Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 09:18:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka uwag niedzielnego gracza na nowy rok.  (Przeczytany 27122 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« : Styczeń 04, 2019, 09:32:17 »

Witam
Jestem tak jak piszecie na forum niedzielnym graczem. W OG szukam czystej rozrywki a nie niebotycznych wyzwań. Tych mam dość w realnym życiu. Z tej perspektywy pozwalam sobie podzielić się kilkoma uwagami, które być może pomogą w przyciągnięciu nowych graczy do tej bardzo interesującej gry.
Swoją przygodę z OG zaczynałem oczywiście od PG 2 (wcześniej był PG 1 ale to jednak zupełnie inna gra) a potem było kilkanaście lat przerwy. Jak łatwo można się domyślić bliżej mi do ?50? niż do ?40?. I z tego wynikają dwie przypadłości mojego pokolenia. Znajomość języka angielskiego na poziomie zdania egzaminu na studiach (po solidnym wkuwaniu) a nie czytaniu ze zrozumieniem oraz fakt, że nowym programem komputerowym nauczę się posługiwać po zapoznaniu się z instrukcją, bo bez tego ani rusz. Z tego, co wiem nie jestem odosobnionym przypadkiem wśród rówieśników a to oni lata temu zagrywali się w PG 2 i mogliby stanowić dużą grupę nowych graczy dla OG gdyby było kilka ułatwień, ale o tym dalej.
Kilka lat temu naszła mnie nieodparta ochota ponownego zagrania w PG 2. Kupiłem w Internecie używaną płytkę i ku mojej rozpaczy okazało się, że nie jest ona kompatybilna z nowym oprogramowaniem. Poszukując rozwiązań problemu odnalazłem waszą stronę i spróbowałem ściągnąć grę. Z powodu słabego zasięgu trwało to godziny całe i zakończyło się niepowodzeniem. Program się nie zainstalował. Potem druga próba i znów i znów to samo. Dałem sobie spokój. Potem jeszcze kilka razy próbowałem i zawsze to samo. Albo nie dawałem rady ściągnąć gry albo po ściągnięciu gra nie chciała się zainstalować. Jako że jestem uparty od czasu do czasu wracałem do problemu i za którymś razem latem 2018 roku znalazłem stronę z instalką do OG. Ku mojej radości gra się ściągnęła. Moje zdziwienie było spore, gdy okazało się, że ta gra zawiera inne kampanie niż te, które są opisane na tym Forum.
Dziś już wiem, że ściągnąłem w wersji z JP a nie z polskiej strony a udało się, bo wersja ta nie zawierała map. (Uwagi dla większej czytelności umieszczę na końcu.)
Grało się świetnie. Zacząłem oczywiście od Blitzkriegu. Trochę się zdziwiłem, że grając na prestiżu 250 na koniec miałem słabszą armię niż pamiętałem sprzed lat. Później spróbowałem kilku kolejnych kampanii na niższym prestiżu i klapa. Dopiero później doszedłem, że kampanie tworzone są pod ?weteranów? i dla nich jest poziom 100 a niedzielni gracze powinni grać na zdecydowanie wyższych poziomach prestiżu. Trochę przeskakując w czasie na efile Gustlika jest łatwiej, ale poziom 100 dla niedzielnego gracze to zdecydowanie za wysoko.
Grało się fajnie, ale, przy której z kampanii gra przestała odpowiadać. Spróbowałem starym sposobem informatyków i cofnąłem się w czasie do poprzedniego scenariusza i zadziałało.
Przy następnej kampanii (Krigsmarine) znowu mnie wywaliło i powrót do poprzedniego scenariusza już nie pomógł. Przeskakując kolejny raz w czasie w efile Gustlika zdarza się to rzadziej, ale mnie spotkało dwa razy w scenariuszu Midway z kampanii ?Greater America? i Madagaskar z kampanii ?Kwitnące Wiśnie?. Najśmieszniejsze, że w kampanii IJN ze strony JP przy zupełnie innej mapie też gra się wywaliła w czasie ataku na Madagaskar.
Po kolejnym wywaleniu gry usunąłem grę z komputera i zainstalowałem po raz kolejny już z strony JP. Niestety nadal w tym samym miejscu kampanii Krigsmarine gra się wywaliłem. Nic to pogodziłem się z tym i grałem w inne kampanie.
W trakcie wojny domowej w Rosji przypomniałem sobie o stronie Kowdara. Teraz byłem już mądry i spróbowałem ściągnąć instalkę bez map i udało się za pierwszym razem!!!
Zanurzyłem się w nową wersje OG z całą radością. Gra się rewelacyjnie. O wiele przyjemniej niż w wersje z strony JP. Bogactwo oferty jest jak na razie tak duże, że gram kilka kampanii na raz przeskakując z jednej do drugiej.
Mam jednak dwie kolejne uwagi.
Pierwsza to instalacja nowej wersji gry. Tak się cieszę, że zainstalowałem grę w wersji z strony Kowdara że podchodzę jak do jeża do instalacji jej nowej wersji.
Na forum pojawiają się niezbyt dla mnie zrozumiałem pojęcia jak frakcje / fronty. W wersji OG z JP w konkretnych scenariuszach pojawiały się informację, że można kupić sprzęt sojusznika. I wtedy w kwaterze głównej zmieniałeś przy pomocy strzałki kraj i pojawiała się lista jego sprzętu. W polskiej wersji nie spotkałem się z czymś takim. W kampanii Siły Zbrojne III RP na forum wyczytałem, że dostępny jest sprzęt sojusznika a gdy sam grałem ten scenariusz nie mogłem takiego sprzętu kupić.
Jestem wdzięczny twórcom i konwertującym kampanie i tylko jedna jeszcze uwaga w tej sprawie. Dla mniej doświadczonych graczy kampania, w której bez względu na poziom prestiżu pierwszy / pierwsze scenariusze są najtrudniejsze jest raczej niegrywana. Przy tej ofercie albo pójdą do innej kampanii albo, co gorzej zrezygnują z gry.
Rozumiem, że OG tworzony jest przez pasjonatów i jestem za to im bardzo wdzięczny. Rozumiem, dlatego że stworzenie Manuala do OG po polsku jest niewykonalne. Jednak umieszczenie kilku poniższych wskazówek (na osobnej zakładce pod np. tytułem: dla nowych graczy lub dla instalujących grę) na stronie z instalką gry pomogłoby nowym graczom.
Podsumowanie
1.   Napiszcie wyraźniej na stronie, że zalecaną wersją instalacyjną jest ta bez map. Będzie łatwiej osobom, które mają słaby zasięg internetu.
2.   W większości gier, które znam automatyczny poziom trudności ustala się w połowie skali. Poniżej jest trudniej a powyżej łatwiej. W OG automatycznie ustawia się na 100 a to zdecydowanie za wysoka poprzeczka dla początkujących. Naprawdę warto napisać na stronie, że dla nowych graczy proponuję się grać na wyższym poziomie prestiżu.
3.   Napiszcie, że gra może się wywalić i jeśli jest na to rozwiązanie to, co z tym zrobić.
4.   Opiszcie krok po kroku dla ?ignorantów? takich jak ja krok po kroku jak zainstalować nową wersję gry. W jakim folderze ją umieścić i co, z jakiego folderu usunąć. Oraz jakie będą konsekwencję dla rozgrywanych właśnie kampanii.
5.   Wyjaśnijcie pojęcia fronty / frakcje. Są one zupełnie niezrozumiałe dla osób grających wcześniej w PG II, oraz opiszcie jak i kiedy można kupić sprzęt z inny frontów / frakcji.
Z innej trochę beczki. Dziś wiedzę bardzo często czerpie się niestety z Wikipedi. Może warto w jej polskiej edycji umieścić hasło o OG wraz z linkiem do strony Kowdara a w hasła o PG 1 i PG 2 zmienić umieszczając wzmianki o OG wraz z linkiem do strony. Myślę że to przyciągnie całkiem sporo nowych graczy.
I tyle.
Podziękowania dla twórców gry, kampanii i forum i strony.
Pozdrawiam
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2019, 11:06:03 »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą recenzję, jednak z uwagi na jej obszerność, odniesienie się do konkretnych kwestii, zajmie mi trochę czasu - może wieczorem....

Liczę jednak na to, że i inni się odezwą
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2019, 01:58:11 »

1.   Napiszcie wyraźniej na stronie, że zalecaną wersją instalacyjną jest ta bez map. Będzie łatwiej osobom, które mają słaby zasięg internetu.
Zalecaną wersją instalacyjną od zawsze jest wersja Kowdara. A ta od dłuższego czasu pakietu map nie zawiera.
Paczka map jest dostępna na stronie Kowdara, ale wymaga oddzielnego pobrania.

2.   W większości gier, które znam automatyczny poziom trudności ustala się w połowie skali. Poniżej jest trudniej a powyżej łatwiej. W OG automatycznie ustawia się na 100 a to zdecydowanie za wysoka poprzeczka dla początkujących. Naprawdę warto napisać na stronie, że dla nowych graczy proponuję się grać na wyższym poziomie prestiżu.
To nie takie proste.

Po pierwsze. Wspomniane ustawienie nie wpływa bezpośrednio na poziom trudności.
Liczba określa procentową wartość otrzymywanych nagród, za zdobyte heksy i przetrwane tury. Nagrody za rodzaj zwycięstwa się nie skalują.
W zależności od konkretnej kampanii (wysokość i proporcje rodzajów nagród) wpływ tego ustawienia na poziom trudności może być różny (znaczący albo znikomy).

Po drugie. Granie na wyższym poziomie niż 100%, wbrew pozorom wcale nie musi być łatwiejsze.  Często jest wręcz przeciwnie.
Wiele kampanii (zwłaszcza starszych) posiada mechanizm CAP'a. Jest to limit wartości armii w danym scenariuszu, po którego przekroczeniu gracz przestaje otrzymywać nagrody za zwycięstwo.
Częstym błędem początkujących graczy jest rozpoczęcie kampanii (w rodzaju Blitzkriegu) na 300%-500%, bez świadomości, że istnieje coś takiego jak CAP.
Przy wysokich początkowych nagrodach, pierwsze scenariusze kampanii są wyraźnie łatwiejsze (większa początkowa armia).
Problem w tym, że po kilku scenariuszach wartość armii gracza zaczyna przekraczać wartość CAP'a. 
Przy przekroczonym CAP'ie gracz przestaje otrzymywać nagrody za zwycięstwo (które są zwykle największe). Prestiżu ubywa. Zaczyna brakować środków na rozbudowę i ulepszenia. Robi się coraz trudniej.
Ostatecznie gracz często kończy z mniejszą armią niż miałby przy rozgrywce na 100%.

Dlatego jeśli wprowadzanie kampanii nie stwierdza inaczej (lub nie stwierdza że kampania ma wyłączony CAP), to dla większości graczy zalecana jest rozgrywka przy ustawieniu 100%.
3.   Napiszcie, że gra może się wywalić i jeśli jest na to rozwiązanie to, co z tym zrobić.
Nie możemy tego napisać.
Gra obecnie jest dość stabilna. Wywalanie się nie jest czymś normalnym.
Każdy taki przypadek (szczególnie gdy jest powtarzalny) należy zgłaszać jako bład.
W takim przypadku ważne są informacje o używanej wersji silnika gry, wersji efila, oraz wersji kampanii. Mile widziane są sav'y.   
4.   Opiszcie krok po kroku dla ?ignorantów? takich jak ja krok po kroku jak zainstalować nową wersję gry. W jakim folderze ją umieścić i co, z jakiego folderu usunąć. Oraz jakie będą konsekwencję dla rozgrywanych właśnie kampanii.
W twoim przypadku, z problemami technicznymi i po przygodach z różnymi wersjami instalek, radziłbym skasować wszystko i zainstalować "na czysto" aktualną instalkę Kowdara.

By zachować postęp kampanii, jedyne co musisz skopiować to savy.
Zlokalizuj foldery SAVE w katalogach efila (dawniej EFILE_OGN_GUS i EFILE_OGN_Wx, obecnie  EFILE_GUS i EFILE_GUS_Wx), a następnie skopiuj w bezpieczne miejsce.
Po wszystkim skopiuj je z powrotem.
5.   Wyjaśnijcie pojęcia fronty / frakcje. Są one zupełnie niezrozumiałe dla osób grających wcześniej w PG II, oraz opiszcie jak i kiedy można kupić sprzęt z inny frontów / frakcji.
System frontów/frakcji to wewnętrzny mechanizm gry, który pozwala twórcy kampanii kontrolować jednostki dostępne na liście zakupów w danym scenariuszu. 
Z punktu widzenia gracza mechanizm działania F/F nie jest specjalnie istotny. W grze gracz otrzymuje gotową listę zakupów.

Co do przełączania między krajami, to w lewy górnym rogu, poniżej flagi danego kraju, znajduje się przycisk 'Przełącz na inny kraj'.
Jeśli inne kraje są dostępne przycisk jest aktywny:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 02:02:58 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2019, 03:42:17 »

Witam
Dziękuję Waldziosowi za szybką odpowiedź ale moje intencje nie zostały chyba do końca zrozumiane.
Pisząc pierwszego posta kierowałem się czystym żywym egoizmem, OG w wersji Gustlika tak mi się podoba że chciałbym z niego korzystać latami. A przeglądając Forum czy też Ranking Generałów zauważyłem że jest coraz mniej osób zainteresowanych grą.
Swoje przygody opisałem jak przypadki które mogły się przytrafić także innym. A może nowi gracze mieli inne trudności. Zebrane w jednym miejscu na stronie Kowdara lub też jako link do forum pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania albo zgłaszane trudności mogły by ułatwić życie nowym graczom. Mi odpowiedź Waldziosa w dużym stopniu wystarczy. Ale jaka jest szansa że ktoś  z podobnym problemem znajdzie na Forum ten wątek. A nie każdy zdecyduje się na rejestrację na Forum albo zadanie pytania żeby nie wyjść na przysłowiowego idiotę.
Odnosząc się tylko do Capa to ostatnio gram w kampanie Gustlika w których jest on wyłączony. Natomiast zrozumienie o co w nim chodzi zajęło mi sporo czasu jeszcze jak grałem w OG z strony JP. Opis działania Capa można by także umieścić na liście przykładowych pytań.
I pytanie uzupełniające. Czy w przypadku kolejnych aktualizacji także trzeba będzie odinstalować grę czy też wystarczy zrobić coś innego.
PS.
Nie zauważyłem że teraz na stronie Kowdara jest teraz tylko instalka bez map. Według mnie tak jest lepiej.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2019, 04:14:59 »

I pytanie uzupełniające. Czy w przypadku kolejnych aktualizacji także trzeba będzie odinstalować grę czy też wystarczy zrobić coś innego.
Zwykle wystarczy zaktualizować grę za pomocą instalki Kowdara.

Usuwanie gry, i instalowanie "na czysto" to ostateczność, konieczne tylko gdy pojawiają się niewyjaśnione "problemy", a sama aktualizacja nie pomaga.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #5 : Styczeń 04, 2019, 07:09:49 »

Witaj Primus71
Dla mnie też większość kampami jest za trudna - dlatego wziąłem się za inną robotę  Grin

Ale jak będziesz grał kilka razy to samo --> wyda Ci się łatwiejsze ... tak robili weterani  Grin
Według mnie najfajniejszą kampanią na początek jest  H01 GAMBIT GUDERIANA

Cytuj
A przeglądając Forum czy też Ranking Generałów zauważyłem że jest coraz mniej osób zainteresowanych grą.

Bo się ukrywają  Rolling
Warto być tu i grać ...  i pisać. Rozumiem, że skoro się ujawniłeś to zostaniesz na forum ... i będzie jednego więcej  Wink

Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Styczeń 04, 2019, 08:29:42 »

Cytuj
Ale jaka jest szansa że ktoś  z podobnym problemem znajdzie na Forum ten wątek.

Jest trudno, tak - to prawda - dlatego jesteśmy tu i w grupie Open General na Facebooku, każdy kto zapyta, tu czy tam, zostanie odpowiednio skierowany. Niestety - w przypadku gry budowanej przez kilka osób, z kilku krajów, w różnych językach - sprowadzenie rzeczy do krótkiego i treściwego kompendium, czy przewodnika po błędach - jest mało realne. Głównie dlatego, że te błędy cały czas powstają i są likwidowane. W miejsce jednych, rodzą się drugie - no i to byłaby syzyfowa robota. Tak to niestety jest - w tym trybie pracy, a innego przecież nie będzie.

Zupełnie niezależnie od nas jest jeszcze jeden problem. OG jako spadkobierca PG2 powstał na Windows XP. Od tamtego czasu przeszliśmy już przez Win 2000, Win, 7 Win 8 i Win 10. Nie wszystkie błędy dotyczą wszystkich systemów. Ja na przykład, utrzymywałem przez 10 lat Win XP na swoim kompie właśnie dlatego, że PG i OG pracowały na nim stabilnie i bez bugów. No, ale w końcu musiałem się poddać.

Luis tez musiał w końcu "przesadzić" grę na nowszy software - i znów pojawiły się problemy - w efekcie teraz utrzymywane są dwa rodzaje silnika gry - jeden na Win 10 i jeden na Win XP. Naprawdę musiałby znaleźć się ktoś, kto nic innego by nie robił, tylko tropił błędy i ich rozwiązania. A i tak zawsze znalazłby się ktoś, kto napisałby: "a u mnie nie działa". Bo on ma akurat inną kartę graficzną, inną wersję systemu, inny odtwarzacz multimedów i.t.p.

Wspólnie zawsze znajdziemy rozwiązanie.

 

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #7 : Styczeń 05, 2019, 04:24:08 »

Według mnie najfajniejszą kampanią na początek jest  H01 GAMBIT GUDERIANA
No nie wiem. To kwestia gustu

Kampania ma z punktu widzenia początkującego gracza kilka zalet.
Największym plusem jest na pewno bezproblemowy CAP.
Kampania wykorzystuje CAPa, ale nie przeszkadza on w rozgrywce. Jest sensownie ustalony (blokuje expoloity. nie rozgrywkę). Wedle informacji we wprowadzeniu można grać bezboleśnie na 200%. Na pewno nie przeszkadza przy grze na 100%.
Z punktu widzenie początkującego gracza, istotną zaletą jest też ogólna słabość oddziałów przeciwnika (czasem nawet przesadna).

Niestety jest też sporo wad.
Pojawiające się w przypadkowych miejscach posiłki AI (w tym czołgi i okopana artyleria), potrafią mocno uprzykrzyć życie.
Często dziwnie zrealizowane drogi i okrutny bałagan w kwestii  mostów (brak mostów zburzonych, brak dojazdów do mostów), mocno mieszają w regułach transportu.
No i na dodatek "piętrowe" jednostki. Nie da się ich "uczciwie" rozpoznać, i nie da się z nimi "uczciwie" walczyć.
Grając pierwszy raz "w ciemno", nie wiesz jakie siły wysłać do poszczególnych punktów zwycięstwa.
Gdy już sobie z tym poradzisz, twoja piechota ma olbrzymie problemy w walce, bo nie jesteś w stanie kontrolować jej amunicji. Nie wiesz ile amunicji stracisz w kontratakach, jeśli nie wiesz ile jednostek znajduje się na heksie.
Jedyny w miarę pewny i bezpieczny sposób to masowe zastosowanie artylerii tłumiącej. W przeciętnej kampanii wystarcza mi jedno działo tłumiące na grupę bojową, tutaj potrzebuję trzech.

Osobiście nie polecałby jej dla początkujących...


Niestety, na tą chwilę nie widzę w efilu kampanii idealnej dla początkujących.

Pod względem trudności i zastosowanych rozwiązań (nie generujących złych nawyków) najbardziej optymalny wydaje się 'Blitzkrieg'.
Niestety 'Blitzkrieg' ma też jedne z najbardziej skomplikowanych kalkulacji CAP'a. A do tego dochodzi dość słabe skalowanie prestiżu. Większość prestiżu otrzymujemy z nagród za zwycięstwa, które się nie skalują.

Już kiedyś o tym pisałem. 'Blitzkrieg' jako kanoniczna kampania "dla początkujących", potrzebuje lekkiej przebudowy.

Po pierwsze, należałoby ustalić maksymalny prestiż rozgrywki (~200%) i do niego dostosować poziom CAP'a (rozwiązanie podobne do H01).
IMHO całkowite wyłączenie CAP'a mogłoby być w tym przypadku przesadą, bo zlikwidowało by aspekt edukacyjny kampanii.
Gracz grający "uczciwie" (bez wymuszania i sprzedaży prototypów) na 100-200% nie powinien istnienia CAP'a odczuwać.

Po drugie, należałoby poprawić skalowanie prestiżu w kampanii. Na początek, można podwoić prestiż za flagi, a różnicę zabrać z nagród za BV (suma nagród pozostałaby bez zmian).
Wtedy rozgrywka na 200% procent miałaby realny sens. Obecnie rozgrywka na 200% dodaje zaledwie około 30% dodatkowego prestiżu (i to pod warunkiem że otrzymujemy maksimum prestiżu za za heksy i tury).


Jeśli Gustlik się zgodzi, mogę spróbować przygotować zmodyfikowaną wersje 'Blitzkriegu'.
Zmiany dotyczyłyby wyłącznie CAP'a i proporcji prestiżu, więc nie powinny zając dużo czasu.
Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2019, 04:25:53 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #8 : Styczeń 05, 2019, 06:30:08 »

Myślę, że taka kampania z zaznaczeniem dla początkujących była by bardzo przydatna.
Dla tych co lubią czasy współczesne podobną kampanią mogła by być G35 DELTA FORCE v.4.6 Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Styczeń 05, 2019, 10:06:37 »

Cytuj
Jeśli Gustlik się zgodzi, mogę spróbować przygotować zmodyfikowaną wersje 'Blitzkriegu'.

Oczywiście - jak najbardziej.
Pamiętaj tylko, że są DWIE wersje Blitza - "classic" i "hard" Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Styczeń 05, 2019, 10:11:01 »

Cytuj
Dla tych co lubią czasy współczesne podobną kampanią mogła by być G35 DELTA FORCE v.4.6

"DELTĘ" - tez polecam, zwłaszcza, że to moje ulubione dziecko, tyle tylko, że gra współczesnymi jednostkami wymaga wyrobienia w sobie nieco innych nawyków no i duże mapy to też wyzwanie.

Potem człowiek z trudem gra kampanie z Drugiej Wojny, kiedy nie może walnąć artylerią na 20 heksów, piechoty wyrzucić ze śmigłowca, a samolot mu nie leci na 35 pół. Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #11 : Styczeń 06, 2019, 09:08:42 »

Cytuj
Dla tych co lubią czasy współczesne podobną kampanią mogła by być G35 DELTA FORCE v.4.6

"DELTĘ" - tez polecam, zwłaszcza, że to moje ulubione dziecko, tyle tylko, że gra współczesnymi jednostkami wymaga wyrobienia w sobie nieco innych nawyków no i duże mapy to też wyzwanie.

Potem człowiek z trudem gra kampanie z Drugiej Wojny, kiedy nie może walnąć artylerią na 20 heksów, piechoty wyrzucić ze śmigłowca, a samolot mu nie leci na 35 pół. Smiley
Masz rację, sam muszę zawsze rozegrać parę scenariuszy na ponowne przystosowanie się do realiów II WŚ Grin
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #12 : Styczeń 06, 2019, 01:10:35 »

Witam.
Myślę że większość osób które zetknęły się wcześniej z PG 2 zacznie od czegoś znajomego czyli Blitzkriegu. Ja tak zrobiłem na JP. Wydaje mi się że pomysł uaktualnienia tej kampanii jest dobry. Można by też wyeksponować kampanie treningowe T01, T02, T03.
Natomiast co do Delty to właśnie w nią gram na poziomie 300. Jest świetna. Jednak  jeśli pierwsze scenariusze tak gdzieś do Seulu są szybkie to później zaczynają się schody. Przez ostanie dwa wieczory wojowałem w Pińskich Błota. I to już zajmuje dużo czasu. Mińsk zapowiada się też na wielką bitwę więc nie jestem pewien czy ktoś zupełnie zielony nie zniechęci się skalą. Dodatkowo nazwa jest myląca w mojej opinii. Nie jest to typowa kampania jednostek specjalnych a raczej ogólnowojskowa z duża rolą specjalistów. Ale ogólnie jest chyba najfajniejsza kampania z wszystkich w które dotychczas grałem.
Pozdrawiam
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #13 : Styczeń 06, 2019, 02:11:35 »

Większość zaczynała od Blitzkriegu ... ja też
A tych nowych nie rozumiem - tz. ikony są dla mnie tajemnicą, coś do mnie strzela, czegoś nie widzę ..   Evil
...  i odkryłem Guderiana i to jest pierwsza kampania, od długich lat zagrana w całości

Tak ma wady - te posiłki i miasta z piętrowymi jednostkami - jednak po za kilkoma scenami naprawdę jest łatwa ...

Nie mniej jednak - Blitzkrieg ...  od tego zaczynał każdy w PG2 --> to już tradycja  Wink

Primus71 - A może coś zagrasz w rankingu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 02:13:38 wysłane przez sympatyk » Zapisane
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #14 : Styczeń 06, 2019, 08:28:20 »

Witam.p.
A w którym dziale można zgłosić błąd w kampanii.
W Delcie scenariusz Mińsk wystarczy że w drugiej turze Rosjanie odbiją niektóre miejscowości nie będące VH np. Grodek na mapie miejsce 10,6 lub Malinówka 36,16 i powoduje przegraną gracza. Może dlatego że gracz na początku nie ma żadnego VH.

OpenGen 0.91.2.6 * 28 Feb 2018  *  AI: Ver 2.00 (2014)
Efile folder: D:\og 2\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 6.9.11
Campaign: G35 DELTA FORCE v.4.6,  *  Player prestige modifier 300%  *  AI prestige modifier 100%

Wersja gry na której gram.
Pozdrawiam
Primus71
Ps.
Błąd można obejść zajmując i utrzymując któryś z VH.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)