Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 12:47:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka uwag niedzielnego gracza na nowy rok.  (Przeczytany 27124 razy)
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #15 : Styczeń 06, 2019, 08:54:10 »

Wątki dotyczące poszczególnych kampanii znajdują się w dziale:  Kampanie gotowe - prezentacje i opisy autorów, uwagi i postulaty zmian.
W tym wypadku to będzie wątek: Kampania G35 "Delta Force" .

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #16 : Styczeń 06, 2019, 09:29:32 »

Poprawka dodana - link jak wyżej
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #17 : Styczeń 08, 2019, 08:45:36 »

Witam.
Dziękuje za wyjaśnienie.
Co do gry rankingowej to nie mam zamiaru zmieniać na razie prestiżu na jakim gram ale dlaczego nie.
Pozdrawiam
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #18 : Marzec 19, 2019, 03:51:55 »

Witam wszystkich,
i choć nowy rok był już parę miesięcy temu to pozwolę podpiąć się pod ten temat, bo podobnie jak autor, Primus71, jestem tu nową osobą - aczkolwiek zaglądającą tutaj od bardzo dawna.

Ogólnie teraz to nie za wiele gram w samo Open Generał, ale za to bardzo lubię tę grę i mam sentyment. Kiedyś zaczynałem od PG2.
Jednak większa część kampanii w OG wydaje mi się za trudna, sprawia trudność podczas grania... A mnie samego interesuje jednak bardziej sam fakt budowania i tworzenia nowych kampanii. Mam nawet parę myśli i pomysłów, by takowe kampanie stworzyć. Z drugiej strony trudniej z motywacją i czasem co niestety jest sporą przeszkodą.

Dodam także, że trochę brakuje mi sprzętu i krajów z okresu zimnej wojny oraz teraz z czasów współczesnych, takich jak spotkamy w efilu OGCW (wiem, że jest już chyba nieaktywny/martwy). Sama DWS myślę, że wymaga jeszcze uzupełnienia.

Bardzo mi się podobają mapy sympatyka - gdybym mógł wiedzieć jak je robi w Gimp-ie...

Pozdrawiam, Gvozdika;
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #19 : Marzec 19, 2019, 05:58:59 »

Witamy na pokładzie  Welcome

Cytuj
Ogólnie teraz to nie za wiele gram w samo Open Generał, ale za to bardzo lubię tę grę i mam sentyment. Kiedyś zaczynałem od PG2. Jednak większa część kampanii w OG wydaje mi się za trudna, sprawia trudność podczas grania...

Jeśli powiesz z czym i gdzie konkretnie masz problem, na pewno znajdzie sie pomoc. W końcu nie po to podtrzymujemy tę grę przy życiu, żeby utrudniać zabawę.

Cytuj
A mnie samego interesuje jednak bardziej sam fakt budowania i tworzenia nowych kampanii. Mam nawet parę myśli i pomysłów, by takowe kampanie stworzyć. Z drugiej strony trudniej z motywacją i czasem co niestety jest sporą przeszkodą.

Powiem tak - przeżyłem z OG i PG2 już ponad 20 lat i (niestety) milion deklaracji chętnych do robienia kampanii. Potem kończyło się - jak się kończyło. Kampanie pozostawały rozgrzebane w nieskończoność, albo musiałem je sam dokończyć. Na palcach jednej ręki można policzyć prace, które zostały ukończone. Tak że...

Powiedzmy, że jak zobaczę determinację himalaisty, to pomogę. Smiley 

Cytuj
Dodam także, że trochę brakuje mi sprzętu i krajów z okresu zimnej wojny oraz teraz z czasów współczesnych, takich jak spotkamy w efilu OGCW (wiem, że jest już chyba nieaktywny/martwy). Sama DWS myślę, że wymaga jeszcze uzupełnienia.

Nad sprzętem współczesnym pracujemy, a i kampanie zimnowojenne sukcesywnie są przekładane przez Kowdara na naszego efila, właśnie po to żeby nie pozostały na martwym efilu. Myślę że jest zauważalny postęp i wciąż taki będzie. W sprawie sprzętu - polecam kontakt z Waldziosem lub ze mną. Ewentualnie stosowny wpis w tym temacie: http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/gustlik-efile-dla-open-general/0/

Cytuj
Bardzo mi się podobają mapy sympatyka - gdybym mógł wiedzieć jak je robi w Gimp-ie

Tu z kolei - mailem albo w tym temacie:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-w-gimie-mapy-robic/0/

Pozdrawiam raz jeszcze.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #20 : Marzec 19, 2019, 11:12:05 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź Smiley

Cytuj
Jeśli powiesz z czym i gdzie konkretnie masz problem, na pewno znajdzie sie pomoc. W końcu nie po to podtrzymujemy tę grę przy życiu, żeby utrudniać zabawę.

Myślę, że najbardziej taka pomoc była by potrzebna jakbym już faktycznie miał gdzieś problem, w którejś misji w kampanii. Zastanawiam się także czy nie pisać i publikować w rankingu generałów.

Cytuj
Powiem tak - przeżyłem z OG i PG2 już ponad 20 lat i (niestety) milion deklaracji chętnych do robienia kampanii. Potem kończyło się - jak się kończyło. Kampanie pozostawały rozgrzebane w nieskończoność, albo musiałem je sam dokończyć. Na palcach jednej ręki można policzyć prace, które zostały ukończone. Tak że...

Rozumiem to doskonale i wiem z czym to się wiąże. Zawsze mogę spróbować Smiley

Cytuj
Nad sprzętem współczesnym pracujemy, a i kampanie zimnowojenne sukcesywnie są przekładane przez Kowdara na naszego gustlik-efile-dla-open-general

Cytuj

Tak, tak. I to mnie cieszy, choć nadal dużo brakuje (ale też rozumiem, że bierząco to raz i dwa kwestia czasu) i są błędy np. AMX-30 dla Izraela.

Choć i widzę, że zrobił się osobny wątek co do sprzętu Republic of Poland, kwestia paru dni gdy odniosę się tak z moimi przemyśleniami co do tego tematu. Ale też się zastanawiam czemu w ogóle powstał ten osobny temat skoro już mamy temat odnośnie efila?

http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-w-gimie-mapy-robic/0/ - niestety screeny wygasły... nie wiem czemu ale wydawało mi się, że był poradnik jak robić mapy, ale do Photoshop'a i szczerze nie wiedziałem, że jest i do GIMP'a.
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #21 : Marzec 20, 2019, 03:21:02 »

np. AMX-30 dla Izraela.
Huh?

Sprawdziłem, Izrael w efilu AMX-30 nie posiada.

Są co najwyżej AMX-13. Ale te są dość poprawne historycznie.


Choć i widzę, że zrobił się osobny wątek co do sprzętu Republic of Poland, kwestia paru dni gdy odniosę się tak z moimi przemyśleniami co do tego tematu. Ale też się zastanawiam czemu w ogóle powstał ten osobny temat skoro już mamy temat odnośnie efila?
'Republic of Poland' to nacja fikcyjna (tak zwana historia alternatywna), więc wymaga indywidualnego podejścia. Mieszanie jednostek historycznych i fikcyjnych w głównym wątku to nie najlepszy pomysł.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #22 : Marzec 20, 2019, 10:02:45 »

Cytuj
czemu w ogóle powstał ten osobny temat skoro już mamy temat odnośnie efila?

Pamiętaj, że cały efil jest historyczny (czasem z lekkim ukłonem w stronę grywalności), a tylko ten jeden kraj - czyli Republic of Poland, powstał na innych zasadach - dla pałających żądzą odwetu. Smiley

Dlatego jest jak pisze Waldzios powyżej.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #23 : Marzec 20, 2019, 01:13:54 »

Cytuj
Sprawdziłem, Izrael w efilu AMX-30 nie posiada.

O francuskich AMX-30. Tak, w elifu nie ma tej jednostki jednak pojawia się w kampanii izraelskiej W88 i w relacji Esteka można to zobaczyć - link tutaj: http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow-2018/estek-w88-'idf-synaj'-v-4-0-(100percent)/0/
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #24 : Marzec 20, 2019, 02:07:57 »

O francuskich AMX-30. Tak, w elifu nie ma tej jednostki jednak pojawia się w kampanii izraelskiej W88 i w relacji Esteka można to zobaczyć - link tutaj: http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow-2018/estek-w88-'idf-synaj'-v-4-0-(100percent)/0/
A to już inna bajka.
W tym przypadku mamy do czynienia z francuskim czołgiem umieszczonym przez autora kampanii (albo autora konwersji) na izraelskiej liście zakupów. Z punktu widzenia efila błędu niema.
Czyli to raczej uwaga do konkretnej kampanii.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #25 : Marzec 21, 2019, 11:34:55 »

Cytuj
Witamy na pokładzie

Też wszystkich witam i na pokładzie i na forum, mam nadzieję, że szybko się tu zadomowię Wink

Cytuj
A to już inna bajka.
W tym przypadku mamy do czynienia z francuskim czołgiem umieszczonym przez autora kampanii (albo autora konwersji) na izraelskiej liście zakupów. Z punktu widzenia efila błędu niema.
Czyli to raczej uwaga do konkretnej kampanii.

Ok, rozumiem. W przyszłości będę pisać już w odpowiednich wątkach odnoście efila czy kampanii czy innych jeszcze tematów, ale chcę na koniec tutaj dopytać - czy jest możliwość poprawy już skonwertowanych kampanii ? Pytam w odniesieniu do tej wspomnianej izraelskiej kampanii i czołgu, który historycznie tam nie występuje.

Pozdrawiam, Gvozdika;
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Marzec 22, 2019, 09:08:19 »

Cytuj
czy jest możliwość poprawy już skonwertowanych kampanii ?

Autorem tych konwersji jest Kowdar, sa jego wyłącznym dziełem i tylko z nim można negocjować.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #27 : Marzec 22, 2019, 01:53:02 »

Pytam w odniesieniu do tej wspomnianej izraelskiej kampanii i czołgu, który historycznie tam nie występuje.

Kampanie, tak samo jak efil, są stale rozwijane, więc poprawki są jak najbardziej możliwe.
Przy czym. tak jak wspomniał Gustlik, ostateczne decyzje w kwestii wspomnianej kampanii należą do autora konwersji, czyli Kowdara.
Jeśli opiszesz problem w odpowiednim wątku (Kampania W88 "IDF - Synaj"), to myślę, że będzie otwarty na sugestie.

Osobiście podejrzewam, że 'AMX-30B' występuje w kampanii jako doraźne zastępstwo dla bliżej nieokreślonych czołgów izraelskich. Gdybym miał zgadywać pewnie chodzi o 'Magach 3' (M48A3 z działem 105 mm L7).
W tym momencie izraelskie czołgi kończą się na 'Sho't', więc Kowdar pewnie musiał improwizować.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #28 : Marzec 22, 2019, 06:06:52 »

Waldzios ma rację, wiele moich konwersji dla post-ww2 wyprzedzało rozwój efila i musiałem kombinować - przydzielać danemu krajowi jakąś jednostkę z innego kraju i czasami dokonywałem takich dziwnych wyborów (taka jednostka musiała miec porównywalne parametry, miec dobry okres dostępności oraz wyglądac inaczej niż wroga jednostki (to tak mniej więcej).
Taki przydział odbywa się za pomocą plików *.buy.

Mam propozycję, skoro Ci nie wychodzi zrobienie własnej kampanii, to przyjrzyj się efilowi i jeżeli ocenisz że są w nim jednostki które mogą zastąpić to co jest obecnie, to zapraszam Cię do poprawienia tej kampanii i jej potestowania po zmianach. A jak utkniesz na jakiś technicznych niuansach w poprawkach za pomoca Suite, to załóż nowy wątek i pisz - na pewno pomogę.
A zapewne jest tam dużo więcej do poprawienia niż tylko te AMX - ale efile dalej może tego okresu dobrze nie obejmować dla Izraela ... więc ew. pisz do Waldziosa na forum - może coś szybko doda Smiley - a jak wskażesz ikonę to pewnie będzie to najsprawniej szło Smiley
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #29 : Marzec 22, 2019, 08:35:27 »

Cytuj
Mam propozycję, skoro Ci nie wychodzi zrobienie własnej kampanii, to przyjrzyj się efilowi i jeżeli ocenisz że są w nim jednostki które mogą zastąpić to co jest obecnie, to zapraszam Cię do poprawienia tej kampanii i jej potestowania po zmianach.

Kowdar, źle mnie zrozumiałeś.
Mam problemy i trudności podczas grania w kampanie, które są już obecnie w Open General. Tak jak wcześniej napisałem - mi przeszkadza w tworzeniu własnych kampanii: motywacja i czas. Nad motywacją zawsze można popracować, a z czasem to niestety trudno. Nie zawsze się go ma. Ogólnie, zrobiłem sam dla siebie parę próbnych scenariuszy pod dwie kampanie w sumie (w tamtym roku) by zobaczyć jak to wszystko działa, jak działa Suite. Generalnie nie mam tam jakiś większych trudności jak na razie podczas tworzenia Smiley mniej więcej rozumiem ogólnie jak to działa.

Dziękuję za propozycję, zawsze jak znajdę czas to mógłbym przyjrzeć się jak i kampanii i jak efilowi Wink

Cytuj
Taki przydział odbywa się za pomocą plików *.buy.

Wiem, że za pomocą tego pliku można utworzyć właśną listę zakupów.
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)