Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 03:21:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampanie brytyjskie a właściwie ich brak  (Przeczytany 10174 razy)
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Marzec 06, 2013, 11:49:52 »

Znów nie jestem pewnien, czy właściwy dział wybrałem, ale w sumie tu najbardziej mi temat pasował...

Czy w ramach obecnego efila Gustlika są jakieś inne kampanie brytyjskie, niż Waleczny Albion i (doskonali skądinąd) Komandosi JKM? Szukałem i nie bardzo znalzałem. Kampanii niemieckich jest zatrzęsienie (sama LSSAH ma chyba 2 albo 3 kampanie traktujące tylko o niej), podobnie jest z kampaniami sowieckimi. Jest też parę kampanii USA i Polski, ba, są nawet kampanie dla francuzów, greków i włochów. A angielskich niet...

Trochę mnie to dziwi. Wszak brytyjczycy walczyli na wszystkich frontach II WŚ (no, oprócz wschodniego Wink ) i potencjalnego materiału na kampanie jest od groma. Chociażby cała kampania afrykańska, wojna obronna we Francji, Włochy, Birma i Daleki Wschód, w końcu Overlord (i Market Garden)...

Dlaczego nikt nie lubi biednych Tommies? Wink
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2013, 05:00:12 »

Witaj na forum Welcome
To nie jest tak, że nikt nie lubi Brytyjczyków/Anglików/Tommies Grin (przykładem są kampanie wymienione prze Ciebie szczególne  Komandosi JKM).
Widocznie u autorów nie było weny do tworzenia specjalnie dla nich kampanii (pojawiają się jako AUX).
Może są obecnie  jakieś tworzone-ale to już twórcy muszą się wypowiedzieć.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2013, 06:45:02 »

 Welcome

Myślę, że już wkrótce coś się na to poradzi... Niedługo.  Grin
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : Marzec 07, 2013, 02:48:51 »

 Clap To super, taka informacja zawsze cieszy Smiley A tymczasem wciągnę sobie znów komandosów, których b. lubię, bo zależnie od przydzielonych liderów, gra w tę kampanię jest za każdym razem inna Cheesy

Pozdrawiam,
Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #4 : Marzec 07, 2013, 03:08:13 »

Komandosi JKM, świetna kampania. Bardzo lubię takie z elitarnymi jednostkami, bez setek jednostek na mapie.
Rozegrałem kiedyś 5 czy 6 początkowych scenów, później przerwałem grę z braku czasu, ale cały czas myślę o tej kampanii. Myślę ją kiedyś ukończyć, być może rankingowo - bo grało się wybornie.
Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #5 : Marzec 07, 2013, 11:25:01 »

Ja też lubię dla odmiany zagrać taką kampanię z mniejszą ilością elitarnych jednostek-gra się trochę szybciej- co nie znaczy, że mniej ciekawie.
W sam raz jak się ma trochę mniej czasu(choć to bywa złudne-kończąc jeden scenariusz ma się ochotę zagrać następny Grin)
Może kiedyś powstanie kampania  o działaniach włoskich, japońskich albo radzieckich oddziałów specjalnych.
Ciekawym tematem na taką kampanię są działania Chindits- duchów dżungli w Birmie Grin.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Pz_IV
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 87


« Odpowiedz #6 : Marzec 08, 2013, 10:51:33 »

Dlaczego tak mało kampanii brytyjskich?
Przecież te ich czołgi są takie brzydkie...  Grin

pozdr.
Pz_IV
Zapisane
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #7 : Marzec 10, 2013, 07:06:52 »

No błagam, a niemieckie (może z wyjątkiem Panther) to jakie są? Wink

A co do Komandosów JKM się zgadzam, choć biorąc pod uwagę fakt, że pod koniec kampanii kieruje się poczynaniami wzmocnionej dywizji piechoty i kilku dywizjonów lotnictwa, trudno chyba mówić o kierowaniu niewielkimi, elitarnymi siłami Wink

Pozdrawiam
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #8 : Marzec 12, 2013, 04:58:49 »

No masz rację -czym dalej w lasy tym siły bardziej rozbudowane-ale na początku  są to niewielkie elitarne oddziały.
Może kiedyś Gustlik ją odchudzi Grin i rzeczywiście do samego końca będą to niewielkie siły.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)