Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 10:45:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy projekt  (Przeczytany 12636 razy)
Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« : Lipiec 14, 2019, 11:02:54 »


   Wysłużony pancernik szkolny Schleswig-Holstein zbliżył się do brzegu pod osłoną nocy. Na dany sygnał otworzył ogień ze wszystkich dział, w tym czterech kalibru 280mm. Potężne eksplozje ćwierćtonowych pocisków oznajmiły światu początek największego konfliktu w dziejach ludzkości. Konfliktu, który miał trwać pięć lat, pochłonąć dziesiątki milionów ofiar i zdemolować trzy kontynenty.
   Był 9 kwietnia 1940 roku. Tego dnia wybuchła druga wojna światowa, która rozpoczęła się od niemieckiego ataku na Danię i Norwegię. Zaskoczenie było całkowite. Krótka kampania - pierwszy Blitzkrieg w historii Europy - zakończyła się szybkim zwycięstwem III Rzeszy. Miesiąc później idący za ciosem Wehrmacht zaatakował Francję, Belgię, Holandię i Luksemburg. Europa zaczęła się trząść w posadach.


Tak zaczyna się książka pt. "Pakt Ribbentrop - Beck" Piotra Zychowicza (czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki, którą mam przyjemność czytać. W tym samym czasie gram kampanie "Naprawdę Wielka Polska" i pomyślałem, że można by zrobić nową kampanię wzorując się na tej właśnie książce.

Poddaję pomysł bo sam nie jestem w stanie stworzyć takiej kampanii, albo trwało by to latami. Byłoby super jeśli Ktoś z szacownych strategów podjąłby  się tego zadania, z radością pomogę w miare moich możliwości.
 Smiley
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Online Online

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2019, 12:15:05 »

Czytałem, choć beż większej przyjemności bo autora generalnie nie trawię  Cool.

Książka nie przypadła mi do gustu, ale przedstawiona idea paktu Ribbentrop - Beck jest ciekawa.
Na pewno jest to interesujący pomysł na kampanię.

Mam jednak wątpliwości czy znajdziesz chętnego do stworzenia kampanii.
Może jednak spróbuj sam. Tworzenie kampanii jest dość pracochłonne, ale niespecjalnie trudne.
Nawet jeśli potrwa to "latami", to my się tu nigdzie nie spieszymy Wink.

Myślę, że wstępnie dałoby się wykorzystać kawałki istniejących kampanii.
Pierwszą fazę, przeciwko sowietom,  można by "pożyczyć" z jakiejś niemieckiej kampanii na froncie wschodnim. Trzeba by tylko przesunąć daty scenariuszy i zmienić składy armii.
Drugą fazę, przeciwko wermachtowi, można by analogicznie skopiować z odpowiednie kampanii radzieckiej.
To by dało ogólny zarys kampanii. Potem można by to rozwijać wedle woli.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gvozdika
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 135



« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2019, 08:21:57 »

Cytuj
Wysłużony pancernik szkolny Schleswig-Holstein zbliżył się do brzegu pod osłoną nocy. Na dany sygnał otworzył ogień ze wszystkich dział, w tym czterech kalibru 280mm. Potężne eksplozje ćwierćtonowych pocisków oznajmiły światu początek największego konfliktu w dziejach ludzkości.

Nie skończył jak Blücher?

Cytuj
Tworzenie kampanii jest dość pracochłonne, ale niespecjalnie trudne.

Chyba najbardziej jest testowanie w międzyczasie tworzenia. Łatwo poustawiać jednostki i flagi, ale trudniej jakoś to ładnie zorganizować Tongue

Lecz to by była kolejna kampania frakcją RoP... których jest już trochę. A nie ma żadnej w której walczymy przeciwko tej frakcji - a to byłoby moim zdaniem ciekawsze rozwiązanie Tongue Niedawno się zastanawiałem odnośnie tego i przyszedł mi pomysł kampanii gdzie gramy np. Niemcami i bronimy się przez polską agresją w dniu 1 września roku 1940. A potem przyłącza się do gry również Związek Sowiecki i z nimi walczymy także. Polska na razie z nimi w sojuszu. Co potem to nie wiem Tongue

Rozpisałem też analogię między naszą historią i światem alternatywnym i działaniami RoP, który kończy się paktem Mołotow-Beck:

Kod:
"DEYAVU"

1936 Westerplatte
1338 Litwa
1938 Zaoldzie i Słowacja
1939
1939 Łotwa i Estonia
1939 Pakt Międzymorza (POL HUN ITA)
1940 Pakt MB

HISTORIA

1936 Nadrenia
1938 Anschuss
1938 Sudety
1939 Czechy
1939 Kłajpeda
1939 Pakt Stalowy
1939 Pakt RM



Na razie powoli pracuję nad jedną kampanią i jak się uda, to gdzieś w sierpniu wypuszczę wersję testową składającą się z kilku początkowych misji składający się na pierwszy akt. Ogólnie kampania będzie podzielona na kilka aktów. Przedstawie screen z okna wyboru kampanii i grafikę, którą można zastąpić główny obrazek w menu gry. Pewnie będę również potrzebować kilku-kilkunastu nowych jednostek i może dwóch frakcji.

I takie małe pytanie Smiley kto byłby zainteresowany kampanią? No i co myślicie o niej?



« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2019, 11:11:21 wysłane przez Gvozdika » Zapisane

jacko
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #3 : Lipiec 14, 2019, 09:49:29 »

Ciekawy temat niewiem czy nie było podobnej kampanii na efilu kaiser general , sprawdze w wolnej chwili
Zapisane
Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« Odpowiedz #4 : Lipiec 15, 2019, 04:31:46 »

Jestem zainteresowany, myślę że będzie ciekawa taka kampania, zresztą ja lubię grać w nierzeczywiste.  Grin
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #5 : Lipiec 15, 2019, 10:51:49 »

Zapowiada się ciekawie Smiley
W końcu mam trochę więcej czasu więc zabieram się do testów nowej kampanii Gustlika.
W między czasie mogę po testować Twoją.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
sowa
Szeregowy (Private E-2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2019, 02:34:14 »

I jak tam? Jakieś nowe wiadomości na temat kampanii tworzonej przez "Gvozdika"? Chętnie bym przetestował
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)