Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 03:59:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Modernizacja jednostki sztabu  (Przeczytany 35502 razy)
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« : Kwiecień 06, 2016, 05:42:40 »

Mam krótkie pytanie do mądrzejszych od siebie: czy da się zmodernizować pojazd, którym porusza się sztab? Póki co, nie umiem tego zrobić i nie wiem, czy się nie da, czy po prostu nie umiem Smiley
Zapisane
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 06, 2016, 05:48:15 »

Da się jeżeli jest to przewidziane przez autora kampanii. Ja generalnie nigdy tego nie robiłem bo to darmozjady, a dbam o jednostki frontowe bardziej Evil
Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 06, 2016, 06:28:56 »

Da się jeżeli jest to przewidziane przez autora kampanii. Ja generalnie nigdy tego nie robiłem bo to darmozjady, a dbam o jednostki frontowe bardziej Evil

Aha, no to dzięki za informację Smiley
Zapisane
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 06, 2016, 06:48:39 »

Zwykle się nie da, ja jeszcze nie spotkałem, bo sztab jest nie do kupienia.

PS
To nie są darmozjady! To jedna z najcenniejszych jednostek w armii. Sprawdź prognozy walki, kiedy sztabu nie ma koło jednostki atakującej a następnie podejdź sztabem i sprawdź ponownie. Będziesz mile zaskoczony.

Sztab dodaje połowę swoich belek do belek jednostek sąsiadujących. Do tego często widzi na 4 pola - lepiej niż recon.

Ja sztab zawsze umieszczam w centrum zespołu artyleryjsko-przeciwlotniczego. Naprawdę się opłaca.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2016, 06:52:14 »

Sztab dodaje połowę swoich belek do belek jednostek sąsiadujących.
Jestem całkiem pewien, że jednostki dowódcze dodają pełną wartość belek do ataku i obrony sąsiadujących jednostek...
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 06, 2016, 06:55:22 »

Darmozjady bo poza moralnym wsparciem artylerii więcej zastosowań nie da się bezkarnie nimi wykonać, a korzystam z nich zawsze w optymalny sposób. Lepiej się sprawdzają jednostki z liderem CS.
Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3537


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2016, 06:22:33 »

Ostatnio rozmawiałem z kolegą....On nigdy nie wystawia ''sztabu'' do bitwy.....''po co mam go stracić przez jakiś przypadek Smiley''
Tak to krótko podsumował.
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2016, 07:23:41 »

Wydaje mi się, że ochrona sztabu to jest wyzwanie i tak można to traktować Grin (choć przydała by się możliwość modernizacji przynajmniej transportu) Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2016, 07:50:51 »

Darmozjady bo poza moralnym wsparciem artylerii więcej zastosowań nie da się bezkarnie nimi wykonać, a korzystam z nich zawsze w optymalny sposób. Lepiej się sprawdzają jednostki z liderem CS.
Co do samego sztabu i jego użyteczności, najwięcej zależy od twórcy kampanii... Punkty stanów, tak samo jak doświadczenie, zalezą tylko od woli autora... Zamiast dwu-belkowego sztabu ze stanami 10/1, równie dobrze można przydzielić pięcio-belkowy ze stanami 10/10. Podobnie z transportem, sztabu nie kupujemy, nie jest więc ograniczony przez wagi TPT, autor może przydzielić sztabowi dowolny transport...
Ale to już oczywiście kwestia konkretnej kampanii...

Poza tym, jest jeszcze jedno proste rozwiązanie,  jako "umowny" sztab można przydzielić praktycznie dowolną jednostkę, nadać jej nazwę 'HQ', przydzielić leadera 'Combat support' i gotowe..., mamy modernizowalną jednostkę o dużej użyteczności...

Ostatnio rozmawiałem z kolegą....On nigdy nie wystawia ''sztabu'' do bitwy.....''po co mam go stracić przez jakiś przypadek Smiley''
Tak to krótko podsumował.
Niestety, nie bardzo można coś na to poradzić... Nawet wystawiając sztab z poziomu scenariusza i przydzielając mu właściwość MSU, nie da się powstrzymać gracza przed jego kreatywną ochroną, na przykład przed wycofaniem go i ukryciem głęboko na tyłach...

Wydaje mi się, że ochrona sztabu to jest wyzwanie i tak można to traktować Grin (choć przydała by się możliwość modernizacji przynajmniej transportu) Smiley
Modernizacja transportu wymagałaby wprowadzenia możliwości zakupu sztabu i samego transportu... Co jest kłopotliwe z kilku względów...

Po pierwsze, obecnie sztab i odpowiadające mu transporty są nie do kupienia, więc nie pochłaniają wag transportowych (albo używają wagi blokującej), wspomniany sztab wymagałby oddzielnej wagi transportowej, a to w niektórych nacjach może być problematyczne...

Po drugie, sztab kosztuje obecnie kilkanaście pp, po umożliwieniu zakupu trzeba by znacząco podnieść cenę, co poza kampaniami rankingowymi prowadziłoby do exploitów związanych ze sprzedażą przydzielonego sztabu...

Po trzecie, sztab z założenia ma być jednostką unikalną, więc możliwość zakupu nowego mijałaby się z celem...
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 15, 2016, 08:41:48 »

Co jeszcze mi się nasuwa w związku ze sztabami. Generalnie gracz ma przydzielany sztab do swoich sił, a często mamy jako wsparcie jednostki aux w sile dywizji czasem nawet korpusu. Może wypracujmy jakieś zasady przydzielania sztabów zarówno dla śił aux jak i przeciwnika. Wsparta sztabem artyleria przeciwnika chroniona jeszcze plotką to twardy orzech do zgryzienia. Może warto nawet dodać sztab do kampanii morskich dla jednostek piechoty morskiej(nie dowodzili się sami przecież Evil). A zadanie likwidacji sztabu przeciwnika to też gratka Roll Eyes (likwidacja Żukowa czy Paulusa  czy też Yamamoto Wink ). Myślę, że takie podejście może uatrakcyjnić nawet starsze i znane kampanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 08:58:21 wysłane przez Rudel » Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 16, 2016, 12:46:25 »

Jeżeli gram, i jest sztab, to nie wystawianie go,dla ochraniania itd. to zwykły kant... samego siebie. to jak wgrywanie 30 razy tury po zakończeniu , by mieć nagrodę itp. Każdy niech to sobie sam oceni. a co użycia: warto się zastanowić, czy czasem nie dać jednego -dwóch takich jednostek przeciwnikowi.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 16, 2016, 09:21:37 »

Jak dla mnie sztab jest bardzo fajnym urozmaiceniem i wykorzystuję go non stop jeśli jest. Oczywiście najlepiej jeśli ma transport potrafiący atakować, bo inaczej traci urok. Ogólnie jednostki z CS dają niezłego kopa sąsiadom i jeśli ma je przeciwnik to są u mnie na czele listy do zniszczenia.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 16, 2016, 11:51:33 »

Cytuj
Ostatnio rozmawiałem z kolegą....On nigdy nie wystawia ''sztabu'' do bitwy.....''po co mam go stracić przez jakiś przypadek

Nie, no oczywiście - przecież przed bitwą można wejść do Suite i podnieść sobie HA w 7TP do 25, a AA w P-11c do 30 - i zamiatamy...

Kurde, a ja mam wyrzuty sumienia jak czasem nie wytrzymam i sobie scenariusz podejrzę....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 16, 2016, 12:58:59 »

Nie, no oczywiście - przecież przed bitwą można wejść do Suite i podnieść sobie HA w 7TP do 25, a AA w P-11c do 30 - i zamiatamy...
Słabo, lepiej zamiast sztabu wystawić Chuck'a Norrisa wspartego Godzillą Tongue
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 16, 2016, 01:13:18 »

Oczywiście najlepiej jeśli ma transport potrafiący atakować, bo inaczej traci urok.

O to to. Powinien mieć choćby symboliczny atak, żeby wykończyć jakąś słabą jednostkę i zdobyć doświadczenie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)