Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 06:47:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Forum, problemy  (Przeczytany 4699 razy)
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« : Czerwiec 22, 2022, 03:21:53 »

Chciałbym zgłosićc problem z forum, który zauważam i mam od pewnego czasu. Mianowicie:

a) strona główna forum się bardzo długo ładuje, szczególnie za pierwszym razem (trwa to od kilka do kilkanaście sekund)
b) logowanie i jak wylogowanie trwa dosyć długo (trwa to też od kilka do kilkanaście sekund), podejrzewam przyczynę w a)
c) kilkukrotna próba pingowania w cmd na dwóch maszynach równało się zawsze wynikiem utraty wszystkich wysłanych zapytań
d) czasem przeglądarka informuje mnie o braku bezpiecznego połączenia z forum, choć mam włączone https
e) czasem pojawia się taka informacja : "Ostrzeżenie trybu używania wyłącznie protokołu HTTPS. Zabezpieczona witryna jest niedostępna"
Zapisane

connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 23, 2022, 06:44:14 »

Chciałbym zgłosićc problem z forum, który zauważam i mam od pewnego czasu. Mianowicie:

a) strona główna forum się bardzo długo ładuje, szczególnie za pierwszym razem (trwa to od kilka do kilkanaście sekund)
b) logowanie i jak wylogowanie trwa dosyć długo (trwa to też od kilka do kilkanaście sekund), podejrzewam przyczynę w a)
c) kilkukrotna próba pingowania w cmd na dwóch maszynach równało się zawsze wynikiem utraty wszystkich wysłanych zapytań
d) czasem przeglądarka informuje mnie o braku bezpiecznego połączenia z forum, choć mam włączone https
e) czasem pojawia się taka informacja : "Ostrzeżenie trybu używania wyłącznie protokołu HTTPS. Zabezpieczona witryna jest niedostępna"
Ad.a. i ad.b. nie zauważyłem takich problemów
Ad.c. Serwer może mieć wyłączone odpowiadanie na ping lub coś się dzieje na firewall'u
Ad.d. i ad.e. Strona ma certyfikat ssl, lecz w kodzie strony forum są linki z protokołem http zamiast https, więc większość przeglądarek będzie krzyczała, że strona jest niezabezpieczona.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2022, 01:26:05 »

Również nie zauważyłem problemów z forum. Nie mogę potwierdzić problemu.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 24, 2022, 03:43:22 »

U mnie również nie ma żadnych problemów z forum.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 25, 2022, 01:52:39 »

Trochę pogrzebałem w ustawieniach i chyba udało mi się ustawić, aby wszystkie elementy były "bezpieczne" czyli z https, ale gwarancji nie daję Smiley
Dodałem także opcję pokazywania czasu wyświetlania strony ... pokazuje się na samym dole strony.
U mnie są to przeważnie dziesiętne części sekundy ...

Co do innych zagadnień ... pingi są zapewne wyłączone przez OVH (czyli mojego operatora hostującego) bo mi także forum się nie pinguje, ale z wyświetlaniem nie mam żadnych problemów - korzystam z Chrome.
Z logowaniem także żadnych problemów ... za każdym razem logowanie prawie natychmiastowe.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 29, 2022, 09:53:25 »

Więc wychodzi że ja mam problemy...

Dziękuję za tą opcję z pokazywaniem czasu wyświetlania strony. Przy uruchomieniu przeglądarki - Firefox - tak mam, za pierwszym razem muszę czekać, a potem strony czy podstrony ładują się błyskawicznie:

Strona wygenerowana w 20.06 sekund z 15 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 14 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 22 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 23 zapytaniami

Jak się loguję to nadal czekam około 20-22 sekundy choć dziwne, strona forum pokazuje inny czas (pierwszy wpis), potem strony czy podstrony ładują się z normalnym czasem:

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 13 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 31 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 21 zapytaniami
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 17 zapytaniami
Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 29, 2022, 11:23:25 »

Więc wychodzi że ja mam problemy...

Dziękuję za tą opcję z pokazywaniem czasu wyświetlania strony. Przy uruchomieniu przeglądarki - Firefox - tak mam, za pierwszym razem muszę czekać, a potem strony czy podstrony ładują się błyskawicznie:


A jak masz ustawioną historię? - pamięta odwiedzane strony, czy się czyści w momencie zamknięcia przeglądarki?
Ja też używam Firefox i nie mam problemów - co do historii wybrałem ustawienia użytkownika ... (można wybrać również pomięta/nie pamięta historii)
Ewentualnie sprawdzanie certyfikatu zajmuje tyle czasu...
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 30, 2022, 01:42:53 »

Z historią czy z wyłączoną to bez różnicy, tak samo... Podobnie jak wyłączyłem sprawdzanie certyfikatów.
Sprawdzałem jak to wygląda na innej przeglądarce, Microsoft Edge, wynik taki sam.
Zapisane

kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 30, 2022, 10:12:49 »

Faktycznie, coś jest nie tak z twoim kontem na forum.
Jak jako administrator wchodzę na ustawienia Twojego konta, to strona wyświetla się ponad 10 sek.
U innych, ułamki sekund ...

Próbowałem znaleźć przyczynę, ale na razie bez powodzenia.
Jedyne co mi się rzuca w oczy to fakt, że używasz stylu: Sullen Madness.
(tylko 4 konta go używają). Reszta używa stylu domyślnego dla forum czyli Ancient and Rusted.
Sprawdziłem na koncie testowym - ustawiłem mu ten styl jak u Ciebie i niestety, ale wyświetlił się profil normalnie.
Możesz spróbować zmienić styl wyświetlania na domyślny i sprawdzić czy to coś zmieniło. Raczej jestem pesymistą, że to jest przyczyna, ale sądzę, że spróbować nie zaszkodzi (konto testowe nie ma opublikowanych postów, a to może wiele zmieniać).

Dodatkowo takie info, że style inne niż domyślny Ancient and Rusted raczej nie są polecane bo są elementy stronki, które autorzy umieścili bezpośrednio w kodzie tego stylu i dlatego w innych stylach one się nie wyświetlają albo wyświetlają źle. Więc można innych stylów używać, ale trzeba się liczyć z drobnymi, najczęściej graficznymi wadami.

I jeszcze jedno, dla twojego konta zdarzają się mi wpisy w logach błędów o próbie logowania z niewłaściwym hasłem. Np. ostatnio tak było 29.06.2022 o godz. 16:53, 19:32, 20:05 i 21:31. Od tej pory brak takich wpisów. Są to twoje próby, bo z adresu IP używanego przez Ciebie. Może w jakiejś przeglądarce masz zapamiętane złe hasło ?
 
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #9 : Lipiec 03, 2022, 11:25:14 »

Cytat: kowdar
Faktycznie, coś jest nie tak z twoim kontem na forum.
Jak jako administrator wchodzę na ustawienia Twojego konta, to strona wyświetla się ponad 10 sek.
U innych, ułamki sekund ...

Rozumiem...

A może strona bierze mnie za bota, potem sprawdza i dlatego taki czas?

Cytat: kowdar
Próbowałem znaleźć przyczynę, ale na razie bez powodzenia.
Jedyne co mi się rzuca w oczy to fakt, że używasz stylu: Sullen Madness.
(tylko 4 konta go używają). Reszta używa stylu domyślnego dla forum czyli Ancient and Rusted.
Sprawdziłem na koncie testowym - ustawiłem mu ten styl jak u Ciebie i niestety, ale wyświetlił się profil normalnie.
Możesz spróbować zmienić styl wyświetlania na domyślny i sprawdzić czy to coś zmieniło. Raczej jestem pesymistą, że to jest przyczyna, ale sądzę, że spróbować nie zaszkodzi (konto testowe nie ma opublikowanych postów, a to może wiele zmieniać).

Dodatkowo takie info, że style inne niż domyślny Ancient and Rusted raczej nie są polecane bo są elementy stronki, które autorzy umieścili bezpośrednio w kodzie tego stylu i dlatego w innych stylach one się nie wyświetlają albo wyświetlają źle. Więc można innych stylów używać, ale trzeba się liczyć z drobnymi, najczęściej graficznymi wadami.

Zmieniłem styl na domyślny, ale nic to nie zmieniło, czas mniej więcej nadal taki sam.

Używam stylu Sullen Madness ze względu na to, że szerokość okna widoku jest najszersza i zajmuje cały ekran oraz że jest to zdecydowanie ciemny styl z jasnymi literami.

Cytat: kowdar
I jeszcze jedno, dla twojego konta zdarzają się mi wpisy w logach błędów o próbie logowania z niewłaściwym hasłem. Np. ostatnio tak było 29.06.2022 o godz. 16:53, 19:32, 20:05 i 21:31. Od tej pory brak takich wpisów. Są to twoje próby, bo z adresu IP używanego przez Ciebie. Może w jakiejś przeglądarce masz zapamiętane złe hasło ?

Czasem zdarzy mi się zbyt szybko wpisać hasło oraz zalogować. Skąd te błędy. Hasła nigdy nie ustawiam na pamiętanie w przeglądarce
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 2q)