz mniej więcej wiem (tj. że teren CLOSE ma wpływ na obronę i modyfikuje wartość ataku/ obrony w sytuacji, gdy piechota znajdująca się w terenie CLOSE jest atakowana. W sytuacji, w której atakuje czołgiem stojącym na CLEAR piechotę stojącą na CLOSE, ta druga używa modyfikatorów odnoszących się do typu terenu CLOSE. Dlatego piechoty w tego typu terenie czołgami się nie tyka.

Pytanie moje odnosi się do tego, czy w/w modyfikatory odnoszą się tylko do bezpośredniego ataku na piechotę w terenie typu CLOSE, czy mogą też się rozciągać na "ogień wspierajacy" jakiego ta piechota (z liderem EF) udziela innej atakowanej jednostce, nie będącej w terenie typu close.

A co do Twojej sugestii z combat logiem, jak tylko znajdę czas, to tak zrobię Smiley

Pozdrawiam
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2013, 01:06:26 »

Odczyt z combat log a jeszcze lepiej  z debug.log duzo by tu wyjasnił.

Co do lidera Extended Front to nie ma znaczenia czy Twój tygrys miał kontakt z jednostka mającą tego lidera. Wystarczyło ze jednostka którą atakowałeś miała i już Twój Tygrys musiał się liczyć z  atakiem wspierającej artylerie jednostki z liderem.


Jeżeli chodzi o tę konkretnie sytuację i na przykład brak overruna podczas ponowienia ataku na zdziesiatkowana wczesniej artylerię to winna jest temu własnie jednostka dająca extended front.   Wystarczyło zmiękczyć te jednostkę (z liderem EF), nawet pojedynczym strzałem z artylerii i już overrun podczas drugiego ataku powinien być udany.

Podobnie na samym początku, przed atakiem na artylerię, należało najpierw zmiękczyć (lekko pzytłumić) dającą jej wsparcie piechotę. Najlepiej jakąś artyleria tłumiącą ale i strzał ze zwykłej artylerii powinien pomóc, wtedy tygrys nie powinien ponieść znaczących strat, możliwe, że nie poniósłby nawet żadnych strat.
Zapisane

Gratia gratiam parti
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #4 : Marzec 06, 2013, 02:51:45 »

Och, ja wiem, co "powinienem był" zrobić w tej sytuacji. Nie chciałem się niepotrzebnie rozpisywać, a tygrysem atakowałem w tym przypadku, bo nie miałem w okolicy żadnych innych jednostek (za długo bym musiał opisywać całą sytuację na mapie, zeby wyjasnić... Nieważne). Strat jakichś tam się spodziewałem, ale nie aż takich (praktycznie połowa stanu jednostki i to przy dwukrotnym teście). To mnie po prostu zdziwiło i skłoniło do założenia tematu Smiley

Pozdrawiam,
Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #5 : Marzec 06, 2013, 03:32:53 »

 Welcome
Masz rację to nie wygląda zbyt "normalnie" piechota morska nie powinna zadać takich strat tygrysowi na terenie Clear.
Podeślij może savea i nazwę kampanii to będzie można opisać to Luisowi (autorowi gry - gdyby nie było wiadomo o kogo chodzi).
Zapisane

Nie bo nie Smiley
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #6 : Marzec 06, 2013, 06:32:48 »

Wydrug z debug loga  mógłby sprawe wyjasnic ostatecznie
Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #7 : Marzec 06, 2013, 07:25:03 »

.... piechota morska nie powinna zadać takich strat tygrysowi na terenie Clear....

Może, może jasne, że może zależy jakie były wyniki DiceToSuppress - jeżeli równe krytycznej, a nie większe, to bardzo prawdopodobne by działo zniszczyło  5 Tygrysów. W takim przypadku to nie piechota je niszczy tylko działo . Potrzebny debug log by to ocenić realnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)