Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 10:44:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Modernizacja jednostki sztabu  (Przeczytany 35498 razy)
Sorkvild
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #30 : Maj 30, 2016, 10:30:29 »

Podepnę się pod pytanie, bo mierzę się z nieco zbliżona sytuacją. Mam w swym składzie kilka jednostek artylerii, która na obecnym etapie gry nie jest już oferowana do zakupu. Nie wymieniałem tych armat, bo oferowały dobry zasięg ostrzału kosztem nieco słabszych parametrów, co było świetne do niszczenia gniazd wrogiej artylerii. Tak więc zostały ze swoimi konnymi transportami i front się powiększył, dodatkowo doszedł trudny teren i artyleria zamula gdzieś z tyłu i dociera na miejsce akcji pod sam koniec wyznaczonego czasu. Czy da się w jakiś sposób dodawać do takich jednostek bardziej mobilny środek transportu? Opcjach upgradu mogę tylko wymienić całą jednostkę na "aktualniejszą", tylko taka wymiana potrafi mocno nadwyrężyć budżet na pancerną pięść czy lotnictwo. Z góry dzięki za wasze cenne wskazówki Smiley
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #31 : Maj 30, 2016, 10:40:53 »

W klasie piechoty istnieje taka opcja. "Starsza" (nieaktualna) piechota wyświetla się nadal w oknie upgrade'u,
tylko po to, żeby można jej było wymienić transport. Szczerze mówiąc - nie sprawdzałem, czy w artylerii
też tak jest....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #32 : Maj 30, 2016, 10:41:44 »

PS - chyba, że to konkretne działo NIE MA innego transportu, jak tylko konny - no to gorzej....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Sorkvild
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #33 : Maj 30, 2016, 11:19:56 »

Sprawdzałem, ale we wcześniejszych scenariuszach dla tych jednostek mogłem wybrać transport od zaprzęgu po halftracka. Teraz jedynie zostałem z wymiana całej jednostki :/
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #34 : Maj 30, 2016, 11:21:38 »

A może napisz konkretnie, jaka kampania, jaka jednostka to będzie można sprawdzić, a tak to tylko gdybanie ..
Dużo łatwiej rozmawia się o konkretach.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Sorkvild
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #35 : Maj 30, 2016, 11:40:46 »

Np. dwie w które gram obecnie.

- Znak Orła / ogn_gus.  Jestem w Afryce i mam dwie armaty Wz29 (jeszcze z Polski). Dowódca +1 zasięg, ale transport zaprzęg. W Polsce była możliwość kupna ciągnika, ale koszt znaczny...

- Sturmbrigade Bistroff / OpenAK. Misja 11 w Afryce. Trzy jednostki moździerzy 10cm. Wszystko na zaprzęgach i jedyna opcja to: śmietnik albo wymiana moździerzy na armaty :/
Zapisane
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #36 : Maj 31, 2016, 08:59:39 »

- Znak Orła / ogn_gus.  Jestem w Afryce i mam dwie armaty Wz29 (jeszcze z Polski). Dowódca +1 zasięg, ale transport zaprzęg. W Polsce była możliwość kupna ciągnika, ale koszt znaczny...

Po opuszczeniu polski sprzęt wrześniowy nie jest dostępny, więc wymiana na ciągnik z 39 jest niemożliwa. Niestety czeka Cię wymiana całej armaty. Niestety wagi transportu dla tej armaty są inne niż dla armat dostępnych w Afryce i we Francji, co uniemożliwia podmianę samego transportu. Z tego co pamiętam w ścieżce afrykańskiej później będzie dostępny odpowiednik tej armaty jeśli chodzi o zasięg. W ścieżce francuskiej nie ma armaty o takim zasięgi aż do Normandii. Dalej nie wiem, bo nie grałem.

PS
Przeterminowana artyleria, tak jak piechota pokazuje się w oknie uaktualnienia.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)